یادگیری و پیشرفت
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
دیجیتال مارکتینگ
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
رشد کسب‌وکار
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
صنعت آموزش


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 0
نویسنده : کیا فایل

تحقیق مدارس هوشمند

تحقیق مدارس هوشمند

 

عنوان: تحقیق مدارس هوشمند

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 66

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

منظور از مدارس هوشمند چیست ؟

در سال 1984، دیوید پرکینز[1] و همکارانش در دانشگاه ها هاروارد، طرح مدارس هوشمند را به عنوان تجربه ای نوین در برنامه های آموزش و پرورش، با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه نمودند. این طرح به تدریج در چند مدرسه اجرا گشت و بعدها تا حدودی توسعه یافت، به طوری که امروزه برخی از کشورهای توسعه یافته در امر فناوری اطلاعات، همچون مالزی، از این مدارس جهت تربیت نیروی انسانی در برنامه های توسعه خود استفاده می کنند. در تعریف این نوع مدارس گفته شده اس که مدرسه هوشمند یک مدرسه و محیط آموزشی فیزیکی است که کنترل و مدیریت آن مبتنی بر فناوری رایانه و شبکه می باشد و محتوای اکثر دروس الکترونیکی و سیستم ارزشیابی و نظارت آن نیز هوشمند است ودر فرایند آموزش به تفاوت استعداد وتوانایی دانش آموز توجه می شود . بنابراین مهمترین ویژگی ها و خصوصیات این مدارس عبارتند از :

الف) در مدارس هوشمند معلمان می توانند با استفاده از بانک های اطلاعاتی و برنامه های نرم افزاری و غیره دروس جدیدی را با توجه به نیازها و علائق دانش آموزان طراحی نمایند یا اینکه دروس موجود را تغییر داده و اصلاح نمایند بنابراین محتوای آموزشی دروس در این مدارس تا حدودی متفاوت با مدارس دیگر خواهد بود.

‌ب) دانش آموزان این مدارس، خود سرعت یادگیری خود را تعیین می نمایند. همچنین در این مدارس، ساعات یادگیری محدود به ساعت های مدرسه نیست و دانش آموزان در هر لحظه که اراده کنند کلاسهای دلخواهشان را از طریق برنامه های رایانه ای یا ارتباط از راه دور در اختیار خواهند داشت.

‌ج) نقش معلمان در این مدارس تا حدود زیادی از آموزش و ارزشیابی دانش آموزان به پیگیری آموزش شخصی آنان تغییر می یابد و در نتیجه فرصت و فراغت بیشتری برای پرداختن به برنامه های رشد و بالندگی حرفه ای خود (مطالعه، برقراری ارتباطات و تعاملات سازنده و مؤثر با مکاران، ارتقاء سطح علمی و بهبود مهارتهای تدریس و ...) خواهند یافت.

‌د) در این نوع مدارس دانش آموزان اغلب بجای کیف های مملو از کتب حجیم، با کامپیوترهای کیفی

(lab top)در سر کلاس درس حاضر می شوند. به عبارت دیگر در این مدارس علاوه بر مواد آموزشی رایج و کتابهای درسی، انواع نرم افزارها و درس افزارهای چند رسانه ای نظیرcdو... مورد استفاده قرار می گیرد.

‌ه) ارزشیابی از دانش آموزان در مدارس هوشمند به جای اینکه در مقاطع و نوبتهای فاصله دار (در پایان هر فصل یا هر ترم و ...) صورت پذیرد، همه روزه و به طور مداوم انجام می گیرد و تعدادی از این آزمون ها هم به صورتآنلاینو از راه دور می باشند.

‌و) در این مدارس دانش آموزان هنگام ورود و خروج از مدرسه، با کارت دیجیتالی که در اختیار دارند، والدین خود را از ساعت آمد و رفت خود مطلع می سازند(ارسالSMSازطریق سیستم اتوماسیون مدرسه). 

[1]DavidPerkins

 


 :: موضوعات مرتبط: آموزش و پرورش , ,
:: برچسب‌ها: فایل , مدارس هوشمند ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 3
نویسنده : کیا فایل

تحقیق زندان در اسلام

تحقیق زندان در اسلام

 

عنوان: تحقیق زندان در اسلام

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 48

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

مفهوم واژه حبس، به معنای گرفتن و ممنوع ساختن شخص از تصرف آزادانه و جلوگیری از پرداختن به مشاغل و امور مهم دینی و اجتماعی می باشد.

واژه حبس، به معنای مانع شدن از آمد و شد می باشد و حبس ضد تخلیه و گشودگی است.

زبیدی در کتاب تاج العروس درباره حبس می گوید: حبس به معنای مانع شدن و نگه داشتن شدن است و اسم مفعول آن بر وزن محبوس و حبس آمده است. واژه حبس ضد تخلیه و گشودگی می باشد، حبس و احتباس هر دو به یک معنا هستند و احتبس یعنی خود را حبس نمودند.[1]

برخی از دانشمندان لغت می گویند: حبس در شریعت به معنای نگه داشتن انسان در جای تنگ نیست بلکه به معنای جلوگیری از تصرف آزادانه او می باشد.[2]

 اقسام زندان

فقها و دانشمندان تقسیمات گوناگونی از زندان ارائه داده‌اند که بعضاً تفاوتهایی نیز با هم داشته است. در این خصوص هر یک ملاکهایی جهت این تقسیم‌بندی عنوان نموده‌اند که در زیر به مختصری از این عقاید اشاره می‌شود.

ابن‌عابد تصریح می‌نماید که در قرن چهارم هجری، زندان‌ها از نظر جرم به سه نوع تقسیم شده بود:

1- زندان ویژه جهت کسانی که به علت عدم پرداخت بدهی به زندان افتاده‌اند

2- زندان مخصوص برای دزدان

3- زندان دیگری برای بقیۀ خطاکاران[3]

در فقه اسلامی تقسیم‌بندی دیگری از زندان بر مبنای انگیزه‌های حبس و عوامل و اهدافی که مورد درخواست است، انجام پذیرفته است. در این خصوص دکتر احمد الوائلی در کتاب احکام السجون آورده است[4]:

 

  :: موضوعات مرتبط: ادیان شناسی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , زندان در اسلام , اسلام ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

مبانی صندوق های سرمایه گذاری

مبانی صندوق های سرمایه گذاری

 

عنوان: مبانی صندوق های سرمایه گذاری

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 53

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

تاریخچه صندوق های سرمایه گذاری:

اولین صندوق های سرمایه گذاری در اروپا و در اواخر قرن 18 پا به عرصه ظهور گذاشتند. در انگلستان تا سال 1875 ، هیجده صندوق سرمایه گذاری فعال بر اساس قوانین این کشور تشکیل شد که سرمایه ای بالغ بر 5/6 میلیلون دلار داشتند.این صندوق ها که همگی دارای ساختار سرمایه بسته بودند کم کم به دیگر کشورها تسری یافتند. در آمریکا در سال 1889 اولین صندوق سرمایه گذاری مشترک با نام "صندوق سهام نیویورک" تاسیس و پس از آن صندوق های با سرمایه بسته دیگری در دیگر شهر ها تشکیل یافت که از آن جمله می توان به تاسیس" صندوق دارایی های خصوصی بوستون در سال 1893 "و "شرکت اوراق بهادار ریل وی ولایت" در سال 1904 اشاره نمود . (گزارشات از سایت موسسه بین المللی سرمایه گذاری آمریکا،2005)

در ایالات متحده آمریکا ،شکل گیری و حیات صندوق های سرمایه گذاری به بعد از جنگ جهانی اول در سال 1922 بر می گردد.این جنگ که به نابودی بسیاری از صنایع محلی و مادر در اروپا انجامید فرصت مناسبی را برای توسعه صنایع در آمریکا فراهم نمود ،به طوری که با افزایش تولید پس از سالهای 1920و1921 به افزایش سطح عمومی درآمد ها و سطح رفاه جامعه انجامید که در نهایت رشد اقتصادی را برای این کشور به همراه داشت.جنگ جهانی اول به عنوان نقطه عطفی در اقتصاد آمریکا تلقی می شود ،به طوری که به تغییر رابطه طلبکار بدهکاری که تا قبل از آن بین اروپا و آمریکا بود ،انجامید.

اولین صندوق سرمایه گذاری مشترک با سرمایه باز در ماه مارس سال 1924 در شهر بوستون آمریکا توسط هیأت امنای شهر ماساچوست و بر اساس قوانین معمول زمان خود تاسیس گردید.این صندوق با ساختار سرمایه ای ساده و اعمال مجموعه ای از سیاست ها شفاف سرمایه گذاری و با امکان بازخرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق ایجاد گردید که در آن سرمایه گذاران ناگزیر از نگهداری واحد های سرمایه گذاری خود تا پایان زمان انحلال صندوق نبودند.این صنعت که در چند دهه اخیر رشد چشمگیری را شاهد بوده است ، طیف وسیعی از انواع گوناگون صندوق ها را نظیر صندوق های سرمایه گذاری با سرمایه بسته[1] ،صندوق های سرمایه گذاری با سرمایه باز[2]، تراست های سرمایه گذاری[3] صندوق های بیمه مستمری سالیانه[4] صندوق های پوشش ریسک[5] و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله[6] در بورس را شامل گردیده است.

 

  :: موضوعات مرتبط: مدیریت , ,
:: برچسب‌ها: فایل , مبانی صندوق های سرمایه گذاری ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 3
نویسنده : کیا فایل

پیشینه تحقیق مدیریت سود

پیشینه تحقیق مدیریت سود

 

عنوان: پیشینه تحقیق مدیریت سود

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 33

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

تاریخچه مديريت سود

نویسندگان متعددی در سال‌های اخیر به منشاء مديريت سود در ادبیات حسابداری صریحاً اشاره نموده­اند. کوشینگ[1] داشر و مالکوم[2] بیان داشته­اند که گوردون و هوروتیز و مایرز[3] نویسندگان اولین تحقیق تجربی مديريت سود هستند. ایمهاف نیز مقاله هپ ورث[4] را به عنوان اولین توضیح تئوریکی مديريت سود شناخته است. رونن و سادن و اسنو[5] همچنین ایکل و داران[6] منشأ تشخیص مديريت سود را به هپ ورث نسبت می­دهند و وایت فرضیه مديريت سود را به گوردون نسبت می دهد. بنابراین نویسندگان جدید غالباً بیان می­دارند که مديريت سود در ادبیات حسابداری و بازرگانی قبل از مقاله هپ ورث شناسایی نشده است. (کوچکی، 1373)

منابعی وجود دارد مبنی بر این که خواص مديريت سود «روش‌های مختلف حسابداری» به بعد از قرن نوزدهم برمی­گردد در سال 1906 جانسون و مید[7]، در سال 1924 ورشو[8] در سال 1932 پیتون[9] و در سال 1942 دوین[10] همگی کاربردهای تئوریکی مديريت سود را توضیح داده­اند. و سال­ها قبل از اینکه گوردون، هورتیز و مایرز تحقیق شان را انجام دهند میلر رفتار مديريت سود را مورد آزمون قرار داده بود.

بوخمستر فقدان آگاهی را دلیل اصلی چشم­پوشی تحقیقات جدید مديريت سود از ادبیات قدیمی تر درباره موضوع می­داند. وی همچنین عبارات مختلفی را نشان داده است که نویسندگان مورد بررسی استفاده کرده‌اند تا عمل مدیریت سود را برای کاهش نوسانات سود حسابداری توضیح دهند. به عنوان مثال میلر از عبارت «مديريت فایده» استفاده کرده بود. همچنانکه به تازگی اصطلاح «مديريت سود» به «هموار سازی سود» تغییر یافته است. در اوایل قرن بیستم مديريت سود درباره حفظ سرمایه و اندوخته­های مخفی بحث می­کند. سپس در ربع دوم قرن بیستم ویژگی­های مديريت روش­های موجودی پایه مربوط به موجودی کالا مثل فایده­ اصلی روش اولین صادره از آخرین وارده و دیگر تغییرات روش­های موجودی پایه، ترویج یافت. بلافاصله بعد از جنگ جهانی دوم، تدوین کنندگان استانداردهای حسابداری در آمریکا همواره گروهی از پژوهشگران به «روش بد حسابداری» یعنی ایجاد دلخواه اندوخته­ها پرداختند.

همچنان که مديريت سود شرکت­ها و موسسات اقتصادی، علاقه بسیاری از اهل نظر و تحقیق را به خود جلب کرده است اما ادبیات حسابداری و مدیریت مالی سرشار از این نظریه است که مدیران با استفاده از روش­های مختلف حسابداری سود شرکت را در طول زمان مدیریت می کنند. (آقایی و کوچکی، 1375)

 انواع مديريت سود

با وجود تحقیقات گسترده به نظر می­رسد پژوهشگران به تعریف جامع و فراگیری از مديريت سود دست نیافته­اند. شاید وجود انواع مختلف سودهای هموار یکی از دلایل آن باشد ایکل1 معتقد است، یک جریان مدیریت سود یا بطور طبیعی مدیریت شده است یا اینکه عمداً مدیریت شده است که در حالت اخیر مديريت می­تواند واقعی یا مصنوعی باشد. (آشاری، 1994)

و...

 


 :: موضوعات مرتبط: مدیریت , ,
:: برچسب‌ها: فایل , مدیریت سود ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

پیشینه تحقیق کارآفرینی و آموزش کارآفرینی

پیشینه تحقیق کارآفرینی و آموزش کارآفرینی

 

عنوان: پیشینه تحقیق کارآفرینی و آموزش کارآفرینی

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 66

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

مفهوم کارآفرینی

ازدیاد جمعیت و بیکاری همواره یکی از مشکلات اساسی جوامع به ویژه کشورهای در حال توسعه بوده است. در ایران نیز ترکیب جمعیت جوان کشور، ضرورت ایجاد فرصت های شغلی جدید و نیز روند مستمر کاهش ذخایر نفتی از علل عمده اندیشیدن سیاستگذاران کشور به منبع سهل الوصول دیگری غیر از نفت یعنی ابتکار، خلاقیت و نوآوری می باشد.

در واقع توسعه با کالاهای مادی آغاز نمی شود، این آدمی است و نه طبیعت که منابع اصلی را فراهم می سازد و عامل اصلی همه ی توسعه های اقتصادی از ذهن برمی خیزد. شهامت، قدرت، ابتکار و تکاپوی سازنده نه تنها در یک زمینه بلکه در بسیاری از زمینه ها از وجود آدمی فوران می کند. در این میان کارآفرینی به عنوان پدیده ای که اصلی ترین سرمایه مورد نیاز آن داشتن خلاقیت، جسارت، پیشرفت وبهره گیری به موقع از فرصت هاست، از مهم ترین منابع بالقوه اقتصادی، افزایش بهره وری، کالا وخدمات جدید محسوب می گردد جهان امروزی پس از تجربه الگوهای مختلف توسعه اعم از برون زا، درون زا، صنعتی وغیره، آخرین الگو توسعه را مبتنی بر کارآفرینی قرار داده است. اهمیت این مسئله تا بدان جاست که شومپتر کارآفرینی را موتور توسعه می نامد.

پیشرفت کشورهایی نظیر تایوان، مالزی وسنگاپور در دهه ی 80 و 90 نیز مدیون گسترش کارآفرینی است. در واقع پس از رکود اقتصادی غرب در دهه های 70 و80 به مفهوم کارآفرینی توجه عمیق تری شد و مطالعات بسیاری در خصوص فرآیند کارآفرینی، ویژگی های کار آفرینان، نحوه پرورش و آموزش کارآفرینان و محیط مساعدی برای فعالیت های کارآفرینانه انجام گرفت و از آنجایی که کارآفرینی مفهوم بین رشته ایست، اقتصاد دانان، صاحبنظران علوم مدیریت، جامعه شناسان و روانشناسان هر یک به جنبه های خاصی از این مفهوم توجه کرده اند. در واقع پس از طرح مفهوم کارآفرینی برای اولین بار توسط اقتصاد دانان تاکنون محققان بسیاری در پی تبیین مسأله کارآفرینی و عوامل مرتبط با آن بودند زیرا کارآفرینی مسأله چند بعدی است که در آن عوامل مختلف از قبیل نظام سیاسی، اقتصادی، فرهنگ جامعه، ساختارخانواده، ویژگی های شخصیتی به ویژه مفهوم انگیزش با یکدیگر تعامل دارند. دیوید مک کللند از جمله اولین کسانی است که از زاویه روانشناسی به پدیده های کارآفرینی توجه کرده و پژوهش های بسیاری در این زمینه انجام داده است، وی معتقد است که فرایند توسعه را بر اساس پیدایش برخی ویژگی های روانی و شخصیتی در افراد یک جامعه می توان توضیح داد.

عامل انگیزش، نیرو بخش وجهت دهنده رفتار است. تبیین این مسأله به فهم چرایی روی آوردن افراد به برخی فعالیت ها کمک می کند.مک کللند انگیزش پیشرفت را مهم ترین عامل رشد اقتصادی وتوسعه می داند وی معتقد است، با پژوهش هایی در زمینه انگیزه پیشرفت می توان به سوی توسعه گام برداشت. کارآفرینی (به انگلیسی: Entrepreneurship) به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک‌های ناشی از آن اطلاق می‌شود.

واژة‌ «كارآفريني‌» واژه‌اي‌ است‌ نو، كه‌ از كلمه‌اش‌ نمي‌توان‌ به‌ مفهوم‌ واقعي‌ آن‌ دست‌ يافت‌.اين‌ واژه‌ معادل‌ Entrepreneurshipدر زبان‌ انگليسي‌ است‌ و ريشة‌ آن‌ از زبان‌ فرانسوي‌ گرفته‌ شده‌ است‌. به‌ عبارت‌ ديگر هنوزدر فارسي‌ معادل‌ دقيقي‌ براي‌ انتقال‌ «مفهوم‌» كارآفريني‌ وجود ندارد و اغلب‌ واژه‌ كارآفريني‌ شنونده‌ ناآشنا به‌ آن‌ را به‌ اشتباه‌مي‌اندازد. اما بين‌ استادان‌ دانشگاهها، دانشجويان‌ رشته‌هاي‌ اقتصاد، مديريت‌ و برخي‌ محافل‌ علمي‌ اين‌ واژه‌ تا حدودي‌ مصطلح‌شده‌ است‌.

 

 :: موضوعات مرتبط: کارآفرینی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , پیشینه تحقیق کارآفرینی , کارآفرینی , آموزش کارآفرینی ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

تحقیق سازمان تجارت جهانی

تحقیق سازمان تجارت جهانی

 

عنوان: مبانی نظری سازمان تجارت جهانی

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 55

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

سازمان تجارت جهاني نهادي بين المللي است كه با قواعد تجاري بين المللي سروكار دارد. هدف اين سازمان عبارت است از تسهيل تجارت بين كشورها از طريق ايجاد شرايط منصفانه و عادلانه براي رقابت. در راستاي اين هدف، سازمان تجارت جهاني كشورها را به مذاكره براي كاهش تعرفه ها و رفع ساير موانع تجارت ترغيب كرده و از آنها مي‌خواهد قواعد مشتركي را در مورد تجارت كالاها و خدمات اجرا كنند كه در ادامه به طور كامل شرح داده شده است.

اعضاي سازمان تجارت جهاني موظفند قوانين، مقررات و رويه هاي ملي خود را كاملا با مفاد اين موافقنامه ها هماهنگ سازند. هماهنگ شدن قواعد و مقررات كليه كشورها دربارة تجارت كالا و خدمات باعث تسهيل تجارت مي‌گردد. همچنين باعث مي‌شود كه مقررات ملي، موانعي غير ضروري براي تجارت به وجود نياورده و صادرات و واردات هيچ كشوري به وسيله ايجاد تعرفه‌هاي بالاتر و يا ساير موانع فرا راه تجارت دچار وقفه نگردد. هر چند پيوستن به سازمان جهاني تجارت ممكن است براي كشورها ضروري نباشد، ولي مزايا و فوايد نظام چند جانبه تجاري كه در سازمان جهاني تجارت و موافقتنامه هاي آن تبلور يافته است، فقط به اعضاي اين سازمان تعلق مي‌گيرد.

تجربه تلخ ناشي از مشكلات جنگ جهاني دهه 1930، بي نظمي‌اقتصاد بين الملل طي جنگ هاي اول و دوم جهاني و برقراري محدوديتها و موانع تجاري، تعدادي از كشورهاي جهان را در سال 1947 در هاوانا گرد هم آورد تا با اتخاذ سياستهاي ليبراليستي و توسعه همكاري متقابل اقتصادي و تجاري اوضاع اقتصاد بين الملل را سروسامان دهند.

 


 :: موضوعات مرتبط: سایر رشته های علوم انسانی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , تحقیق سازمان تجارت جهانی , تجارت جهانی ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

آموزش ساخت پاورپوینت (بطور حرفه ای و کامل)(۱۴۰ صفحه تمام رنگی)(کتاب دانلودی)

آموزش ساخت پاورپوینت (بطور حرفه ای و کامل)(۱۴۰ صفحه تمام رنگی)(کتاب دانلودی)

 

کتاب دانلودی آموزش ساخت پاورپوینت (بطور حرفه ای و کامل)

در کتاب آموزش پاورپوینت یاد می گیرید چگونه بی نیاز از دیگران، خودتان به ساخت پاورپوینت اقدام نمایید.

قدم به قدم تمامی موارد را با ذکر مثال توضیح می دهیم.

شما قادر خواهید بود پاورپینت های طلایی بسازید و همه را شگفت زده نمایید.

بلافاصله پس از مطالعه هر قسمت از کتاب ، همان لحظه می توانید آنچه آموزش داده شده را اجرا نمایید.

دیگر نیاز نیست برای ساخت پاورپوینت به دیگران پول بپردازید.

 

آموزش پاورپوینت را همین الان دانلود نمایید

تا ببینید یادگیری پاورپوینت چه قدرتی به شما می دهد.

 

تصاویر کتاب تمام رنگی می باشد و برای هر قسمت توضیحات و مثالهای متنوع آمده است.

شما می توانید با لذت، این آموزش را فرا بگیرید.

 

چگونه اعتماد کنیم؟

ضمانت خرید ما چیست؟

سایت فورکیا دارای نماد اعتماد بوده

و مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح دریافت نموده است.

و خرید شما را تضمین می نماید و پاسخگوی شما دوست عزیز خواهیم بود.پشتیبانی:

سوال دارید؟

از بخش تماس با ما می توانید برای ما پیام بفرستید.

یا از طریق تلگرام سوال خود را عنوان نمایید.

در اسرع وقت پاسخگوی شما دوست عزیز خواهیم بود.همین الان این آموزش گرانبها را دانلود نمایید.

بلافاصله پس از پرداخت می توانید فایلهای ارزشمند خود را دانلود نمایید.

  :: موضوعات مرتبط: آموزش , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آموزش ساخت پاورپوینت , آموزش پاورپوینت , پاورپوینت ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

سوالات درس «بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری» ادوار مختلف آزمون جامع+ پاسخ تشریحی

سوالات درس «بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری» ادوار مختلف آزمون جامع+ پاسخ تشریحی

 

 

«بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری»یکی از منابع آزمون جامع گردشگری در گروه مدیریت فنی بند ب است. آنچه که به عنوان منبع آموزشی برای این درس معرفی شده ، کتاب «بازاریابی گردشگری با رویکردی کاربردی » تالیف محمد مهدی ضیاءالدین می باشد که توسط انتشارات مهکامه در168 صفحه منتشر شده است.

این کتاب شامل هفت فصل با عنوان های «مفاهیم خدمات و مدیریت در صنعت گردشگری،تعاریف و مفاهیم بازاریابی، تحقیق و تحلیل بازار، تقسیم بندی بازار و انتخاب بازار هدف، استراتژی های بازاریابی در صنعت گردشگری، آمیخته پیشبرد فروض، کیفیت خدمات، رضایت مشتری= رمز بقا در بازارایابی خدمات» می باشد. این کتاب تلاش دارد تا چارچوب کاربردی و آسان، بازارایابی صنعت گردشگری را برای دانشجویان رشته های مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی ملموس تر نماید.

آنچه پیش روی شماست؛ مجموعه ی 140 سوال درس «بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری» از آزمون های جامع مدیران فنی بند ب در طی سال های 94 الی 97 است که به همراه پاسخ تشریحی گردآوری شده است. از آنجایی که در هر آزمون جامع گردشگری سوال های ادوار قبلی تا حدودی تکرار می شوند، مطالعه این مجموعه می تواند به افزایش مهارت شما در پاسخگویی به سوالات آزمون نهایی کمک شایانی نماید.

نوع فایل: PDF

تعداد صفحات: 69

 

 

 

:: موضوعات مرتبط: سیر و سفر , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آزمون جامع , آزمون جامع گردشگری , نمونه سوال , مدیر فنی , بازاریابی ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

سوالات درس «شناسایی مسیرهای گردشگری» ادوار مختلف آزمون جامع+ پاسخ تشریحی

سوالات درس «شناسایی مسیرهای گردشگری» ادوار مختلف آزمون جامع+ پاسخ تشریحی

 

 

«شناسایی مسیرهای گردشگری»یکی از منابع آزمون جامع گردشگری در گروه مدیریت فنی بند ب است. آنچه که به عنوان منبع آموزشی برای این درس معرفی شده ، کتاب «شناسایی مسیرهای گردشگری » تالیف آرش نور آقایی، سارا سادات مکیان، رحیم عنبر می باشد که توسط انتشارات مهکامه در 72 صفحه منتشر شده است.

این کتاب شامل شش فصل با عنوان های «معرفی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی،کنوانسیون میراث جهانی 1972، آشنایی با مفهوم میراث، میراث فرهنگی، معیارهای گزینش میراث فرهنگی و طبیعی، میراث ملموس و ناملموس » می باشد. در این کتاب خوانندگان با مفاهیم مربوط آشنا می شوند و سپس با کمک مفاهیم و همچنین نقشه‌های طراحی شده، و با توجه به خلاقیت خود و در قالب تمرین‌هایی مشخص، مسیرهای گردشگری میراث جهانی را طراحی می نمایند.

آنچه پیش روی شماست؛ مجموعه ی 120 سوال درس «شناسایی مسیرهای گردشگری» از آزمون های جامع مدیران فنی بند ب در طی سال های 94 الی 97 است که به همراه پاسخ تشریحی گردآوری شده است. از آنجایی که در هر آزمون جامع گردشگری سوال های ادوار قبلی تا حدودی تکرار می شوند، مطالعه این مجموعه می تواند به افزایش مهارت شما در پاسخگویی به سوالات آزمون نهایی کمک شایانی نماید.

نوع فایل: PDF

تعداد صفحات: 76

 

 

 

 :: موضوعات مرتبط: سیر و سفر , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آزمون جامع , آزمون جامع گردشگری , نمونه سوال , مدیر فنی , شناسایی مسیرهای گردشگری ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

سوالات درس «برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها» ادوار مختلف آزمون جامع+ پاسخ تشریحی

سوالات درس «برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها» ادوار مختلف آزمون جامع+ پاسخ تشریحی

 

 

«برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها» یکی از منابع آزمون جامع گردشگری در گروه مدیریت فنی بند ب است. آنچه که به عنوان منبع آموزشی برای این درس معرفی شده ، کتاب «برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها » تالیف علیرضا کلانتری می باشد که توسط انتشارات مهکامه در 288 صفحه منتشر شده است.

این کتاب در هفت فصل جهت آشنایی بیشتر علاقه مندان به فن تورگردانی، تعریف و شناخت مفاهیم اولیه ی ضروری تدوین شده است. مفاهیم و موضوعاتی مانند گشت، اجزای تشکیل دهنده‌ی تور، انواع تورگردان به ارائه‌دهندگان اجرای تور، انواع راهنمایان تور، انتظارات ارائه‌دهندگان اجزای تور، تحقیقات مقصد و تنظیم برنامه‌ی کاری، تنظیم برنامه‌ی سفر، قیمت‌گذاری به همراه بازاریابی و تبلیغات برای ارائه محصول تورگردان به بازار در این کتاب به خوبی تشریح شده است.

آنچه پیش روی شماست؛ مجموعه ی 140 سوال درس «برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها» از آزمون های جامع مدیران فنی بند ب در طی سال های 94 الی 97 است که به همراه پاسخ تشریحی گردآوری شده است. از آنجایی که در هر آزمون جامع گردشگری سوال های ادوار قبلی تا حدودی تکرار می شوند، مطالعه این مجموعه می تواند به افزایش مهارت شما در پاسخگویی به سوالات آزمون نهایی کمک شایانی نماید.

نوع فایل: PDF

تعداد صفحات: 67

 

 

 

:: موضوعات مرتبط: سیر و سفر , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آزمون جامع , آزمون جامع گردشگری , نمونه سوال , مدیر فنی , برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

سوالات درس «آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری» ادوار مختلف آزمون جامع+ پاسخ تشریحی

سوالات درس «آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری» ادوار مختلف آزمون جامع+ پاسخ تشریحی

 

 

«آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری در دفاتر خدمات» یکی از منابع آزمون جامع گردشگری در گروه مدیریت فنی بند ب است. آنچه که به عنوان منبع آموزشی برای این درس معرفی شده ، کتاب «کتاب قوانین و مقررات جهانگردی و هتلداری » تالیف محمود یزدی مهریزی می باشد که توسط انتشارات مهکامه در 360 صفحه منتشر شده است.

این کتاب در سه بخش تحت عناوین «حقوق بیگانگان، قوانین و مقررات مربوط به گردشگران، تشکیلات و سازمان‌های گردشگری» تدوین شده است.این کتاب، اولین کتابی است که به طور ویژه به موضوع نظام اداری و حقوقی ایران در رابطه با گردشگران پرداخته و ضمن روشن ساختن سازمان اداری ایران در رابطه با امور گردشگری به تشریح حقوق گردشگران خارجی پرداخته به شکلی که مطالعه آن موجب می‌شود دست‌اندرکاران امور گردشگری با این موضوعات آشنایی بیشتری پیدا کنند و پاسخ سوالات خود را در این حوزه دریابند.

آنچه پیش روی شماست؛ مجموعه ی 120 سوال درس «آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری» از آزمون های جامع مدیران فنی بند ب در طی سال های 94 الی 97 است که به همراه پاسخ تشریحی گردآوری شده است. از آنجایی که در هر آزمون جامع گردشگری سوال های ادوار قبلی تا حدودی تکرار می شوند، مطالعه این مجموعه می تواند به افزایش مهارت شما در پاسخگویی به سوالات آزمون نهایی کمک شایانی نماید.

نوع فایل: PDF

تعداد صفحات: 65

 

 

  :: موضوعات مرتبط: سیر و سفر , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آزمون جامع , آزمون جامع گردشگری , نمونه سوال , مدیر فنی , قوانین و مقررات گردشگری ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

آموزش کسب درامد از طریق اینستاگرام

آموزش کسب درامد از طریق اینستاگرام

 

 

کسب درآمد از اینستاگرام: آموزش حرفه ای کسب درآمد از اینستاگرام

نام پکیج : پکیج آموزشی کسب درآمد از اینستاگرام

موضوع : آموزش کسب درآمد از اینستاگرام به صورت حرفه ای و مقدماتی

فرمت دوره : ویدیو آموزشی ، pdf

مدت زمان دوره : ۳ ساعت آموزش ویدیویی و به همراه ۳ کتاب الکترونیکی

پشتیبانی: پشتیبانی و راهنمایی ویژه پکیج (توسط مهندس کاوه روحی)

امتیاز محصول : 

مخاطبان : افراد علاقمند به درآمدهای بالا، افراد نیازمند شغل دوم، افراد خانه دار، کارمندان، افراد بی کار

قیمت: طرح تخفیف ویژه

تهیه شده توسط: مهندس کاوه روحی (بنیان گذار سایت ایران کار وب و عسل هیر ، ادمین کانال بزرگ تلگرامی : ایران کار وب ، فروشگاه تخفیف آنلاین ، روی خط مد ، حراج واقعی)

نوع محصول : پکیج قابل دانلود

 
:: موضوعات مرتبط: کسب و کار اینترنتی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , درآمدزایی , کسب درآمد , اینستاگرام , کسب درآمد از اینستاگرام , فضای مجازی ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

پنج غول سیستم همکاری در فروش

پنج غول سیستم همکاری در فروش

 

 

همکاری در فروش: پنج غول سیستم همکاری در فروش، ایرانی(دراپ شیپینگ)

نام پکیج : پکیج آموزشی پنج غول سیستم همکاری در فروش

موضوع : آموزش کسب درآمد از همکاری در فروش (دراپ شیپینگ) به صورت حرفه ای و مقدماتی

فرمت دوره : ویدیو آموزشی ، pdf

مدت زمان دوره : ۲ ساعت آموزش ویدیویی و به همراه ۱ کتاب الکترونیکی

پشتیبانی: پشتیبانی و راهنمایی ویژه پکیج (توسط مهندس کاوه روحی)

امتیاز محصول : 

مخاطبان : افرادی که کانال، کانال تلگرامی، گروه تلگرامی، رباط تلگرامی، پیج اینستاگرام، وب سایت دارند.

قیمت: طرح تخفیف ویژه

تهیه شده توسط: مهندس کاوه روحی (بنیان گذار سایت ایران کار وب و عسل هیر ، ادمین کانال بزرگ تلگرامی : ایران کار وب ، فروشگاه تخفیف آنلاین ، روی خط مد ، حراج واقعی)

نوع محصول : پکیج قابل دانلود

 


 :: موضوعات مرتبط: کسب و کار اینترنتی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , همکاری در فروش , سیستم همکاری در فروش , دراپ شیپینگ , کسب درآمد ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

شبیه سازی مقاله Improving the performance of a multi-junction solar cell by optimizing BSF, base and emitter layers در سیلواکو

شبیه سازی مقاله Improving the performance of a multi-junction solar cell by optimizing BSF, base and emitter layers در سیلواکو

 

طی بررسی‌های انجام شده، تا سه دهه آینده به 10 تا 30 تراوات انرژی پاک در سال نیازمندیم. در حال حاضر، مصرف انرژی در جهان تقریباً 12 تا 13 ترا وات در سال است. انرژی خورشیدی که در مدت یک ساعت به سطح زمین می‌رسد می‌تواند تقاضای انرژی جهان را به مدت یک سال تأمین کند. با رشد جمعیت، تقاضای انرژی در حال افزایش است و منابع سوخت‌های فسیلی کاهش یافته‌اند که این انگیزه بسیار مناسبی برای تحقق و توسعه انرژی‌های تجدید پذیر خواهد بود. با وجودیکه سهم انرژیهای تجدید پذیر در برابر انرژی‌های فعلی بسیار ناچیز است اما پیش‌بینی می‌شود که این فناوری نوظهور بطور قابل توجهی انرژی آینده جهان را تولید کند. برای تولید بخش بزرگی از انرژی مورد نیاز جهان، سلول‌های خورشیدی نیاز به بهبود بیشتری دارند تا بتوانند جایگزین مناسبی برای انرژی‌های فسیلی و هسته‌ای شوند. 
در این فایل، شبیه سازی یک مقاله بسیار معتبر با عنوان Improving the performance of a multi-junction solar cell by optimizing BSF, base and emitter layers ارائه شده است. یک فایل راهنمای جامع در قالب ورد و پی دی اف نیز جهت آموزش کدها ارائه شده است. در کنار این فایل ها، دو فایل آموزشی ویدیویی با کیفیت بالا از نحوه اجرای کدها تهیه شده که به یادگیری نحوه اجرا و جواب گرفتن از نمودار های مختلف کمک می کند. 
در این پژوهش، ساختار مطلوب سلول خورشیدی دو پیوندی با یک پیوند تونلی InGaP/InGaP، یک لایه بافر در سلول پایینی، دو لایه BSF در سلول بالایی و یک لایه امیتر جدید در ساختار ارائه شده است. سلول شبیه سازی شده با استفاده از Silvaco Atlas جهت بدست آوردن عملکرد بهتر، بهینه‌سازی شده و مقادیر ولتاژ مدار باز (VOC)، چگالی جریان اتصال کوتاه (JSC)، ضریب پری (FF) و بازده تبدیل (η) آن، محاسبه شده و نمودارهای نهایی نمایش داده شده اند.

  :: موضوعات مرتبط: برق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , silvaco , silvaco simulation , InGaP/GaAs , solar cell , سلول خورشیدی , شبیه سازی با سیلواکو , شبیه سازی سلول خورشیدی ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 1
نویسنده : کیا فایل

پاورپوینت جوشکاری فراصوتی (۳۳ص قابل ویرایش)(علی نائینی)

پاورپوینت جوشکاری فراصوتی (۳۳ص قابل ویرایش)(علی نائینی)

 

پاورپوینت جوشکاری فراصوتی

(۳۳ص قابل ویرایش)

(علی نائینی)

بخشهایی از پاورپوینت :

1- جوشکاری نقطه ای 
2- جوشکاری حلقوی
3- جوشکاری خطی
4- جوشکاری درزی پیوسته 
4- تغییر شکل قابل توجهی در قطعه رخ نمی دهد .
5- ضریب ایمنی در این روش بسیار بالاست .
6- سرعت جوشکاری در این روش بالاست .
7- دوقطعه با اختلاف ضخامت زیاد می توانند با این روش به هم متصل شوند .
8- عدم تغییر رنگ در منطقه جوش واطراف آن 
9- از دیگر مزایا می توان به راندمان وکیفیت جوش عالی ، حذف سوختنی ها ،طول عمرزیاد قطعه و... اشاره کرد

 


 :: موضوعات مرتبط: سایر رشته های فنی و مهندسی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , جوشکاری , جوشکاری فراصوتی ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

مقاله کاربرد ریاضی در علم زیست شناسی

مقاله کاربرد ریاضی در علم زیست شناسی

 

مقاله کاربرد ریاضی در علم زیست شناسی

چکیده :

تقریباً در نزدیکیهای قرن بیستم (اواخر قرن نوزدهم) خبر چشمگیری اعلام شد:

اتمام طرح اولیه ژنتیک انسان. که این مرحلة مهمی از زندگی نوع بشر محسوب می شود که تقریباً 150 سال پیش در اُدیسه هومر و با کشف و پژوهش چشمگیر مندل(1884-1822) شروع شده بود و شاید به جرأت بتوان گفت بسط طرح اولیه ژنتیک انسانی نقطة عطفی در تاریخ تحول علم زیست شناسی بوده است.

قرن بیستم دورة پیشرفت چشمگیر در همه علوم بود. اما می توان گفت که هیچ یک از علوم به اندازة زیست شناسی مولکولی پیشرفت قابل توجهی نداشته اند. زیست شناسی مولکولی یک دیدگاهی از شخصیت انسانی برای فهم پیچیدگیهای زندگی انسان ارائه می کند و.............

 


 :: موضوعات مرتبط: زیست شناسی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , ریاضی , کاربرد ریاضی , کاربرد ریاضی در زیست شناسی , زیست شناسی ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

نرم افزار افزایش بازدید سایت

نرم افزار افزایش بازدید سایت

 

(۵۰۰بازدید غیرتکراری در ساعت)(تنظیم خودکار زمان و کشورها بصورت رندوم برای جلوگیری از گوگل پنالتی) را با نرم افزار افزایش بازدید سایت تجربه نمایید.

شما می توانید بلافاصله در سایت خود آمار افزایش بازدید را مشاهده نمایید.

این نرم افزار محبوب توسط یکی از سایتهای معتبر ارائه شده است.

بصورت رندوم آی پی کشورها تغییر می کند.

بصورت رندوم زمان مکث کاربر در سایت شما تغییر می کند.

تا از گوگل پنالتی مصون بمانید. و پس از مدتی می توانید شاهد افزایش رتبه الکسا نیز باشید.

 

معمولا مشتریان شما

با دیدن آمار بالای بازدید سایت شما،

بیشتر ترغیب می شوند تا به شما پول پرداخت کنند.

یکی از مزایای افزایش بازدید سایت همین است که موجب افزایش فروش سایت شما می گردد.

 

 

 

 

 

چگونه اعتماد کنیم؟

ضمانت خرید ما چیست؟

سایت فورکیا دارای نماد اعتماد بوده

و مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح دریافت نموده است.

و خرید شما را تضمین می نماید و پاسخگوی شما دوست عزیز خواهیم بود. 

 

 

پشتیبانی:

سوال دارید؟

از بخش تماس با ما می توانید برای ما پیام بفرستید.

یا از طریق تلگرام سوال خود را عنوان نمایید.

در اسرع وقت پاسخگوی شما دوست عزیز خواهیم بود.همین الان برای درخشش سایت خود اقدام نمایید.

بلافاصله پس از پرداخت می توانید فایلهای ارزشمند خود را دانلود نمایید.

 

 

 :: موضوعات مرتبط: کسب و کار اینترنتی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , افزایش بازدید سایت , بهینه سازی سایت , ,
تاریخ : چهار شنبه 26 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

سوالات درس «شناخت صنعت گردشگری-مدیران فنی» ادوار مختلف آزمون جامع + پاسخ تشریحی

سوالات درس «شناخت صنعت گردشگری-مدیران فنی» ادوار مختلف آزمون جامع + پاسخ تشریحی

 

 

«شناخت صنعت گردشگری» یکی از منابع آزمون جامع گردشگری در گروه مدیریت فنی بند ب است. آنچه که به عنوان منبع آموزشی برای این درس معرفی شده ، کتاب «درآمدی بر صنعت گردشگری» تالیف مرتضی بذرافشان می باشد که توسط انتشارات مهکامه در 256 صفحه منتشر شده است.

این کتاب شامل هفت فصل با عنوان‌های «مبانی گردشگری، تقاضای گردشگری، عرضه گردشگری، اثرات گردشگری، سازمان های بین المللی و ملی، برنامه ریزی و توسعه گردشگری و گردشگری در آینده» می باشد. این کتاب سفری برای شناخت بیشتر درباره ماهیت صنعت گردشگری است و نقطه قوت آن پیروی از سرفصل های پیشنهادی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کسب نظر خبرگان و اساتید و استفاده از مثال های داخلی در تعریف و تشریح مفاهیم بین المللی است.

آنچه پیش روی شماست؛ مجموعه ی 120 سوال درس «شناخت صنعت گردشگری» از آزمون های جامع مدیران فنی بند ب در طی سال های 94 الی 97 است که به همراه پاسخ تشریحی گردآوری شده است. از آنجایی که در هر آزمون جامع گردشگری سوال های ادوار قبلی تا حدودی تکرار می شوند، مطالعه این مجموعه می تواند به افزایش مهارت شما در پاسخگویی به سوالات آزمون نهایی کمک شایانی نماید.

نوع فایل: PDF

تعداد صفحات: 56

 

 

  :: موضوعات مرتبط: سیر و سفر , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آزمون جامع , آزمون جامع گردشگری , مدیر فنی , نمونه سوال , شناخت صنعت گردشگری ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

تحقیق آسيب پذيري لرزه اي پل ها

تحقیق آسيب پذيري لرزه اي پل ها

 

عنوان:  تحقیق آسيب پذيري لرزه اي پل ها

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 53

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

اثر زلزله هاي بزرگ برپل ها

زلزله نورثريچ كاليفرنيا، در سال 1994 زلزله‌ای به‌شدت 7/6 ریشتر منطقه نورثریچ كاليفرنيا را لرزاند و باعث به وجود آوردن خساراتی وحشتناک به بزرگراه‌ها ساختمان ها و پل ها شد بسياري از پل ها به خاطر ضعف در طراحي لرزه اي فرو ريختند گسل ها باعث جابجايي زمين و پايه ها شدند كه اين عامل منجر به سقوط بسياري از پل ها شد. پل كادلاك در نورثریچ آمریکا در سال 1991 با استفاده از شمع های بزرگ درجاریز در اطراف هر دو کوله خود برای جلوگیری از حرکت عرضی مقاوم سازی شده بود. پاي ستون تا حدي بوسيله مهارهاي سنگي مقاوم سازي شده بودند، جهت تقویت سرستون ها از غلاف های فولادی استفاده شده بود آسیب ديدگي اين پل در هنگام زلزله ی نورثریچ نسبتاً جزئی بود و به جز نشست پشتی کوله ها و نشست دال معبر خسارات جدی سازه ای نداشت. دليل اصلي آسیب های وارده بر این پل به علت نوع خاک و انحراف زیاد پل بود. پل بتني سينگا در دهه ی 1960 در نورثريج ساخته شده بود. در اين زلزله ستون های غیر شکل پذیر این پل در برش خسارت دیدند و تحت اثر وزن پل فرو ریختند [2].

زمين لرزه كوبه ژاپن، دقیقاً یک سال بعد از زلزله نورثریچ زلزله ديگري رخ داد زمین‌لرزه کوبه یا زمین‌لرزه بزرگ هانشین[1]، زمین‌لرزه‌ای بود با بزرگای گشتاوری 8/6یا با بزرگی 3/7 درجه در مقیاسریشتر، که در ۱۷ ژانویه ۱۹۹۵ در ساعت ۵:۴۶ صبح شهر کوبه در ژاپن را به مدت 20 ثانیه لرزاند و در هم کوبید. این زمین‌لرزه یکی از بدترین رویدادهای طبیعی در ژاپن بود که خسارات شدیدی به بار آورد و باعث خرابی بسیاری از پل‌ها و سازه‌های دیگر شد. تخريب گسترده ستون پل هاي فولادي كه براي اولين بار در جهان رخ داد باعث تعجب همگان شد، تا قبل از وقوع زلزله كوبه بسياري از مهندسين تصور مي كردند كه پل هاي با روسازه فولادي به دليل جرم كمتر روسازه حتي اگر زير سازه هاي آنها غير شكل پذير باشند در مقايسه با پل هاي با روسازه هاي بتن مسلح در برابر زلزله ايمن هستند. اين گزارش خوشبختانه طي زلزله كوبه، با وقوع شكستگي و فروريختگي تعداد زيادي از پايه هاي بتن مسلح كه رو سازه فولادي بر رويشان قرار داشت نادرستي خود را نشان داد. يكي از پل هاي آسيب ديده در کوبه ژاپن پل فاك[2] بود، در اثر زلزله تمامي پایه های بتن مسلح دچار آسیب های خمشی تا برشی در میانه ارتفاع (جایی که تعدادی از میلگردهای طولی بدون طول مهاری کافی قطع شده بودند) گردیدند. میزان حرکت زمین بزرگ تر از حرکت در نظر گرفته در طراحی بود. حرکت قوی در امتداد قائم نیز مشاهده شد. پایه های فولادی دچار کمانش موضعی در جان و بال مقطع مستطیلی ناشی از نیروی افقی زلزله شدند، سپس خرابی در جوش گوشه اتفاق افتاد و عرشه با کاهش مقاومت عمودی پایه ها نشست کرد. به علت عملكرد ضعيف نشيمن گاهها آسيب هاي بسياري به روسازه وارد شد. مطالعات نشان داد که نیاز شکل پذیری در پایه پل از نیاز شکل پذیری سیستم بیشتر بوده و به این ترتیب ضعف سازه ای به همراه اثرات مستقیم، گسیختگی را برای پل رقم زد. دلیل اصلی خرابی پل فاك ظرفیت برشی کم ستون ها، روانگرایی خاک و گسترش جانبی زمین بود. شکست برشی ستون ها در ناحیه با طول گیرایی ناکافی میلگردها و همین طور به دلیل مقدار خاموت ناکافی در این ناحیه اتفاق افتاد. 

[1] Great Hanshin earthquake

Fukae Bridge1

 


 :: موضوعات مرتبط: عمران , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آسیب پذیری لرزه ای پل ها , زمین لرزه , سازه ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

دانلود پکیج وب هکینگ پاراوید

دانلود پکیج وب هکینگ پاراوید

 

دانلود پکیج وب هکینگ پاراوید

دانلود دوره کامل وب هکینگ

آموزش اختصاصی دوره وب هکینگ

قیمت این محصول در سایت ها بیش از 200 هزار تومان است

حجم 2 گیگ

 


 :: موضوعات مرتبط: آموزش , ,
:: برچسب‌ها: فایل , هک , وب هکینگ , آموزش هک ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

تحقیق نشست ساختمان

تحقیق نشست ساختمان

 

عنوان: تحقیق نشست ساختمان

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 34

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

انواع نشست

نشست آني

در این بخش ابتدا مروری بر محاسبات مربوط به نشست آنی خاک زیر پی خواهیم داشت، سپس از آنجا که بدست آوردن مدول الاستیسته خاک(E) به منظور انجام محاسبات نشست آنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، نگاهی به روش های مختلف بدست آوردن آن خواهیم انداخت و در نهایت، با توجه اینکه در محاسبات مربوط به نشست آنی، خاک زیر پی به صورت الاستیک فرض می شود، مبانی این فرضیات را مورد بررسی قرار می دهیم.

محاسبه نشست آنی

اگرچه رفتار خاك معمولاً الاستيك و خطي نيست ولي جهت سادگي مي‌توان نشست آني را بر اين اساس محاسبه كرد. نشست در زير گوشه يك پي مستطيل به ابعاد B و L كه روي نيم فضاي الاستيك قرار دارد، با استفاده از معادله زير به دست مي‌آيد:

 

 

 :: موضوعات مرتبط: عمران , ,
:: برچسب‌ها: فایل , نشست ساختمان , انواع نشست ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

تحقیق بررسی خواص بتن خود تراکم

تحقیق بررسی خواص بتن خود تراکم

 

عنوان: تحقیق بررسی خواص بتن خود تراکم

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 51

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

 

 تعریف بتن خودتراکم

از بتن خودتراکم تعاریف گوناگونی توسط محققان مختلف ارائه شده است که به بعضی از آنان اشاره می‌شود:

- تعريف اگاوا [۶] : خواص بتن خودتراکم تازه را در 3 چيز خلاصه کرده است :

الف - توانايی پرکنندگی: جاری شدن بتن خودتراکم در تمام فضای قالب تحت وزن خود.

ب - توانايی عبور : امکان عبور از فواصل تنگ ميلگردها و قالب‌ها تحت وزن خود.

ج - مقاوم در مقابل جداشدگی: بتن خودتراکم ضمن دارا بودن خواص (الف) و (ب) بايد شکل و ترکيب يکنواخت خود را در جريان حمل و بتن‌ريزی حفظ نمايد.

تعريفبارتوس[7] :بتن خودتراکم بتنی است که تحت وزن خود جاری شده و بدون نياز به هر نوع لرزاندنی به طور کامل قالب را پر کرده و حالت همگن بودن خود را حفظ نمايد.

امتيازات استفاده از بتن خود تراكم

استفاده از بتن خودتراكم مزاياي بسيار ارزشمندي را در امر ساخت ‌و ساز فراهم مي‌آورد كه از جمله اين مزايا عبارتند از:

1 - ساخت در زمان کوتاه‌تر: به علت تراکم بيشتر و استفاده از فيلر در مقايسه با بتن‌های معمولی کسب مقاومت اوليه با سرعت بیشتری رخ داده و امکان بهره‌برداری سریع از سازه و بهره‌دهي در توليد فراهم می‌شود[8].

2 - طول عمر بیشتر قالبها: به دليل فشار کمتر اعمال شده به قالبها ( تا حدود 50% ) در اثر فقدان ويبره خارجی طول عمر قالبها افزايش می‌یابد[9].

3 - کاهش در نيروی کار در محل: به علت عدم نياز به ويبره خارجی و مسائل پيرامون در بتن‌ريزی نياز به نيروی کار کمتر احساس خواهد شد.

4 - سطوح کار تمام شده بهتر: به علت ويسکوزيته بالا و خاصيت خودتراکمی سطوح کار تمام شده از کيفيت بهتری برخوردار است.

5 - کاهش نفوذپذيری: به علت حجم بالای ذرات ريز در مخلوط، که باعثتراکم و کاهش ریز ترکها در بتن می شود.

6 – جا به جائی آسانتر: به علت ويسکوزيته بالا و خاصيت خود تراکمی جا به جايی و ريختن بتن راحت تر از حالت بتن‌های نرمال صورت می‌گيرد.

7 - بهبود دوام: به علت تراکم بالا و مصرف بالاتر پودر (Filler)، امکان نفوذ مواد مضر در بتن کمتر شده و دوام آن افزايش می‌يابد.

8 -آزادی عمل بيشتر در طراحی: به دليل امکان عبور بتن خود تراکم در ميان آرماتوربندی پيچيده، امکان طراحی سازه‌های بتنی با هر حجم از آرماتور و فاصله آرماتوربندی آن امکان پذير می‌گردد[۱۰].

۹ - کاهش مصرف انرژی : بدليل عدم استفاده از دستگاه‌های ويبراتور، مبالغی که برای مصرف انرژی در آنها بکار گرفته می‌شود کاهش مي يابد.

 


 :: موضوعات مرتبط: عمران , ,
:: برچسب‌ها: فایل , بتن خود تراکم ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

دانلود دوره اموزشی پروژه محور برنامه نویسی اندروید

دانلود دوره اموزشی پروژه محور برنامه نویسی اندروید

 

دانلود دوره اموزشی پروژه محور برنامه نویسی اندروید

در این مطلب از سایت بزرگ بروز اپ بزرگترین مجموعه آموزش کامل برنامه نویسی اندروید به صورت پروژه ای را برای شما آماده کرده ایم 

قیمت این پک در سایت ها بیش از 100 هزار تومان است

حجم فایل 1.5 گیگ

 

 

 :: موضوعات مرتبط: آموزش , ,
:: برچسب‌ها: فایل , اندروید , برنامه نویسی اندروید , آموزش پروژه محور اندروید ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

تحقیق روش های تحلیل غیر خطی سازه ها

تحقیق روش های تحلیل غیر خطی سازه ها

 

عنوان: تحقیق روش های تحلیل غیر خطی سازه ها

فرمت ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 47

همراه با رفرنس نویسی و پاورقی داخل متن

منابع کامل

ممکن است در توضیحات بهم پیوستگی در کلمات وجود داشته باشد ولی در فایل word اینگونه نیست.

 

قسمتی از متن:

نگرش طراحی در دو دهه اخیر از طراحی بر اساس مقاومت بدلیل مشکلاتی که در این نوع طراحی وجود دارد به سمت طراحی بر مبنای عملکرد(Performance based Design(PBD))، در حال تغییر است، در حال حاضر از این روش بیشتر در بهسازی و بازسازی ساختمان ها و سازه های موجود بهره گرفته می شود.

از جمله مشکلات روش طراحی بر اساس مقاومت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از ضرايب کاهش نيرو و يا ضرايب شکل­پذيري در طراحي سازه­ها منجر به میزان ريسک يا خطرپذيري غيريکنواخت در آن­ها مي­شود. از اين روي شکل­پذيري مشخصه ضعيفي جهت نشان دادن پتانسيل آسيب­ديدگي خواهد بود. به عبارت روشن­تر اگر دو ساختمان متفاوت، بر اساس آيين­نامه­اي واحد و با ضرايب کاهش نيرو و يا ضرايب شکل­پذيري يکسان طراحي شوند، ممکن است تحت اثر زمين لرزه­اي معين، سطوح آسيب ديدگي غير مشابهي در آنها به وجود آيد.
 • در اکثر ساختمان­ها ( به خصوص در ساختمان­هاي بلند ) محدوديت­هاي تغيير مکان نسبي طبقات، بر طرح لرزه­اي حاکم خواهند بود. اين موضوع علاوه بر مسأله عدم قطعيت در تعيين تغييرمکان­هاي نهايي، بر پيچيدگي طراحي نيز خواهد افزود چرا که فرآيند طراحي را به يک روند تکرار شونده تبديل مي­نمايد.
 • مسأله آسيب ديدگي براي اعضاي سازه­اي و غير سازه­اي وابسته به کرنش و تغيير مکان­هاي نسبي است. واضح است که در طراحي بر اساس نيرو، هيچ رابطه­اي بين مقاومت موجود و آسيب­ديدگي متناظر با آن وجود ندارد.

برای طراحی سازه ها، ارزیابی و نیز بهسازی سازه های موجود بر مبنای روش PBD، بیشترین کاربرد را روشهای تحلیل غیر خطی دارند[5،4]. هدف از این تحلیل پیش بینی پاسخ سازه تحت لرزش زمین لرزه ای است که در آینده رخ خواهد داد. این مساله اهمیت و ارزش زیادی در طراحی بر اساس عملکرد، به عنوان روشی برای طراحی و ارزیابی زمین لرزه ای پیدا کرده است. در روش PBD از پیش بینی عملکرد سازه در زمین لرزه برای تصمیم گیری درمورد ایمنی آن در زمین لرزه استفاده می­کند. برای این هدف، PBD، مشخصات عملکردی اولیه را بصورت آسیب های پیش بینی شده در اعضای سازه ای و غیر سازه ای بیان می کند. آسیب های سازه ای دلیل بر رفتار غیر الاستیک هستند، پس شیوه های تحلیل و طراحی سنتی که از روش های الاستیک خطی استفاده می کنند تنها قادر به پیش بینی ضمنی رفتار سازه هستند، از طرف دیگر هدف روش های تحلیل غیر خطی سازه های تحت اثر نیروهای ناشی از زمین­لرزه تخمین مستقیم مقدار تغییر شکل های غیر الاستیک است.

 


 :: موضوعات مرتبط: عمران , ,
:: برچسب‌ها: فایل , روش تحلیل غیرخطی سازه ها ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

دانود پکیج انگلیسی یکبار برای همیشه با تدریس معلم مطرح از انگلستان

دانود پکیج انگلیسی یکبار برای همیشه با تدریس معلم مطرح از انگلستان

 

دانود پکیج انگلیسی یکبار برای همیشه با تدریس معلم مطرح از انگلستان

حجم : 1.5 گیگ

قیمت این محصول در سایت ها بیش از 300 هزارتومان است

نام محصول : انگلیسی یک بار برای همیشه Engilsh Once Forever

 

مخاطب: پزشكان، دندانپزشكان، وكلا ، مهندسين رشته هاي برق، عمران ، صنايع و كامپيوتر ، كارمندان تمامی بانكها، كارمندان شركت های خصوصی، دانشجويان دوره دكتری و فوق ليسانس ، مهاجرين و تمامي افرادی كه قصد مهاجرت تحصيلي و كاری به خارج از كشور را دارند.

 


 :: موضوعات مرتبط: آموزش , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آموزش زبان , انگلیسی , یادگیری سریع زبان , english once forever ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 11
نویسنده : کیا فایل

MRS of the Brain

MRS of the Brain

 

طیف سنجی رزونانس مغناطیسی MRS یک تست تشخیص غیر تهاجمی برای اندازه گیری تغییرات بیوشیمیایی (متابوليت ها) در مغز، به ویژه  تومورها است. در حالی که تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) محل تشریحی تومور را تشخیص می دهد، طیف سنجی MRS ترکیب شیمیایی بافت طبیعی مغز با بافت تومور غیر طبیعی را مقایسه می کند. این آزمایش همچنین می تواند برای تشخیص تغییرات بافت در سکته مغزی و صرع استفاده شود.

طیف سنجی MR چگونه انجام مي شود؟

طیف سنجی MRS بر روی دستگاه مشابه با MRI معمولی انجام می شود. اسکن MRI از یک آهنربای قوی، امواج رادیویی و یک کامپیوتر برای ایجاد تصاویر دقیق استفاده می کند. 

طیف سنجی MR مولکول هایی نظیر یون های هیدروژنی یا پروتون ها را آناليز می کند. طیف سنجی پروتون MRS-H بیشتر استفاده می شود. متابولیت های مختلفی وجود دارد و یا محصولات متابولیسم وجود دارد که می تواند برای تمایز بین انواع تومور اندازه گیری شود:

 • Amino acids
 • Lipid
 • Lactate
 • Alanine
 • N-acetyl aspartate
 • Choline
 • Creatine
 • Myoinositol

فراوانی این متابولیت ها در واحدهای به نام ppm اندازه گیری شده و بر روی یک منحني به عنوان قله ارتفاع متغیر اندازه گیری می شود. با اندازه گیری هر ppm متابولیت و مقایسه آن با بافت طبیعی مغز، نوروراديولوژيست می تواند نوع بافت را تعیین کند منبع.

تمامي مطالب تئوري را مي توانيد در كتاب ها و مقالات به راحتي بيابيد اما نحوه ي انجام آن را اگر ندانيد در واقع مي توان گفت كه چيزي ياد نگرفته ايد. شما هر چقدر هم مطالعه در اين زمينه داشته باشيد اگر فيلم آموزشي آن را ببينيد به راحتي و كاملا ياد مي گيريد.

در اين فيلم آموزشي نحوه انجام MRS CSI مولتي وكسل را قدم به قدم ياد مي گيريد.

  :: موضوعات مرتبط: پیرا پزشکی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , طیف سنجی رزونانس , MRS , طیف سنجی MR , ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

درمان با علوم غریبه

درمان با علوم غریبه

 

درمان با علوم غریبه

 
:: موضوعات مرتبط: الاهیات , ,
:: برچسب‌ها: فایل , علوم غریبه , درمان با علوم غریبه ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

بیوکینزی سروتونین

بیوکینزی سروتونین

 

بیوکینزی سروتونین(mp3)

روزی دوبارقبل از خواب

گوش کنید

قبل از انجام بیوکینزی یک لیوان اب مصرف کنید

  :: موضوعات مرتبط: سایر رشته های پزشکی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , بیوکینزی سروتونین , انتقال دهنده عصبی ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

دوربین حرفه ای ایفون 6

دوربین حرفه ای ایفون 6

 

به نام خدا اولین بار دوربین گوشیهای ایفون را تجربه کنید. با کیفیت ترین دوربین بین گوشیها اندروید وios که تصاویری شفاف وبا کیفیت را با الگوریتمی خاص ایجاد میکند. اگه از دوربین گوشی اندرویدی خود خسته شدی با نصب این برنامه دوربین گوشی ایفون 6 رو به گوشیت بیار. این برنامه همانند نسخه اصلی بطورکامل و دقیق ساخته شده است

 
:: موضوعات مرتبط: موبایل و تلفن , ,
:: برچسب‌ها: فایل , دوربین حرفه ای , آیفون6 ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

کنترل پنل حرفه ای ایفون 6

کنترل پنل حرفه ای ایفون 6

 

به نام خدا

 

کنترل پنل زیبا وحرفه گوشیهای ایفون که باعث زیبا تر شدن گوشی اندروید شما میشود. پنل گوشیهای ایفون برعکس گوشیهای اندرویدی ازپایین به بالا کشیده میشود و با انتخاب برنامه های ضروری در صفحه کنترل پنل کارهای خود را به سرعت انجام دهید

 


 :: موضوعات مرتبط: موبایل و تلفن , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آیفون 6 , کنترل پنل گوشی , کنترل پنل آیفون6 ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی آمونیوم و آمونیاک در 23 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی آمونیوم و آمونیاک در 23 اسلاید

 

آمونیوم (به انگلیسی: ammonium یا aminium) با فرمول شیمیایی NH۴+ یک کاتیون چنداتمی با یک بار مثبت است. این کاتیون از پروتون‌گیری آمونیاک (NH۳) بدست آمده‌است. همچنین آمونیوم یک نام عمومی است که برای مواد دارای بار مثبت یا آمین‌های پروتون گرفته یا کاتیون‌های چهارتایی آمونیوم (N+R۴) که در آن یک یا تعداد بیشتر ی از اتم‌های هیدروژنبا رادیکال‌های آزاد آلی (R) جایگزین شده‌اند، به کار می‌رود.

آمونیاک (به انگلیسی: Ammonia)با فرمول شیمیایی NH3، در هوای شهرها و مجاورت توالت‌ها وجود دارد. در طبیعت از تجزیهٔ مواد آلی ازت دار هم‌چون اوره ادرار به‌دست می‌آید.

رومی‌های باستان آمونیوم کلرید را به عنوان پول و سپرده استفاده می‌کردند. آن‌ها سنگ آمونیوم را از مکانی به نام پرستشگاه ژوپیتر یا همان لیبی جدید جمع‌آوری می‌کردند. اما آمونیاک به شکل نمک آمونیاک نخستین بار توسط شیمیدان جابر بن حیان (شیمی‌دان ایرانی) Geber در قرن ۸ شناخته شد.

 

فهرست مطالب:

تعریف آمونیاک

تاریخچه آمونیاک

ساختار آمونیاک

 ساختار مولکولی آمونیاک

خواص شیمیایی آمونیاک

خصلت بازی آمونیاک

واکنش تفکیک بازی آمونیاک

تولید گاز آمونیاک

فرایند هابر

کاربرد آمونیاک

شناساگرهای آمونیاک

خصوصیات آمونیاک

خطرات آمونیاک

تعریف آمونیوم

ساختار مولکولی آمونیوم

تشکیل آمونیوم

ویژگی ‌های پایه اسیدی آمونیوم

نمک های آمونیوم

ساختار و پیوندهای آمونیوم

  :: موضوعات مرتبط: شیمی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آمونیوم , آمونیاک , مقاله شیمی ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

Intergraph PVElite 2019 SP1 v21.00.01

 

سورس نرم افزار Intergraph PVElite 2019 SP1 v21.00.01 به همراه شماره سریال مربوطه

 

جهت تهیه لایسنس، با ما در ارتباط باشید.

 


 :: موضوعات مرتبط: سایر رشته های فنی و مهندسی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , Intergraph PVElite , سورس نرم افزار , ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی اوره در 30 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی اوره در 30 اسلاید

 

اوره (به انگلیسی: Urea) یا کاربامید (به انگلیسی: carbamide) یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی NH۲)۲CO) می‌باشد. این مولکول دارای دو گروه آمین (- NH۲) باقیمانده‌است، که به یک گروه کربونیل (- CO -) که گروهی عاملیست، اتصال می‌یابد.

اوره، در متابولیسم ترکیبات حاوی نیتروژن در بدن حیوانات نقش مهمی ایفا می‌کند و در عین حال، ماده اصلی حاوی نیتروژن، در ادرار پستانداران به‌شمار می‌آید. این ترکیب: سخت، بی‌رنگ، بی‌بو (گر چه آمونیاکی که در حضور آب از آن حاصل می‌شود و شامل بخار آب موجود در هوا نیز می‌باشد، دارای بوی تندی است) است، نه اسیدی است و نهقلیایی، بسیار محلول در آب و نسبتاً غیر سمی می‌باشد، از اوره به صورت گسترده‌ای در کودهای شیمیایی به عنوان یک منبع غنی و مناسب نیتروژن استفاده می‌شود. اوره همچنین یکی از مواد اولیهٔ مهم در صنایع شیمیایی است. سنتز و به وجود آوردن این ترکیب آلی از یک پیش ساز غیرآلی یا معدنی، توسط فریدریش وهلر Friedrich Wöhler در سال ۱۸۲۸، نقطهٔ عطف بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت دانش شیمی محسوب می‌شود.

 

فهرست مطالب:

تعریف اوره

ویژگی های شیمیایی

مولکول اوره

تاریخچه

کشف اوره

تولید اوره

واکنش های شیمیایی

فریدریش وهلر

فیزیولوژی

اوره در بدن

تنظیم اوره توسط کلیه ‌ها

اوره در گونه های دیگر

کاربردها

کشاورزی

اوره در خاک

اوره در صنایع شیمیایی

اوره در سیستم های خودرو

شناساگرهای اوره

خصوصیات فیزیکی

ساختار و خطرات اوره

 


 :: موضوعات مرتبط: شیمی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , اوره , بررسی اوره , کاربامید , تحقیق شیمی ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

SmartPlant P&ID 2014 R1 with HotFix 2019

 

سورس نرم افزار SmartPlant P&ID 2014 R1 with HotFix 2019 به همراه شماره سریال مربوطه

 

جهت تهیه لایسنس، با ما در تماس باشید.

 


 

 :: موضوعات مرتبط: سایر رشته های فنی و مهندسی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , سورس نرم افزار , smartplnt , hotfix ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 2
نویسنده : کیا فایل

SmartPlant OrthoGen 10.4.0.6130

 

سورس نرم افزار SmartPlant OrthoGen 10.4.0.6130

 

جهت تهیه لایسنس، با ما در تماس باشید.

 


 :: موضوعات مرتبط: سایر رشته های فنی و مهندسی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , سورس نرم افزار , smartplant , orthogen ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 11
نویسنده : کیا فایل

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی سدیم هیدروکسید یا سود سوزآور در 24 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی سدیم هیدروکسید یا سود سوزآور در 24 اسلاید

 

سدیم هیدروکسید (به انگلیسی: Sodium hydroxide) یا کاستیک سودا (به انگلیسی: Caustic Soda) یا سود سوزآور با فرمول شیمیایی NaOH که ترکیب معدنی جامد و سفیدرنگ با دمای ذوب ۳۱۸ درجه سانتی‌گراد و چگالی ۲٬۱۳ است. این ماده، به آسانی می‌تواند رطوبت و کربن دی‌اکسید موجود در هوا را جذب کند و به همین دلیل، لازم است هنگام حمل و نقل، تحت پوشش‌های حفاظتی لازم قرار گیرد. این ترکیب، در تماس با پوست، دارای اثر خورندگی است و برای جلوگیری از اثرات سوزانندگی آن، هنگام استفاده باید مورد توجه قرار گیرد.

Sample of sodium hydroxide as pellets in a watchglass

 

فهرست مطالب:

تعریف سدیم هیدروکسید

آبپوش ‌های سدیم هیدروکسید

مولکول سدیم هیدروکسید

تاریخچه

روش تولید در گذشته

روش ‌های تهیه صنعتی

الکترولیز محلول سدیم کلرید

فرایند سودا - آهک

کاربردها

آزمایش ‌های آن

واکنش با فلزات

ایمنی

شناساگرها

خصوصیات فیزیکی

ترموشیمی

خطرات

 


 :: موضوعات مرتبط: شیمی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , سدیم هیدروکسید , سود سوز ,
تاریخ : سه شنبه 25 تير 1398
بازدید : 3
نویسنده : کیا فایل

SmartPlant PDS 2014 12.00.01.13

 

سورس نرم افزار SmartPlant PDS 2014 12.00.01.13 به همراه شماره سریال مربوطه

 

جهت تهیه لایسنس، با ما در تماس باشید.

  :: موضوعات مرتبط: سایر رشته های فنی و مهندسی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , سورس نرم افزار , smartplant , PDS , ,
تاریخ : دو شنبه 24 تير 1398
بازدید : 6
نویسنده : کیا فایل

پاورپوینت شیمی ( تحقیق در مورد شیمی تجزیه )(۳۶ص قابل ویرایش)(محمد نمازی،حسین پاک نژاد)

پاورپوینت شیمی ( تحقیق در مورد شیمی تجزیه )(۳۶ص قابل ویرایش)(محمد نمازی،حسین پاک نژاد)

 

پاورپوینت شیمی ( تحقیق در مورد شیمی تجزیه )(۳۶ص قابل ویرایش)(محمد نمازی،حسین پاک نژاد)

غلظت محلول برای یک محلول معین ، مقدار ماده حل شده در واحد حجم حلال یا در واحد حجم محلول را غلظت ماده حل شده می‌گوییم. مهمترین نوع غلظتها که در آزمایشگاه بکار می‌رود مولاریته و نرمالیته است. مولاریته عبارت است از تعداد مولهای یک ماده که در یک لیتر محلول وجود دارد.به همین دلیل آن را مول بر لیتر یا M/L می‌گیرند. نرمالیته یک محلول عبارتست از تعداد هم ارز گرمهای (اکی والان گرم های) ماده موجود در یک لیتر محلول. نرمالیته را با N نشان می‌دهند. اهمیت استفاده از شناساگر مناسب در تیتراسیون با استفاده از انواع شناساگر ، می‌توان PH یک محلول را تعیین کرد. برای این کار لازم است محدوده PH تغییر رنگ شناساگر را بدانیم. در تیتراسیونهای اسید و باز هم لازم است که PKa شناساگر مورد استفاده به PH محلول مورد نظر نزدیک باشد، در غیر اینصورت آزمایش همراه با خطا خواهد بود. اگر شناساگر قبل از نقطه هم‌ارزی تغییر رنگ دهد، حجم نقطه پایان کمتر از نقطه هم‌ارزی (خنثی شدن اسید یا باز) است و اگر شناساگر بعد از نقطه هم ارزی تغییر رنگ دهد، حجم نقطه پایان بیشتر از نقطه هم ارزی است. در برخی از موارد مخلوطی از دو یا چند شناساگر در یک تیتراسیون مصرف می‌شود تا تغییر رنگ مشخصی در نقطه پایان رخ دهد. بعنوان مثال می‌توان متیلن آبی را با متیلن قرمز مخلوط کرده و یک شناساگر مخلوط بوجود آورد که در PH حدود 5.4 از بنفش به سبز تغییر رنگ می‌دهد. در این مورد ، متیلن آبی حین تیتراسیون بدون تغییر رنگ می‌ماند. اما متیلن قرمز در PHهای ‌کمتر از حدود 5.4 قرمز و در PHهای بیشتر از حدود 5.4 زرد می‌باشد.
آینده شیمی تجزیه بروز مشکلات تجزیه‌ای در شکلهای جدیدش ادامه دارد. میزان تقاضای مربوط به انجام تجزیه در ابعاد وسیع توسط بسترهای دستگاهی بطور مداوم در حال افزایش است. کاوشهای فضایی ، نمونه‌های گمانه زنی و مطالعات اعماق دریاها مثالهایی از نیازهای قابل طرح می‌باشند. در دیگر زمینه‌ها نظیر مطالعات محیطی و بالینی ، فرم شیمیایی و دقیق یک عنصر در یک نمونه و نه غلظت کلی آن ، اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. دو مثال کاملا شناخته شده در این زمینه ، میزان سمیت بسیار زیاد ترکیبات آلی جیوه و سرب در مقایسه با ترکیبات مشابه معدنی است.

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی شیمی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , پاورپوینت شیمی , تحقیق شیمی , شیمی تجزیه ,
تاریخ : دو شنبه 24 تير 1398
بازدید : 3
نویسنده : کیا فایل

پاورپوینت مهندسی شیمی ( اسپکتروفتومتر ماورای بنفش مرئی )(۱۷ص قابل ویرایش)

پاورپوینت مهندسی شیمی ( اسپکتروفتومتر ماورای بنفش مرئی )(۱۷ص قابل ویرایش)

 

پاورپوینت مهندسی شیمی ( اسپکتروفتومتر ماورای بنفش مرئی )(۱۷ص قابل ویرایش)

نوع سیستم: نوع اسپکتروفتومتر ماورای بنفش مرئی رنج طول موج: از 190 تا 1100 نانومتر نور هرز دستگاه: 0.05 % درصد با طول موج بین 220 تا 340 نانومتر دقت طول موج دستگاه : کمتر از ± 0.5 نانومتر تکرار پذیری طول موج: <0.1 نانومتر میزان پارازیت : <0.001 A پایداری : ± 0.002 A/hr 
کاربردهای آن تجزیه کیفی که هدف آن شناسایی یک ترکیب خالص ، تعیین حضور یا عدم حضور یک گونه خالص در یک مخلوط ، یا شناسایی برخی گروه های عاملی در یک ترکیب است و تعیین ثابت های تعادل
این دستگاه دارای حساسیت بالا و پایداری ردیابی و آشکار ساز با استفاده از ردیاب کروماتوگرافی مایع با عملکرد بالا می باشد که با استفاده از نورهای آلومینیومی با مکانیک عالی و پایداری حرارتی می باشد. 


 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی شیمی , ,
:: برچسب‌ها: فایل , مهندسی شیمی , اسپکتروفتومتر ماورای بنفش مرئی , تحقیق شیمی ,
تاریخ : دو شنبه 24 تير 1398
بازدید : 5
نویسنده : کیا فایل

جزوات نمونه سوالات و کتب مورد نیاز برای قبولی در آزمون اصلح فرهنگیان ماده ۲۸

جزوات نمونه سوالات و کتب مورد نیاز برای قبولی در آزمون اصلح فرهنگیان ماده ۲۸

 

جزوات نمونه سوالات و کتب مورد نیاز برای قبولی در آزمون اصلح فرهنگیان ماده ۲۸

 

 

 :: موضوعات مرتبط: آموزش و پرورش , ,
:: برچسب‌ها: فایل , نمونه سوال , آزمون اصلح فرهنگیان , ماده28 , مهارت آموزان ماده 28 ,

فروشگاه فایل کیا؛ منبع جامع انواع فایل... چنانچه فایل مد نظرشما در بین فایل های بارگذاری شده در سایت موجود نبود،می توانید از طریق دایرکت پیج اینستاگرام@kiyafile.ir سفارش دهید.

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان منبع جامع انواع فایل و آدرس kiyafile.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.RSS

Powered By
loxblog.Com
مدیر سبز، آموزش بازاریابی