عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 86
نویسنده : کیا فایل

پسماندها ( همراه با عکس )

 

پسماندها از ابتداي خلقت بشري همواره همراه انسان بوده و هستند و با پيشرفت علوم و فنون و گسترش فناوري هم از نظر نرم افزاري و هم از نظر سخت افزاري اشياء و وسايلي چه در حين توليد و چه پس از مصرف به نظر اضافه و زايد تلقي مي‌شود كه همواره ذهن انسانها را به خود مشغول كرده است. ابتدا مواد زايد و ضايعات به دليل توان بالاي پالايندگي طبيعت و مكانيسم‌هاي طبيعي و ساده بودن پسماندها بدليل سادگي مواد و كالاهاي مورد استفاده بسادگي و پس از گذشت مدت زمان مشخص و قابل قبول و در شرايط محيطي طبيعي مضمحل شده و خطري را براي به صورت كل و جزء در برنمي‌داشت.

به تدريج و با همه‌گيري و گسترش شهرنشيني به ويژه در قرون اخير و تنوع محصولات مورد استفاده و پيچيدگي محصولات به ويژه پس از اكتشاف و استخراج نفت و فرآورده‌هاي آن و پتروشيمي مواد پلاستيكي به ويژه از تنوع بالايي برخوردار شده‌اند و غالباً براي بسته‌بندي با استفاده در ساختار محصولات مختلف بكار برده مي‌شوند.

در راستاي تقسيم كار و بوجود آمدن نهاد بلديه و سپس شهرداري در ايران وظيفه تميز نمودن معابر و جمع‌آوري ضايعات و پسماندهاي شهروندان بر عهده اين نهاد قرار داده شده است.

شهرداري تهران نيز از ابتداي تشكيل و قبل از آن بلديه وظيفه جمع‌آوري زباله‌ها را از سطح شد تهران از ابتداي انتخاب آن به عنوان پايتخت قاجاري و تا به امروزه با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم كرده است كه بعضي از آنها پيوسته با مديريت شهري همراه بوده است و به نظر مي‌رسد كه حل آن نيازمند برنامه‌ريزي اساسي و پيگيري مستمر و فرهنگ‌سازي و آموزش مستمر و مديريت واحد مي‌باشد كه يكي از آن‌ها موضوع پسماندهاي اين كلان شهر يا كشور شهر مي‌باشد.

مديريت پسماند در شهر تهران كه حدود هفت ميليون شهروند ساكن در شب و حدود دوازده ميليون نفر در روز را در خود پذيرفته است و پهنه آن نيز در امتداد كوهپايه‌هاي البرز از غرب به شرق و تا جنوب تا دشت ورامين و تا جاده ساده ادامه دارد داراي پيچيدگي‌هاي مشخص نامعيني مي‌باشد.

سازمان بازيافت و تبديل مواد شهرداري تهران يكي از اولين سازمان‌هاي تخصصي تشكيل شده در شهرداري‌هاي سراسر كشور مي‌باشد كه پس از تاسيس و تصويب اساسنامه آن توسط سازمان شهرداري‌هاي وزارت كشور جمهوري اسلامي ايران و ابلاغ آن در سال 1370 رسميت يافته و به كار خود ادامه مي‌دهد كه از مهمتر يا اهداف آن كه در نظر گرفته شده است به تفكيك كامل پسماندها از مكان توليد و بازيافت آنها مي‌باشد كه خوشبختانه به نظر مي‌رسد در سال‌هاي اخير در اين راه به توفيق دست يافته و در جهت اهداف خود با سرعت قابل قبولي حركت مي‌كند. يكي از پسماندهايي كه در حوزة شهري توليد آن ناگيزير به نظر مي‌رسد. پسماندهاي غيرعادي به ويژه پسماندهاي پزشكي مي‌باشد كه با وجود استقرار مراكز بهداشتي و درماني متعدد با مديريت‌هاي مختلف و متعدد راهبردي دفع ايمن و بهداشتي اين نوع زايدات با نقطه مطلوب فاصله زيادي دارد.

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: پسماندها ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 114
نویسنده : کیا فایل

پارک ساعی تهران

 

مجموعه اي را كه پيش رو داريد شامل يك سلسله اطلاعات واقعي در ارتباط با پارك ساعي تهران مي‌‌باشد كه در چندين بخش تقسيم گرديده است. از آنجاكه بررسي فضاي سبز موجود در يك پارك از ديدگاه زيست محيطي در اولويت نگرش به آن قرار دارد در اولين مطالعات درون اين پايان نامه به بررسي فضاي سبز موجود در پارك پرداخته شده است. فضاي سبز پارك مورد مطالعه در قالب درختان ، درختچه ها، گلها و گياهان علفي جاي گرفته است كه بنا بر اهميت بالاتر درختان و درختچه ها در مطالعات زيست محيطي به اين دسته از گياهان عنايت بيشتري شده است و انواع موجود، آمار و پراكندگي درختان و درختچه ها تعريف گرديده است. پس از آن گلها و گياهان علفي ذكر شده است كه در نهايت فضاي سبز موجود در پارك را تشكيل داده است. بعد از اين فعاليتها اجزاي تشكيل دهنده پارك به لحاظ داشتن وسعت مطلب در دو گروه خدمات ضروري و خدمات رفاهي و تفريحي پارك تقسيم شده است و بررسي هركدام از زير مجموعه هاي اين دو گروه بر حسب امكانات موجود و مطالعات صورت پذيرفته بخش عمده مطالعات را به خود اختصاص داده است .همان طور كه مي‌‌دانيد بعد از هر كار صورت پذيرفته اي ، ارزيابي و چگونگي پيشرفت و يا رشد نزولي آن از عمده فعاليتهاي لازم براي بررسي صحت عملكرد آن مي‌‌باشد. در اين پايان نامه نيز تا حدودي به اين امر پرداخته شده است . ارزيابي پارك از جهات مختلف و نتيجه اين مطالعات به همراهي بررسي تعارضات موجود در پارك از جمله فعاليتهاي صورت گرفته است. با توجه به نتايج حاصله از ارزيابي و بررسي تعارضات موجود از ديدگاه زيست محيطي و طراحي منظر در نهايت به ارائه پيشنهادات اصلاحي در راه حل و يا بهبود تنگناها و مشكلات موجود در پارك پرداخته شده است. هدف عمده از ارائه اين پيشنهادات بالا بردن كيفيت استفاده از پارك، آموزش بهينه استفاده كردن پارك براي مسئولان امر، رضايت خاطر بازديدكنندگان و ساختن محيط زيستي سالم و سبز بوده است.

بدان اميد كه مجموعه تقديمي‌‌كه براي نخستين بار در زمينه فضاي سبز شهري در قالب پايان نامه دانشجويي در مقطع كارشناسي رشته مهندسي محيط زيست تنظيم يافته است همواره گام كوچكي در راه اعتلاي سبز بودن، سبز انديشيدن، طبيعت گرايي و انسان دوستي بردارد. عشق به سبز بودن، عشق به طبيعت، عشق به روشني آبها و عشق به آفتاب پر فروغ زندگي تقديم بر رهروان راستين سبز زيستن باد.

  :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: پارک ساعی , تهران ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 96
نویسنده : کیا فایل

شرح وظايف بخش تحقيقات آفتكشها

 

- تحقيق در زمينه ايجاد بانك اطلاعات سموم كشور و گياهان آفت كشها

2- تحقيقات در زمينه شيمي مايكوتوكسينها به منظور شناسايي و اندازه‌گيري انواع آن و بررسي روشهاي توكسين‌زائي

3- ارائه و اجراي طرحهاي تحقيقاتي در زمينه تعيين باقيمانده سموم روي محصولات كشاورزي و تعيين دوره كارنس آنها

4- تعيين ميزان مجاز و حداكثر اغماض باقيمانده سموم روي محصولات كشاورزي

5- ارائه و اجراي طرحهاي تحقيقاتي در زمينه فرمولاسيون سموم امولسيفايرها و مواد حامل با توجه به شراط اقليمي كشور

6- ارائه و اجراي طرحهاي تحقيقاتي در زمينه زيست سنجي سموم و بررسي ايجاد مقاومت به آفت‌كشها

7- ارائه و اجراي طرحهاي تحقيقاتي در زمينه تاثير مواد موثره گياهي روي آفات و بيماريهاي گياهي و علفهاي هرز

8- تحقيق در زمينه عصاره‌گيري، استخراج و فرمولاسيون مواد موثره گياهي

9- تحقيق در زمينه روشهاي مختلف سمپاشي و تعيين بهترين روش مبارزه شيميايي با آفات و بيماريهاي گياهي و علفهاي هرز

10- تحقيق در زمينه ماده تكنيكال سموم مورد مصرف در كشور

11- تحقيق و اجراي طرحهاي مربوط به روشهاي سمپاشي به منظور كاهش سم مصرفي و كاهش آلودگي محيط زيست.

12- هماهنگي امور آزمايش و ثبت سموم جديد

13- تهيه گزارش طرحهاي انجام شده

14- ارائه نتايج طرحهاي تحقيقاتي و چاپ و انتشار آنها به صورت مقاله تحقيقي

15- عنداللزوم ساير موارديكه در ارتباط با كاربرد سموم كشاورزي به بخش ارجاع گردد.

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: آفت کش ها , تحقیقات آفتکش ها ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 83
نویسنده : کیا فایل

معرفي باغ وحشها و اهداف آنها

 

پرندگان كه گروه عظيمي‌از جانوران مهره دار را تشكيل مي‌دهند ، داراي نقش و اهميت ويژه اي در طبيعت هستند . در حقيقت پرندگان باز گوكننده و نمايانگر وضعيت اكولوژي محيط زيستشان هستند . بنابراين يك پرنده شناس بايد يك محيط شناس خوب نيز باشد و اينجاست كه پيوستگي مسائل زيست محيطي روشن مي‌گردد . وجود گونه هايي از پرندگان در باغ وحش تهران و شرايط زيستي آنها در اسارت ، نگارنده را بر آن داشت تا پژوهش خود را بر اين اساس قرار دهد. با اين اميد كه كارشناسان علاقه مندان و دست اندركاران محيط زيست به باغ وحش ها، به عنوان مكاني مهم و حساس براي حفظ و بقاي گونه هاي مختلف جانوري توجه داشته باشند.

 

 

1-2- پيشينه تحقيق

در تابستان 1378 ، خانم مهندس علي عسگري ، وضعيت باغ وحشهاي ايران را از زمان پيدايش تا كنون مورد بررسي قرار دادند ، غير از اين ، هيچگونه پيشينه تحقيقي در رابطه با اين موضوع موجود نمي‌باشد .

 

1-3- روش كار و تحقيق

بازديد چند مرحله اي از باغ وحش تهران و مراجعه به كتابخانه ها ، روش جمع آوري اطلاعات براي انجام اين پروژه بوده است . كتابخانه ها و سازمانها و مراكز مراجعه شده ، شامل موارد زير مي‌باشد :

- اداره كل منابع طبيعي استان تهران

- كتابخانه موزه آثار طبيعي و حيات وحش دارآباد

  :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: باغ وحش , تحقیق باغ وحش , اهداف باغ وحش ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 96
نویسنده : کیا فایل

آب وخواص آن

 

-1- موجوديت آب

بعد از انسان آب شايد يكي از اجزاء بي نظيرجهان هستي باشد. آب ازدوعنصراكسيژن و هيدروژن تشكيل شده است كه اين دو عنصر در شرايط معمولي بصورت گاز مي باشند. عنصر هيدروژن قابل اشتغال مي باشد د رحالي كه اكسيژن براي سوختن ضروري مي باشد با اين وجود آب آتش را خاموش مي كند انسان وسايرحيوانات وهچنين گياهان بدون آب نمي توانند به حيات خود ادامه دهند صنايع بدون آب نمي توانند به موجوديت خود ادامه دهند درعين حال آب باعث مشكلات زيادي در صنايع مي شود.

در بررسي دقيق خصوصيات آب همواره سئولاتي مطرح مي شود از جمله اينكه آب چيست؟ از كجا مي آيد؟ چگونه و در چه شرايطي بايد آب را مصرف كرد؟ چگونه بايد با مشكلات ناشي از آب در صنعت مواجه شد؟ سرنوشت آب مصرف شده به كجا مي انجامد وبا جريان فاضلاب چه بايد كرد؟

آب ماده اي حياتي است كه حدود 60 تا 70 درصد وزن انسان رشد يافته را تشكيل مي دهد و بعد از اكسيژن مهمترين ماده براي زيستن مي باشد. دو سوم سطح زمين را آب گرفته است و بطور كلي مي توان گفت كه منابع موجود آب دو نوع است :

1- آبهاي زيرزميني

2- آبهاي سطحي

بر حسب نوع منبع نوع آب و مواد موجود در آن متفاوت مي باشد.

1-2-1- آبهاي سطحي

1- آبهاي جوي

آب باران در پاره اي نقاط براي مصارف عمومي مورد استفاده قرار مي گيرد مناطقي كه پوشيده از زمينهاي آذرين ويادرياچه هايي كه دراين نوع زمينها مي باشند وسفره هاي آب دارزيرزميني وجود نداشته باشد از آبهاي جوي استفاده مي شود.

2- آب رودخانه ها

رودخانه ها و نهرها بوسيله چشمه ها و آبهاي جاري تغذيه مي شوندآبدهي آنها معمولا زياد ودر فصول مختلف داراي درجه حرارت متفاوت مي باشند.

3- آب درياچه ها و مخازن

آب درياچه ها مي تواند براي مصارف شرب مورد استفاده قرا رگيرد درياچه هاي مصنوعي يا مخازن آب براي مصارف شهرهاي بزرگ ويا تنظيم آب مصرفي نيز بكار مي روند.

4- آب درياها

عظمت درياها بشر را از گذشته دور به فكر استفاده از اين منابع به منظور مصارف صنعتي وشرب كشانده است ولي مي دانيم كه اين عمل به سادگي انجام پذير نيست. آب درياها 98 % كل آب آزاد موجود در سطح زمين است.

1-2-2- آبهاي زيرزميني

چشمه هاي رگه هاي آبهاي زيرزميني مي توانند آب خالص طبيعي را با تركيبي مناسب براي شرب در اختيار انسان قرار دهند تركيب اين آبها به صورت مختلف چون چشمه جريان آبهاي زيرزميني سفره آبهاي آبرفتي و منابع عميق مي باشند. آلودگيها بسيار متنوعند واز منابع مختلف و به راههاي گوناگون وارد آب مي شوند.

علت آلودگي هر چه باشد آب را هنگامي آلوده مي ناميم كه ميزان مواد خارجي موجود در آن به اندازه اي باشد كه استفاده از آن سبب بروز اثرات زيان آور به راههاي مختلف گردد.

خواص آب به دو دسته فيزيكي وشيميايي تقسيم مي گردد:

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: آب , خواص آب , موجودیت آب ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 95
نویسنده : کیا فایل

پایان نامه - کارگاه مهارتهای عمومی مدیریت 69 ص

 

مقدمه

جلسه یکی از مؤلفه های اصلی و مهم در کسب و کار است. اما برگزاری جلسه مستلزم صرف زمان و هزینه است. که صد البته هر دو بسیار ارزشمند هستند. بنابراین بهتر است فقط زمانی تشکیل جلسه بدهیم که ضرورت داشته باشد و باید همیشه جلسات مختصر و مفید باشند.

جلسه چیست؟

یک جلسه کاری عبارت است از گروههای عده ای از افراد که با هدف مشکلات یا اخذ تصمیمات کاری انجام می شود. اکثر جلسات کاری جنبه رسمی دارند و بایستی زمان و مکان آنها از قبل مشخص شده باشد. تعداد افراد شرکت کننده معمولاً بیشتر از دو نفر است ولی میتواند بین دو نفر هم باشد. جلسه دارای هدف مشخصی است که در دستور جلسه ذکر می شود و قبل از تشکیل جلسه بین شرکت کنندگان توزیع می شود.

بررسی هزینه ها :

بهترین جلسات آنهایی هستند که فقط با حضور افراد مرتبط با موضوع، تشکیل می شوند و ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه ها دانش ایشان برای دست یابی به یک هدف مشخص مورد استفاده بهینه قرار میگیرد:

آگاهی از اهداف

معمولاً هدف از برگزاری نشست های کاری در یکی از مقوله های زیر است

 • انتقال اطلاعات یا ارائه توصیه ها و رهنمودهای کاری؛
 • صدور دستورات ؛
 • رسیدگی به گلایه ها و شکایات یا انجام قضاوت؛
 • اتخاذ یا اجرای تصمیمات کاری؛
 • دستیابی به ایده های نو؛
 • ارائه یک طرح پیشنهادی جهت بررسی و به تصویب رساندن آن.
 • تنظیم وقت

پس از اتخاذ تصمیم در مورد هدف اصلی تشکیل جلسه، تاریخ و زمان برگزاری جلسه متناسب با وقت کلیه افرادی که حضورشان ضروری است تنظیم می گردد/

 • تأکید بر اهداف

اهداف را بایستی بصورت کلی و جزئی خلاصه کرد تا کلیه شرکت کنندگان آنها را بخاطر داشته باشند تا چنانچه از مسیر اصلی بحث دور شدند آنها را متوجه دستور جلسه کرد.

نکته : اگر بدون تشکیل جلسه میتوان موضوعی را حل و فصل کرد، حتماً همین کار را انجام دهید.

جلسات رسمی

قوانین مربوط به برگزاری نشستهای رسمی ممکن است بسیار پیچیده و از کشوری به کشور دیگر، یا سازمانی به سازمان دیگر متفاوت باشد. از جلسات رسمی عبارتند از : جلسات هیئت مدیره، جلسات عمومی، کنفرانسها ، جلسات خارجی، مجامع عمومی سالیانه، جلسات کمیته های دائمی.

 


 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: مهارت های مدیریت , مهارت , مدیریت , پایان نامه ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 76
نویسنده : کیا فایل

پایان نامه بررسی تاثیرات آلودگی محیط زیست بر رفتار 76 ص

 

چکیده

درفصل اول مقدمه ای جهت آشنایی با اهداف این تحقیق آورده شده، وسپس مفهوم آلودگی بیان گردیده است.

درفصل دوم، آلودگی هوا وبرخی آلاینده های موجود درهوای آلوده، ازنظرتاثیرشان برسلامت رفتارو روان مورد بررسی قرارمی گیرد.

ابتدا فلزات سنگین، که یکی ازمهم ترین آلاینده های زیست محیطی محسوب می شوند، معرفی شده و سپس به بررسی تاثیرات سرب به عنوان یکی ازفراوانترین وسمی ترین فلزات سنگین برروی رفتار کودکان وهمچنین رفتارهای ضد اجتماعی پسران جوان بررسی شده است. نتیجه این بررسی ها نشان می دهد که درکودکانی که درمعرض تماس با سرب قرارمی گیرند، کاهش ضریب هوشی، ناتوانیهای گفتاری، کاهش حافظه کوتاه مدت، کاهش سرعت عکس العمل ها، بیش فعالی، تحریک پذیری زیاد و سایررفتارهای منفی را می توان مشاهده کرد. همچنین براساس این تحقیقات، رفتارهای ضد اجتماعی در پسرانی که نسبت به پسران دیگر بیشتر درتماس با این آلاینده بودند، افزایش بیشتری را نشان می دهد.

ازآنجا که مواد موجود درسیگارمی توانند باعث آلودگی هوا شده وازاین جهت سلامت جسم و روان را تهدید می کنند، بحثی درمورداثرات سیگارکشیدن مادران دردوران بارداری برروی سلامت رفتارهای کودکان آنها بیان شده است، که نشان می دهد کودکانی که مادران آنها دردوران بارداری مصرف زیاد سیگارداشته اند،کودکانشان دچاراختلالات رفتاری بیشتروتمایلشان برای ارتکاب اعمال مجرمانه وضد اجتماعی ، بیش ازسایرکودکان می باشد. البته این نتایج را نمی توان به تمام این کودکان تعمیم داد.

پلی کلرید بی فنیل (PCB ) یکی دیگر ازآلاینده های زیست محیطی محسوب می شود که نقش آن در رفتارکودکان وهمچنین تاثیرات آن همراه با سرب بررفتار رت ها مورد توجه قرارگرفته است. نتایج نشان می دهد، کودکان آلوده شده با (PCB) دچارمشکلات حرکتی، گفتاری،اختلالات شخصیتی، ونیز کاهش حافظه خواهند بود.علاوه براین بررسی این ماده به همراه سرب برروی رتها و نوزادان نارس نشان می دهد، تاثیرات این دوماده بربدن بسیارمشابه هم بوده واحتمال می رود، مواد موجود دراین دو ترکیب از طریق فرایندهای مشابهی تاثیرات خود را اعمال می کنند.

یکی از آلاینده های دوران جنگ تحمیلی، گازخردل بود که با گذشت زمان نسبتا طولانی ازآن دوران همچنان تاثیرات مخرب آن بر جانبازان شیمیایی باقی مانده است، که در این فصل مختصری درمورد این تاثیرات ازجنبه روانی ورفتاری صحبت شده است. با انجام آزمایشاتی که برروی جانبازان جنگ تحمیلی صورت گرفته است، مشخص شده است که آن دسته ازجانبازان که با گازهای سمی که به طور عمده گازخردل می باشد مسموم شده اند، نسبت به دیگرجانبازان دچاراختلالات روانی و رفتاری مانند اختلالات اضطرابی،افسردگی و کاهش کیفیت بیشتری درزندگی روزمره خود می باشند.

بعد ازبحث آلاینده ها به بحث درباره سموم پرداخته شده است ومتیل مرکوری(MeHg) به عنوان یکی ازاین سموم معرفی و تاثیرات عصبی- رفتاری آن برنوزادان و حیوانات گفته خواهد شد. مطالعات بر روی اثراین ماده برانسان وحیوان نشان می دهد، متیل مرکوری به عنوان یکی ازخطرناکترین آلاینده های موجود در محیط زیست می تواند سبب بروزمشکلات حسی – رفتاری وعقب ماندگیهای ذهنی در کودکان شود. ازاثرات دیگر آن می توان کاهش وزن زمان تولد را نام برد.

درپایان این فصل، تاثیرات آلودگی هوا برحشرات انگل گیاهی مورد بررسی قرارگرفته است.حشرات انگل گیاهی برای گیاهان آفت به عنوان یک کنترل کننده بیولوژیکی حائزاهمیت می باشند، اما آلاینده های موجود درهوا به خصوص اوزون باعث کاهش رفتارهای انگلی دراین حشرات شده، و در نهایت باعث کاهش مبارزه طبیعی با گیاهان آفت خواهد شد.

درفصل سوم به بررسی آلودگی صوتی، به عنوان یکی ازشایعترین آلودگیهای زیست محیطی خواهیم پرداخت. بعدازتعریف آلودگی صوتی ، آلودگی صوتی محل کار وتاثیر آن برکارکنان این مکانها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. افرادی که درمکان های پرسروصدا مانند برخی ازکارخانجات مشغول به کارمی باشند، با خطر کاهش شنوایی غیر قابل جبران روبرو خواهند بود. علاوه براین بسیاری ازاین افراد دربرخوردهای روزمره خود با دیگران دچارمشکل می باشند. درواقع آلودگی صوتی با تاثیر بر روان وکاهش سلامت روانی، سلامت رفتاری این افراد را نیزدچاراشکال می کند.

یکی ازمکان های حساس به سروصدا بخش مراقبت های ویژه نوزادان می باشد،بنابراین دراین فصل سعی شده است تاثیرات آلودگی صوتی دراین بخش، برروی نوزادان مورد ازریابی قرارگیرد. باتوجه توجه به این نکته که شنوایی انسان در بدو تولد کامل است، نوزادان قادرخواهند بود صداهای اطراف خود را شنیده ونسبت به آن واکنش نشان دهند. بنابراین هرگونه آلودگی صوتی دراین بخش،می توانند باعث ایجاد تنش درنوزادان شود.

 


 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: بررسی تاثیرات آلودگی , آلودگی محیط بر رفتار , محیط زیست ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 99
نویسنده : کیا فایل

کار آموزی معرفي رشته باغباني 65 ص

کار آموزی معرفي رشته باغباني 65 ص

 

مقدمه (معرفي رشته ي باغباني) 1

تاريخچه باغباني در دنيا 1

تاريخچه ي باغباني در ايران 1

هدف از كارآموزي 2

فصل اول 4

آشنايي با مكان كارورزي 4

فصل دوم 6

ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته ي علمي كارآموز 6

فصل سوم 8

فعاليت هاي صورت گرفته در دوره ي كارآموزي 8

1) بازديد از باغات انگور روستاي درسجين و ازناب و آشنايي با كرم خوشه خوار انگور 8

2) بازديد از باغات انگور روستاي ازناب و آشنايي با زنجره مو 10

3)بازديد از باغات انگور روستاي درسجين و آشنايي با بيماري سفيدك سطحي 11

4) آشنايي با علف هاي هرز باغات انگور واقعه در روستاي ازناب 12

5)آشنايي با طرز كار دستگاه GPS 14

6) آشنايي با نحوه ي آمارگيري گندم و جو واقعه در روستاي چرگر 15

7)آشنايي با آفت سفيدك دروغي سيب زميني 16

8)نكاتي كه در مصرف سموم آفت كش بايد رعايت شود 18

9) بررسي وضعيت كشاورزي ارگانيك در جهان تا سال 2004 21

10)آشنايي با نحوه كاشت ، داشت ، برداشت درخت گردو 27

11) آشنايي با علايم ناشي از كمبود كود در انگور 35

12) ليست كودهاي موجود در شركت كيان دشت 37

13) ليست سموم رايج در ايران و مقدار مصرف آنها 40

14) آشنايي با مراحل فرآوري و توليد كشمش در شركت تاك خوشه طلا 48

15) سيماي عمومي استان زنجان به تفكيك شهرستان (بخش كشاورزي) 52

16) رابطه جنس خاك و كمبود عناصر غذايي در PH هاي مختلف 58

فصل چهارم 59

آزمون آموخته ها ، نتايج و پيشنهادات

 

 

مقدمه :

 

معرفی رشته ی باغبانی :

 

باغبانی عبارت است از : هنر، دانش، و پیشه کشت، داشت، برداشت و بازار رسانی انواع سبزی، گل و میوه. در این تعریف از هنر، دانش و پیشیه باغبانی سخن رفته است، دلیل این امر این است که کارهایی مانند پیوند زدن، هرس گرده افشاني و مانند این ها برای این که به طور موفقیت آمیز انجام شود. نیاز به مهارت ممارست و سلیقه ویژه ای دارند که آنها را جزو هنرها قرار می دهند.

 

تاریخچه ی باغبانی در دنیا :

 

بزرگترین مسئله ای که بشر همیشه در طول تاریخ چند هزار ساله اش با آن روبرو بوده قحطی و کمبود مواد غذایی است و به این دلیل، در زمان های قدیم، پایه و اساس اجتماع ها را کشاورزی تشکیل می داده است.

 

مطالعه سنگ نوشته ها، حجارها و اسناد تاریخی نشان می دهد که فن باغبانی از آغاز کشاورزی تاکنون دوران های مشخصی را طی نموده است.

 

تاریخچه ی باغبانی در ایران :

 

گفته می شود که ایران یکی از اولین کشورهای دنیاست که در آن کشاورزی و تمدن شروع شده و انسان اولیه برای نخستین بار در فلات ایران به کشت و زرع و پرورش دام، دست زده است. برای مثال : در حفاری های نقطه های مختلف ایران مشخص گردیده که در حدود 3300 سال قبل از میلاد مسیح درخت را در، ری، دامغان و کاشان به طرز مشابهی نقاشی می کرده اند. و بنابراین در آن زمان از لحاظ باغبانی میان نقاط ایران رابطه برقرار بوده است.

 

هدف از کارآموزی :

 

1 ) آشنایی با دانشجویان با کارهای عملی و اجرایی و مسائل کارگاهی از نزدیک به طوری که فرصت تطبیق آموخته ها را عمل درک کنند و در رفع کمبودها و نواقص احتمالی بکوشند.

 

2 ) برخورد با مسائل کارگاهی، کارگری، اجتماعی و روبرو شدن با واقعیت های عینی.

 

3 ) واقف شدن به اهمیت مهارت های علمی و رابطه بین آنها و نحوه همکاری صاحبان مهارت ها و تخصص های مختلف و نقش هر کدام در پیشبرد کارها.

 

4 ) آگاهی یافتن به نقش اداره یک ارگان، سازمان یک شرکت یا کارگاه و لزوم تسلط کافی به کارهای عملی و اجرایی.

و..........

 

 

:: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: کارآموزی , رشته باغبانی ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 100
نویسنده : کیا فایل

تحقیق درباره قاچاق محصولات كشاورزي

تحقیق درباره قاچاق محصولات كشاورزي

 

قاچاق محصولات كشاورزي

فهرست مطالب

عنوان صفحه

مقدمه 1

سپاسگذاري 3

تقديم به 4

بيان مساله 5

اهميت و ضرورت مساله 8

اهداف تحقيق 10

قاچاق محصولات كشاورزي 10

قاچاقچيان و مليت و پراكندگي جمعيت 15

پديده قاچاق كالا 17

نظرات كارشناسي در قاچاق محصولات 21

مجموع ديدگاههاي اساتيد كشاورزي.. 23

صادرات محصولات كشاورزي در بوته تهديد 24

كاهش توليد داخلي و افزايش وادرات و قاچاق در ايران 29

افزايش 65 درصد ارزش خريد محصولات كشاورزي در سال 87 39

تدابير دولت براي صادرات بسته بندي شده زعفران 44

صادرات 2 ميليارد يورويي زعفران 45

نتيجه گيري 51

پيشنهادها وتوصيه ها 55

فهرست نمودارها

عنوان صفحه

نمودار شماره 1 ) قاچاق کالا از نظر محل قاچاق 12

نمودار شماره 2 ) قاچاق کالا از نظر سن و جنس و وضع قاچاقچیان 13

نمودار شماره 3 ) قاچاق کالا از نظر فصول سال 14

نمودار شماره 4 ) قاچاقچیان و ملیّت و پراکندگی جمعیت 15

نمودار شماره 5 ) دیدگاه کارشناسان در میزان قاچاق کالا خارج از کشور 22

نمودار شماره 6 ) دیدگاه کارشناسان در میزان قاچاق کالا به داخل کشور 22

نمودار شماره 7 ) عوامل قاچاق کالا در ایران از نظر کارشناسان 24

 

در این اثنا مبادلات تجاری ایران و آمریکا نیز از این شرایط سود جسته و به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. «اسدالله عشگر اولادی» عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از مبادله تجاری 154 میلیون دلاری ایران و آمریکا خبر میدهد. و گفته است که مبادلات تجاری بین دو کشور در سال 2007 میلادی به مرز 250 میلیوندلار و در سال 2008 به مرز 550 میلیون دلار رسید.

کوتاه سخن اینکه بخش کشاورزی ایران در سال 1383 دارای تراز مثبتی به میزان 28 میلیون دلار بوده که در سال 1387 به لحاظ اینگونه واردات بی رویه و کاهش تولیدات داخلی یک تراز منفی 6 میلیارد دلاری را نشان می دهد.

شایان توجه است که طی چهار سال گذشته درآمدهای ارزی ایران از فروش نفت و گاز بالغ بر 272 میلیارد دلار بوده، در حالیکه این درآمدها طی 8 سال ریاست جمهوری «محمد خاتمی»

فقط 172 میلیارد دلار بوده است. به دیگر بیان متوسط سالانه درآمد نفت و گاز دولت نهم بیش از سه برابر این درآمدها در دولت قبلی بوده اس.

علیرغم افزایش چشمگیر درآمدهای نفتی طی چهار سال گذشته، شاهد افزایش روند بیکاری و افزایش نرخ تورم در ایران می باشیم. بیکاری روز افزون و تورم 25 درصدی موجب تضعیف هر چه بیشتر طبقات متوسط و کم درآمد جامعه شده و ادامه این روند اکثریت جامعه

و..........

 

:: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: قاچاق محصولات کشاورزی , کشاورزی ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 85
نویسنده : کیا فایل

وضعيت كشاورزي در ايران 22 ص

وضعيت كشاورزي در ايران 22 ص

 

وضعيت كشاورزي در ايران

فهرست

پيشگفتار

وضعيت موجود كشاورزي در ايران

منابع آب كشور

كاربرد آبياري باراني و مسائل و مشكلات آن

عملكرد وضع موجود محصولات كشاورزي

سطح توليد و عملكرد محصولات زراعي

بررسي وضعيت دانشكده هاي كشور

برنامه تحقيقات كشاورزي در ايران

نتيجه گيري

منابع

 

بهره برداري ناپايدارازاراض حاشيه اي وديمزارهاي كم بازده ،همچنين استفادة بي رويه ومفرط ازسفره هاي ابهاي زيرزميني ازجمله آثاراين سايتهابوده است .براين پايه،هدف اصلي برنامه ريزي توسعة بخش كشاورزي،افزايش توليد كشاورزي، افزايش توليدكشاورزي ،ارتقاي سطح تكنولوژي وكاربرنهادهانوين كشاورزي گسترش تحقيق،آموزش وترويج است،كه دركليه برنامه هاي قبل وبعدانقلاب اولين هدف راتشكيل داده است.

برنامه ريزي براي دستيابي به هدف افزايش توليدكشاورزي،پايه درارتباط باسايرهدفهاي بخش نظيرحفظ منابع پايه وتوسعةپايدار،تاّمين امنيت غذاي جامه ،افزايش صادرات وكاهش واردات كشاورزي،افزايش درآمدكشاورزان وحمايت ازتوليدكنندگان كشاورزي صورت گرفته واثرات متقابل آنهابريكديگرموردتوجه و.......

و......

 

:: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آب و هوا شناسی (اقلیم شناسی) , ,
:: برچسب‌ها: وضعیت کشاورزی در ایران , کشاورزی ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 91
نویسنده : کیا فایل

دانلود تحقیق مقایسه استحکام خانه های آجری و خشتی(ویژه دانش آموزان پایه راهنمایی و دبیرستان)

 

دانلود تحقیق مقایسه استحکام خانه های آجری و خشتی(ویژه دانش آموزان پایه راهنمایی و دبیرستان) در 3 و با فرمت word برای ارائه در سمینارهای کلاسی تهیه شده است.

در تحقیق حاضر به موارد زیر پرداخته می شود:

- نحوه ساخت آجر

- نحوه ساخت خشت

- مقایسه استحکام خانه های آجری و خشتی(با توضیحات کامل)


دسته بندی: فایل های دانش آموزی

تعداد صفحات: 3

فرمت: قابل ویرایش

قیمت: 2100

مناسب و کابردی برای دانش آموزان پایه راهنمایی و دبیرستان

 


 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آموزش و پرورش , ,
:: برچسب‌ها: تحقیق استحکام خانه ها , خانه های آجری و خشتی , تحقیق ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 88
نویسنده : کیا فایل

پکیج مشا وره و آموزش کنکور(بخونید حتما)

پکیج مشا وره و آموزش کنکور(بخونید حتما)

 

 

یکبار برای همیشه!

 

بهترین مشاوره تحصیلی برای کنکور

 

بهترین مشاوره تحصیلی برای کنکور برای همه افراد این سوال پیش می آید که آیا مشاوره برای کنکور موثر است یا خیر؟ آیا کسانی که در کنکور رتبه عالی کسب کرده اند همه مشاور داشته اند؟

 

داشتن یک مشاوره در طول آماده شدن برای کنکور جدای از تلاش و زحمت فرد برای برنامه ریزی دقیق و زمان بندی مناسب برای آزمون تاثیر به سزایی دارد.

 

اینکه بگوییم افرادی که در کنکور رتبه عالی کسب کرده اند همگی یک مشاور داشتن ممکن است درست نباشد. بهترین مشاوره برای کنکور ممکن است از نظر افراد گوناگون متفاوت باشد ولی به طور کل یک مشاور خوب برای کنکور باید بهترین برنامه ریزی و زمان بندی را برای فرد در نظر بگیرد.

هماهنگی مشاور با فرد و پیگیری مشاور برای عمل فرد به برنامه ریزی اهمیت دارد همچنین مشاور باید کلیه راه های مطالعه اعم از کتاب ، جزوات ، دی وی دی های آموزشی ، برنامه های آموزشی مرتبط با رشته تحصیلی فرد در اختیار او قرار دهد .

حالا چه عالی می شود راه برنامه ریزی و انگیزه دادن به خودتان را خودتان بلد باشید و به راستی چه کسی بهتر از شما را شما می شناسد؟!!

با خرید این محصول خودتان می شوید یک مشاور کامل و راه درست را از اشتباه تشخیص می دهید

افراد موفق همیشه تصمیمات درست نمی گیرند

بلکه آنها تصمیمات شان را درست می کنند

 

  :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آموزش و پرورش , ,
:: برچسب‌ها: پکیج مشاوره کنکور , مشاوره کنکور , آموزش کنکور , کنکور ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 81
نویسنده : کیا فایل

طرح درس علوم دوم دبستان درس سیزدهم بعد از جشن

 

طرح درس فوق تخصصی برای درس سیزدهم علوم دوم دبستان تهیه گردیده است.طرح درس ها به صورت ورد و قابل تغییر می باشد.

کلیه طرح درس ها مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی بوده و توسط جمعی از معلمین نمونه از سراسر کشور تهیه شده است . طرح درس های سایت مطابق با بالاترین استانداردهای دنیا تهیه شده و با کیفیتی عالی و نازلترین قیمت در خدمت شما عزیزان قرار گرفته است لذا با آسودگی خیال فایل مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید. امید واریم که با یاری خداوند منان و دعای خیر شما عزیزان بتوانیم خدمات بهتری را ارائه نماییم.با سپاس فراوان مدیریت سایت 20 آسان

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آموزش و پرورش , ,
:: برچسب‌ها: طرح درس , دوم دبستان , ابتدایی , درس سیزده ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 91
نویسنده : کیا فایل

طرح درس علوم دوم دبستان درس چهاردهم از گذشته تا آینده(نان)

 

طرح درس فوق تخصصی برای درس چهاردهم علوم دوم دبستان تهیه گردیده است.طرح درس ها به صورت ورد و قابل تغییر می باشد

کلیه طرح درس ها مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی بوده و توسط جمعی از معلمین نمونه از سراسر کشور تهیه شده است . طرح درس های سایت مطابق با بالاترین استانداردهای دنیا تهیه شده و با کیفیتی عالی و نازلترین قیمت در خدمت شما عزیزان قرار گرفته است لذا با آسودگی خیال فایل مورد نظر را انتخاب و خرید نمایید. امید واریم که با یاری خداوند منان و دعای خیر شما عزیزان بتوانیم خدمات بهتری را ارائه نماییم.با سپاس فراوان مدیریت سایت 20 آسان

 


 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آموزش و پرورش , ,
:: برچسب‌ها: علوم , دوم دبستان , طرح درس ,
تاریخ : چهار شنبه 1 اسفند 1397
بازدید : 86
نویسنده : کیا فایل

پکیج کامل امورات دفترداری نوآموزان پیش دبستانی

پکیج کامل امورات دفترداری نوآموزان پیش دبستانی

 

پکیج کامل امورات دفترداری نوآموزان پیش دبستانی

این پکیج کامل که به صورت دقیق و بر اساس نیاز مراکز پیش دبستانی تهییه شده است شامل موارد ذیل بوده و شایان ذکر است که قابلیت ویرایت در فرمت های ورد و اکسل وجود داشته و تمامی فونت ها از مجموعه B انتخاب گشته است.

 • دانلود رایگان لیست خام چک های تقسیط شهریه نوآموزان پیش دبستانی در فرمت عکس
 • دانلود رایگان فرم مشخصات تماسی نوآموزان جهت ثبت در مرکز پیش دبستانی با فرمت پی دی اف PDF
 • دانلود رایگان فرم مشخصات تماسی نوآموزان جهت ثبت در مرکز پیش دبستانی با فرمت اکسل EXCEL
 • دانلود رایگان دفتر اندیکاتور خام در فرمت عکس
 • دانلود رایگان فرم رضایت نامه نوآموز جهت شرکت در مراسمات مرکز پیش دبستانی با فرمت پی دی اف PDf
 • دانلود رایگان فرم رضایت نامه نوآموز جهت شرکت در مراسمات مرکز پیش دبستانی با فرمت ورد WORD
 • دانلود رایگان فرم کامل دریافت وجه از نوآموز پیش دبستانی با فرمت پی دی اف
 • دانلود رایگان فرم کامل دریافت وجه از نوآموز پیش دبستانی با فرمت اکسل EXCEL
 • دانلود رایگان قبوض دریافت وجه از نوآموز پیش دبستانی با فرمت پی دی اف PDF
 • دانلود رایگان قبوض دریافت وجه از نوآموز پیش دبستانی با فرمت اکسل EXCEL
 • دانلود رایگان فرم تغییر مکان و یا خروج کامل نوآموز از مرکز پیش دبستانی با فرمت پی دی اف PDF
 • دانلود رایگان فرم تغییر مکان و یا خروج کامل نوآموز از مرکز پیش دبستانی با فرمت ورد WORD
 • دانلود رایگان چک لیست و سربرگ پرونده های ثبت نامی نوآموزان پیش دبستانی با فرمت پی دی اف PDF
 • دانلود رایگان چک لیست و سربرگ پرونده های ثبت نامی نوآموزان پیش دبستانی با فرمت ورد WORD
 • دانلود رایگان فرم ثبت مشخصات نوآموزانپیش دبستانی در سامانه سناد با فرمت پی دی اف PDF
 • دانلود رایگان فرم ثبت مشخصات نوآموزان پیش دبستانی در سامانه سناد با فرمت ورد WORD
 • دانلود رایگان قرارداد پرداخت شهریه نوآموزان مرکز پیش دبستانی در فرمت پی دی اف PDF
 • دانلود رایگان قرارداد پرداخت شهریه نوآموزان مرکز پیش دبستانی در فرمت ورد WORD

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , آموزش و پرورش , ,
:: برچسب‌ها: قرارداد , پیش دبستانی , چک لیست , نوآموز ,
فروشگاه فایل کیا؛ منبع جامع انواع فایل... چنانچه فایل مد نظرشما در بین فایل های بارگذاری شده در سایت موجود نبود،می توانید از طریق زیر فایل هایتان را سفارش دهید: ارسال سفارش فایل به ایمیل kiyafile@outlook.com پس از دریافت سفارش ،در اسرع وقت بررسی و پاسخ داده خواهد شد.

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان منبع جامع انواع فایل و آدرس kiyafile.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.RSS

Powered By
loxblog.Com