یادگیری و پیشرفت
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
دیجیتال مارکتینگ
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
رشد کسب‌وکار
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
صنعت آموزش


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : چهار شنبه 18 ارديبهشت 1398
بازدید : 99
نویسنده : کیا فایل

ملاحظات اساسي براي تهيه برنامه هاي اقدام اضطراري

 

این متن شامل 69 صفحه می باشد 

 

- کليات

وقايع اضطراري و جود دارند که مي توانند بر سدها مؤثر واقع شود هنگامي که مردم در مناطقي زندگي مي کنند که مي تواند در معرض سيل ناشي از خرابي يا راه اندازي يک سد قرار گيرد يا امکان از دست دادن زندگي و خسارات به اموال وجود دارد منظور از اين خطوط راهنما( دستورالعمل اين است که برنامه ريزي قاطع و جامع براي اقدام اضطراري تشويق تا در حفظ جان افراد، تقليل خسارات مالي در مناطقي که تحت تأثير خرابي يا راه اندازي سد واقع مي شوند کمک نمايد.

يک برنامه اقدام اضطراري سندي مي باشد که شرايط اضطراري بالقوه دارد يک سد شناسايي نموده و اقدامهاي از پيش برنامه ريزي شده را که مي بايست تعقيب شود تا خسارات جاني و مالي را به حداقل کاهش دهد را تشريح نمايد. برنامه [1]اقدام اضطراري يا کارهايي را که مالک سد مي بايست انجام دهد تا مسائل سد را تعديل و يا تخفيف دهد، برنامه ريزي مذکور شامل تشريفات و اطلاعاتي است که سد را در صدور هشدار اوليه وبيماريهاي هشدار دهنده به مقامات مديريت اضطراري مسئول پائين دستي سد در اين رابطه با وضعيت اضطراري کمک مي نمايد. برنامه ريزي براي اقدام در صورت ضرورت به مقامات مديريت اضطراري نشان دهد.

 

2-آمادگي اضطراري:

آماده باش اضطراري در هرجا که مردم در منطقه اي زندگي مي کنند که مي تواند در معرض طغيان سيل يا لعلت عمليات يا خرابي سد قرار گيرد آمادگي اضطراري مي بايست وجود داشته باشد. عبارت اضطراري در اصطلاح راه اندازي سد عبارت است از جريان ناگهاني واقعي يا تهديدکننده آب که به علت سانحه يا خرابي در يک سد يا ديگر ساختارهاي حائل آب يا در نتيجه حالت طغيان تهديد کننده آب به هنگامي که خود سد در معرض خطر خرابي قرار ندارد، بوجود مي آيد رهاشدن آب ممکن است زندگي انسان و يا اموال او موجود در پائين دست را در معرض خطر قرار دهد.

 

3- مسئوليت سازمان مديريت اضطراري فدرال:

سازمان مديريت اضطراري فدرال مسئوليت همآهنگي، راهبري حکومت فدرال را در رابطه با مصائب به حکومت ايالتي ومسئولي مديريت اضطراري محلي در برابر تمام حالتهاي اضطراري قابل پيش بيني در ايالات متحده آمريکا بعهده دارد. يک تحقيق تازه نشان مي دهد که 22 هزارحالت خطرناک براي سدها درايالات متحده آمريکا وجوددارد که از اينها تقريباً در 83 هزار مورد يا 83% برنامه ريزي اضطراري براي خود ندارند. فيان برنامه هاي اقدام اضطراري در بيشتر سدهاي مشمول مقررات ايالتي بعنوان يک کاستي در آمادگي اضطراري ملي بوسيله سازمان مديريت اضطراري فدرال تشخيص داده شده است. بمنظور بهتر نمودن کيفيت آمادگي اضطراري که پاسخگوي خالتهاي اضطراري سدها در معرض خطر باشد، مورد نياز مي باشد تا امکان سدها را بطور مؤثر ياري داده که برنامه هاي اقدام اضطراري براي سدها را توسعه و مورد تمرين قرار دهد اين مراحل شامل همآهنگي، برنامه ريزي، تمرينهاي مشترک که هم با برنامه هاي اقدام اضطراري مالک سد و هم برنامه هاي هشداردهنده و تخليه کننده مسئولين مديريت اضطراري محلي راهر دو دربرداشته باشد، مي گردد.

 

4- متحدالشکل بودن برنامه ها: کارآئي برنامه هاي اقدام اضطراري را مي توا توسط يک فرنم متحدالشکل که در آن بطور اطمينان بخشي با همه ابعاد برنامه ريزي اضطراري که درهر برنامه پوشش دهد بالا برده برنامه هاي اقدام اضطراري متحدالشکل و همآهنگي فزاينده با مقامات و سازمانهاي مديريت اضطراري ايالتي و محلي بايد طوري باشد که بازتاب به موقع نسبت به وضعيت اضطراري واقعي يا در حال وقوع را تسهيل نمايد.

سازمانها و افرادي که مالک يا مسئول عمليات و نگهداري سدها مي باشند را مي بايست تشويق نمود تا اين خطوط راهنما را بکار برده و آنها را توسعه و به روز رسانيده و يا در برنامه ريزيهاي اقدام اضطراري خود بازنگري نمايند. اين خطوط راهنما، خطوط ارهنماي اقدام اضطراري براي سدها به شماره 64 سازمان مديريت اضطراري فدرال سال 1985 را نسخ مي نمايد. و خيلي از مفاهيم فنآوري برنامه ريزي اقدام اضطراري پيشرفته اي که از منابع مختلف وموارد وسيع فراهم آمده را نيز شامل مي شود.

 

 

1-اصطلاح مالک سدکه در اين خطوط ر اهنما بکار برده مي شود به قردي که مالک سد شناخته مي شود ويا سازمان راه انداز سد اطلاق مي شود

 
:: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , برنامه های اضطراری , تهیه برنامه های اضطراری , سیل , خطرات سیل , مقاله اقدامات اضطراری دربرابر سیل ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 134
نویسنده : کیا فایل

افت تراز آب زیر زمینی و ارزیابی خسارات ناشی از آن

افت تراز آب زیر زمینی و ارزیابی خسارات ناشی از آن

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :7

سال انتشار : 1394

چکیده

فرونشست زمین به علت بهره برداری غیر مجاز آبهای زیر زمینی یکی از خخطرات زیست محیطی شدید در بسیاری از کشورهای جهان بحساب می اید .بطوریکه به یک مشکل در سطح جهان تبدیل شده است.به همین دلیل در این تحقیق به مساله افت تراز آبزیر زمینی و خسارات ناشی از آن پرداخته میشود.مدل مفهومی جریان آب زیر زمینی یک چهار چوب کیفی و متراکم است که داده ها بسته به هیدرولوژی زیر سطحی میتوانند تفسیر شوند.مدلسازی آب های زیر زمینی برای درک فرایندهای مختلف آبخوان توسط معادلات ریاضی انجام میشود و نقش مهمی در توسعه و مدیریت منابع آبهای زیر زمینی و پیش بینی اقدامات مدبریتی دارد.افتسطح آب زیرزمینی تاثیر شدیدی بر نشست زمین دارد که میتواند منجر به شکست زمین، تغییر اقلیم و تغییر کیفیت آب زیر زمینی شود،پدیده تغییر اقلیم در سالهای اخیر به تغییرات قابل توجهی در عناصر هواشناسی و در نتیجه وضعیت منابع سطحی و زیر زمینی تامین آب در نقاط مختلف شده است .با توجه به اینکه منابع زیر زمینی به عنوان یک منبع مطمئن تامین آب خصوصا در مناطق خشک و نیمه خشک عمل میکند ،این مساله باعث ایجاد فشار و افت قابل توجه منابع زیر زمینی می شود،افت تراز آب زیرزمینی موجب کاهش کیفیت آب استحصال شده می گردد که شامل بالارفتن بسیار زیاد و بیش از استاندارد ECکلر وTDS آب میشود

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , فرو نشست زمین , توسعه مدل مفهومی , مدلسازی تراز آب زیر زمینی , تغییرات اقلیم ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 119
نویسنده : کیا فایل

بهینه سازی مدل اصطحکاک لوله در مدلسازی غیرخطی شبکه ی آب آشامیدنی

بهینه سازی مدل اصطحکاک لوله در مدلسازی غیرخطی شبکه ی آب آشامیدنی

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :8

سال انتشار : 1394

چکیده

امروزه مشتریان عمومی آب بر این باورند که وقتی شیرهای آب را باز میکنند آب سالم با فشار مناسب توسط یک سیستم توزیع آب دراختیارشان قرارخواهدگرفت. منظور ازمدلسازی شبکه، کاهش هزینههای سرمایهگذاری و نحوهی حرکت بهینهی جریان درشبکه برای حداقل کردن هزینههای متغیر است. به واسطهی اندازهی مسأله و پیچیدگی ترکیباتی، مسأله را به صورت عملی نمیتوان حل نمود. موضوع این مقاله، مینیممسازی هزینهی ناشی از مدل غیر خطی اصطحکاک و برنامهریزی عملیاتی شبکههای آب پرفشار در یک افق زمانی محدود با در نظر گرفتن میزان مصرف است.

 

  :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , بهینه سازی , مدل اصطحکاک , برنامه ریزی غیرخطی , شبکهی آب آشامیدنی ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 122
نویسنده : کیا فایل

بررسی خشکسالی تهران با استفاده از شاخص SPI

بررسی خشکسالی تهران با استفاده از شاخص SPI

 

نوع فایل :PDF

تعداد صفحات :9

سال انتشار :1394

چکیده

خشکسالی به عنوان بلای طبیعی و پدیده ای اجتناب ناپذیر از دیرباز در پهنه ی وسیع کشورهای مختلف به ویژه مناطق واقع در اقلیم های گرم و خشک به دفعات به وقوع پیوسته و خسار ات زیادی در زمینه های اقتصادی ،اجتماعی، زیست محیطی و مانند آن به همراه آورده است . بدون تردید، نخستین گام به منظور مقابله مناسب باخشکسالی و پیامدهای آن، شناخت و درک دقیق این پدیده و تأثیرات ناشی از آن در ابعاد مختلف است، تا بتوان براساس آن، راهبردها و راه کارهای اثربخشی را در این زمینه تدوین کرد و به کار گرفت . بارندگی یکی از مهمترین متغیرهایی است که از آن در تعریف خشکسالی استفاده می شود. نمایه های مختلفی بر پایه بارش برای ارزیابی خشکسالی می توان اشاره کرد. معیار بارندگی سالانه ) SPI (که به نمایه های بارش استاندارد شده خشکسالی، در طبقاتی تقسیم بندی می شود که هر طبقهبیانگر وضعیتی از شدت خشکسالی می باشد . در این پژوهش به منظور بررسی خشکسالی ایستگاه تهران بین سال های ) 2212 1591 ( و - آبعلی بین سال های ) 2212 1591 ( با استفاده از شاخص - SPI ابتدا منطقه مورد مطالعه را به وسیله نرم افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی مشخص و با استفاده از اکسل نمودارهای خشکسالی ترسیم و کشاورزی تهران بررسی شد . نتایج نشان داد ایستگاه های تهران با 99 درصد و آبعلی با 91 درصد در سال های اخیر از یک طرف به علت کمبود بارش و از طرف دیگر برداشت آبهای زیرزمینی و مصرف بی رویه ی آب دارای خشکسالی های شدید بوده اند

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , خشکسالی , اقلیم , SPI , سیستم اطلاعات جغرافیایی , تهران ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 156
نویسنده : کیا فایل

بررسی اثرات زیست محیطی ناشی از اجرای سد بر پوشش گیاهی و جانوری منطقه پیرامون مطالعه موردی: سد ژاوه

بررسی اثرات زیست محیطی ناشی از اجرای سد بر پوشش گیاهی و جانوری منطقه پیرامون مطالعه موردی: سد ژاوه

 

نوع فایل :PDF

تعداد صفحات :7

سال انتشار :1394

چکیده

سدژاوه برروی رودخانه ژاوه شامل احداث سد وتونل انتقال میباشدکه در فاز ساختمانی و بهره برداری اثرات مختلفی رابرمحیط زیست منطقه وارد مینماید. روش گرد آوری اطلاعات با توجه به ماهیت مطالعه حاضر به دو صورت کتابخانه ای و میدانی بوده و جهت روایی وسیله اندازه گیری سئوالات ومراحل تنظیم آن به رویت تعدادی از متخصصین در حوزه این تحقیق رسید که براین اساس روائی وسیله اندازگیری به طریق محتوایی حاصل گردید .قابلیت اعتماد یا پایایی پرسشنامه به روش آزمون کرونباخ آلفا طراحی شده و جوابهای آن چند گزینهای میباشند، جامعه آماری این تحقیق از ساکنین محدوده سد و مسئولین محلی می باشند. از طریق فرمول کوکران 091 نفر از ساکنین و 01 نفر از مسئولین )جمعا به میزان 001 نفر( به عنوان نمونه آماری تعیین گردیدندو به وسیله نمونه گیری تصادفی نیز انتخاب شدند. یافته های این تحقیق شامل دو بخش توصیفی و استنباطی است. جهت بررسی فرضیه تحقیق ))از نظر مردم بومی، احداث سدژاوه میتواند در از بین رفتن زیستگاههای گیاهی وجانوری منطقه تاثیر گذار می باشد.(( از نظر. پاسخگویان از 3.46 درصد افراد که به تاثیرات تخریبی سد بر پوشش گیاهی اعتقاد داشتند. درختان دست کاشت با 43 .. درصد، درختان طبیعی ) 40درصد (،گیاهان مرتعی ) 240 درصد ( ، همه موارد) 6243 درصد( وگیاهان داروئی با ). 04 (درصد به ترتیب در اثر اجرای سد ازبین می روند بیشترین اثرات سد برگیاهان منطقه مربوط به درختان دست کاشت و باغات کشاورزی است وپوشش گیاهی ) علفی، مرتعی و داروئی( از مساحت کمتری برخوردار است. برابر نظر پاسخگویان در مورد بیشترین حجم تغییر کاربری اراضی در محدوده به ترتیب ، تغییر کاربری ) اراضی کشاورزی با 142 . درصد ،اراضی دیمکاری و سکونتگاهی 43 . درصد ،اراضی مرتعی 343 درصد و امورزیربنایی 646 درصد (را بخود اختصاص داده است.

 

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , سدژاوه , آزمون کرونباخ آلفا , فرمول کوکران ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 177
نویسنده : کیا فایل

تغییرات فصلی و سالانه و ساختار دما و شوری و گردش آب سطحی دریای خزر

تغییرات فصلی و سالانه و ساختار دما و شوری و گردش آب سطحی دریای خزر

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :37

سال انتشار : 1394

چکیده

دراین تحقیق تغییرات دماوشوری آب دریای خزربااستفاده ازمدل pom بررسی شد مدل POM مدل اقیانوسی با مختصات عمودی سیگما شبکه ی افقی منحنی وارراست گوشه است دراین مدل ازداده های میدان دما و شوری WOA و ازداده های باد بارش تبخیر یخ تابش امواج کوتاه و بلند اخذشده ازبانک داده های روزانه ECMWF با دقت 7/5دقیقه و با گام زمانی 6ساعته و برای بتی متری ازداده های GEBCO08 با دقت 30ثانیه استفاده شده است ابتدا مدل برای مدت ده سال 1997-1988 اجرا شد و نتایج آن پس ازبررسی پایداری با داده های اندازه گیری موجود 1996 مقایسه گردید که تطابق خوبی بین الگوی تغییرات دما و نیز شوری مشاهده میشود درادامه مدل برای ده سال اخیر 2005-2014 اجرا گردید ازنتایج این تحقیق بیشینه اختلاف دمای میانگین فصلی آب سطحی دریای خزر درزمستان بهار تابستان و پاییز به ترتیب برابر 18و12و9و16درجه سانتیگراد می باشد گرادیان شدید شوری سطحی درتمام فصول درناحیه ای بین دوحوزه شمالی و میانی رخ میدهد اختلاف دمای سطحی ناحیه غربی و شرقی حوضه میانی درفصل تابستان نشان ازفراجوشی اب این بخش ازدریای خزر می باشد

 

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , ساختاردماوشوری , گردش آب , مدل POM , داده های WOA , دریای خزر ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 150
نویسنده : کیا فایل

مروری بر تشخيص بلادرنگ شی و تخمين حالت

مروری بر تشخيص بلادرنگ شی و تخمين حالت

 

نوع فایل :PDF

تعداد صفحات :4

سال انتشار :1394

چکیده

هدف از تشخیص شی آن است تا تمامی نمونههای اشیای یک دسته مشخص مانند انسان، خودرو، یا چهره در یک تصویر به درستی شناسایی شوند. به طور معمول تنها تعداد اندکی از نمونههای یک شی در تصویر موجود است، و این در حالی است که آنچه که بایدمورد کاوش قرار گیرد تعداد بسیار زیاد مکانها و اندازههای ممکنی است که شی میتواند در تصویر ظاهر شود. هر تشخیص شی نیز بابرخی اشکال ممکن از اطلاعات حالت شی گزارش میشود. این حالت میتواند به سادگی محل شی یا اندازه آن باشد. در سایر حالاتاطلاعات حالت میتواند پیچیدهتر بوده و شامل پارامترهای یک تبدیل خطی یا خیرخطی باشد. در این پژوهش تلاش شده است تا بهبررسی روشهای جدید تشخیص بلادرنگ شی و تخمین حالت پرداخته شود. تمایل به انجام پژوهشهای کاربردی در زمینه تشخیص بلادرنگ شی طی سالهای گذشته و به ویژه پس از واقعه 11 سپتامبر سال 1001 افزایش چشمگیری یافته است

 

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , تشخیص شی , تخمین حالت , تبدیلات خطی , تبدیلات غیرخطی , ردیابی بلادرنگ ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 125
نویسنده : کیا فایل

مدل سازی فیزیکی و بررسی تاثیر مشخصه های هیدولیکی سیلاب سریع بر تلفات انتقال درآبراهه نفوذپذیر(رودخانه های فصلی)

مدل سازی فیزیکی و بررسی تاثیر مشخصه های هیدولیکی سیلاب سریع بر تلفات انتقال درآبراهه نفوذپذیر(رودخانه های فصلی)

 

نوع فایل :PDF

تعداد صفحات :11

سال انتشار :1394

چکیده

رگبارهای سریع در مناطق خشک در مدتی کوتاه به سیلاب سریع تبدیل شده و به علت نفوذ جریان به بستر اوج سیلاب در پایین دست کاهش می یابد. اطلاع از میزان تلفات انتقال 2 در طول آبراهه در برنامه ریزی های منابع آب اهمیت قابل ملاحظه ای دارد. برآورد مقدار جریان تلف شده درشرایط طبیعی بدلیل کمبود یا عدم وجود آمار و اطلاعات لازم کاری مشکل بوده که این امر نیاز مطالعات آزمایشگاهی را افزایش می دهد. مجموعه ای از آزمایشهای انجام شده در زمینه بررسی ارتباط بین تلفات نفوذ در مسیر آبراهه با جریان ورودی به آبراهه در شرایط مختلف سیلاب ورودی ازنظر دبی اوج و زمان پایه متفاوت صورت گرفته است. با مدلسازی هیدرولیکی آبنمودهایی با شمای مثلثی و ذوزنقه ای تولید میزان تلفات نفوذ براساس شکل آبنمود مورد بررسی قرار گرفت. نتایج حاکی از آنست با افزایش زمان پایه و نیز دبی اوج سیلاب متعاقبا افزایش حجم ورودی درصد تلفات نسبی نفوذ ) حجر ورودی به حجم تلفات در طول مسیر کاهش می یابد. در مورد اثر شکل آبنمود نتایج بدست آمده نشان می دهند، با تغییر شکل آبنمود از مثلثی متقارن به ذوزنقه متقارن با زمان پایه و دبی اوج یکسان اختلاف دبی اوج ابنمود ورودی و خروجی از18/9درصد به 9/6درصد کاهش یافت

 

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , تلفات انتقال , رودخانه فصلی , سیلاب سریع , مشخصات هیدرولیکی جریان ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 132
نویسنده : کیا فایل

مقایسه مدلهای مختلف آشفتگی در شبیه سازی جریان در سرریز نیلوفری و بررسی اثر تغییر طول شفت قائم بر هیدرولیک جریان

مقایسه مدلهای مختلف آشفتگی در شبیه سازی جریان در سرریز نیلوفری و بررسی اثر تغییر طول شفت قائم بر هیدرولیک جریان

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :15

سال انتشار : 1394

چکیده

سرریزها انواعی از سازه های آبی هستند که برای انتقال یا عبور آبهای اضافی و سیلاب ها از بالادست به پاییندست سدها به کار می روند. سرریزهای نیلوفری معمولاً در سدهایی بر روی توپوگرافیهایی با درههای باریک و در شرایطی که امکان اتصال آنها به یک تونل پاییندست موجود باشد استفاده میشوند . این سرریزها شامل سه قسمت اصلی تاج، شفت و یک تونل تقریباً افقی میباشند . در این مقاله سعی شده است که بهترین مدل آش فتگی قابل اعمال در نرمافزار Flow 3D با توجه به ماهیت جریان بر روی سرریز نیلوفری تعیین گردد. بدین منظور سرریز نیلوفری سد البرز با مدلهای مختلف آ شفتگی در نرمافزار Flow 3D مدل شد و نتایج حا صل با یکدیگر مقای سه گردید. هدف از این مدل سازی برر سی و مقای سه میزان خطای پارامترهای جریان در خروجیهای نرمافزاری و نتایج آزمایشگگاهی سگازه به ازای مدلهای آشگفتگی متفاوت اسگت. نتایج حاکی از دقت بالاتر مدل آشگفتگی LES میبا شد . سپس به تاثیر تغییر طول شفت قائم بر رفتار جریان و پارامترهای هیدرولیکی نظیر عمق، سرعت و ف شار و همچنین پرش هیدرولیکی ایجاد شده در سرریز نیلوفری پرداخته شده است

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , سرریز نیلوفری , پارامترهای هیدرولیکی , مدل آشفتگی , شفت قائم , پرش هیدرولیکی , ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 135
نویسنده : کیا فایل

معرفی جوشکاری زیر آب

معرفی جوشکاری زیر آب

 

معرفی جوشکاری زیر آب

 

 شغل پر درامدی که سر از رشته های فنی و مهندسی در آورده است

 

 

 

درآمد این شغل با یکهفته کار مبلغی در حدود 30 میلیون به بالا را برای شما در بر خواهد داشت

 

 بعلاوه بر مزایا این شغل معایبی نیز دارد که آسیب آن میتواند سلامت را به خطر بیندازد

 

 

  

بهمین دلیل این شغل در 5 سالگی بازنشستگی را به اپراتور خود میدهد

  

این شغل جدیدا در ایران بازار خوبی را پیدا کرده که پیمانکارانی در جنوب و حواشی خلیج فارس درخواست نیرو داده اند

 

  

 

 
:: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , جوشکاری , جوشکاری زیر آب ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 142
نویسنده : کیا فایل

مطالعه، طراحی و آنالیز عددی عملکرد دمپینگ موج شکن های توده سنگی و موج شکن های مرکب در شرایط محیطی خلیج فارس

مطالعه، طراحی و آنالیز عددی عملکرد دمپینگ موج شکن های توده سنگی و موج شکن های مرکب در شرایط محیطی خلیج فارس

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :9

سال انتشار : 1394

چکیده

امروزه با پیشرفت ساخت سازههای ساحلی و بهره برداری از آنها به سبب ایجاد مناطق کم خطر دریایی، پهلو گیری شناورهای دریایی، کنترل امواج ورودی به ساحل، ایجاد مناطق تفریحی و ... ساخت و شناخت موج شکنهای دریایی بیش از پیشمحسوس میباشد. در تحقیق حاظر با مطالعه شرایط امواج و باد در شرایط محیطی خلیج فارس دو موج شکن توده سنگی و مرکب مطابق با آیین نامه ساخت موج شکن سازمان بنادر و کشتیرانی کشور ایران طراحی و آنالیز شدهاند. جهت یکسان سازی نتایج و بهره برداری آتی موج شکنهای مورد مطالعه از شرایط محیطی خلیج فارس در نزدیکی بندر نخل غانم استفاده شده است. مقادیر محاسبات عددی در نرم افزارcgFloat و با اطلاعات طیفی خلیج فارس جایگذاری شده و با ساده سازیهای محاسباتی مشخص گردید مقدار دمپ سکوی مرکب با توجه به دیاگرام به دست آمده مقداری بیشتر از موج شکن توده سنگی میباشد. همچنین استفاده از این موج شکنها در صورت تمهیدات اجرایی با توجه به پاسخهای مراحل عددی در طراحی پنجه و فیلتر به لحاظ اقتصادی مناسب تر میباشد. از محاسبات تحقیق حاظر در نرم افزارMIKEجهت بررسی رسوب گذاری و تاثیرات آتی موج شکنها در سواحل منطقه مذکور نیز میتوان استفاده نمود

 

 

 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , مقاله , موج شکن مرکب , موج شنگن توده سنگی , طراحی موج شکن , دمپ نیروی موج , مهندسی دریا ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 138
نویسنده : کیا فایل

مدیریت آب مجازی، راهی برای برون رفت کشورها از بحران کم آبی

مدیریت آب مجازی، راهی برای برون رفت کشورها از بحران کم آبی

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :8

سال انتشار : 1394

چکیده

بخش کشاورزی در جهان، بزرگترین مصرف کنندهی آب میباشد. میانگین مصرف جهانی و میزان آب تخصیصیافته برای کشاورزی، 07 درصد از مصرف کل منابع آبی است. امروزه شرایط جدید منابع و مصارف آب، شیوههای نو در برنامهریزی منابعآب را طلب میکند . در این راستا مفاهیم و شاخصهای متعددی، توسعهیافته یا در حال توسعه است که از جملهی آن میتوان به آب مجازی اشاره کرد . هدف از این مطالعه، بررسی میزان تاثیرگذاری مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعت برای بالابردن راندمان این حوضهها و تاثیرگذاری آن بر تجارت آب مجازی و روابط میان کشورها میباشد. در این راستا به بررسیمفاهیم جدید آب در تبادلات و تجارت جهانی و تبعات عدم مدیریت صحیح مصرف آب در بخش کشاورزی پرداخته شده است. آنچه از تحقیقات و نتایج بدست آمده دریافت میشود موید این مطلب است که در آیندهای نه چندان دور یکی از معیارهای اصلی ردهبندی کشورها در توسعهی جهانی، مدیریت و سیاستگذاریهای کلان در زمینهی آب مجازی در کشاورزی است و سوءمدیریت کشورها در این زمینه عواقبی جبران ناپذیر را به دنبال خواهد داشت

 

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , مقاله , آب مجازی , مدیریت مصرف آب , تجارت آب مجازی , توسعه ی جهانی , مهندسی دریا ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 131
نویسنده : کیا فایل

مبادله آب مجازی و تاثیر آن بر روی بحران آب

مبادله آب مجازی و تاثیر آن بر روی بحران آب

 

نوع فایل :PDF

تعداد صفحات :19

سال انتشار :1395

چکیده

قرن 45 قرن آب نامیده شده است.پیش بینی می شود تا سال 4241 تقریبا 3.1 میلیارد نفر در دنیا در معرض بحران آب قرار خواهند داشت.از این میان کمتر از 5.4 میلیارد نفر به آب سالم دسترسی خواهند داشت. همچنین تا سال 4212 بیش از 2.1میلیارد نفر در معرض صدمات و زیان های ناشی از کمبود و آلودگی منابع آب قرار خواهند داشت.این شرایط رقابت در زمینه ی منابع آب جهانی را افزایش داده و بهره برداری از منابع آب به چالشی اساسی بدل خواهد شد.لذا برنامه ریزی منابع آب جایگاه خود را در روابط سیاسی ،اقتصادی و اجتماعی حاکم بر ملت ها و دولت ها خواهد یافت. شرایط جدید منابع و مصارف آب شیوه های نودر برنامه ریزی منابع آب را طلب می کند.در این راستا مفاهیم و شاخص های متعددی توسعه یافته یا در حال توسعه است که از جمله ی آن می توان به آب مجازی اشاره کرد.آب مجازی مفهومی جدید در مدیریت منابع آب است .در واقع مفهوم آب مجازی نگرشی جدید به مصارف غیر مستقیم و پنهان آب در چرخه ی تولید و ارائه ی خدمات به نسل بشر است.این مفهوم نخستین بار درسال 5993 توسط j.A Allen مطرح شد. اشتباه از اینجا آغاز میشود، الگوی کشت نامناسب و راندمان پایین آبیاری در بخش کشاورزی. بخش کشاورزی در ایران و جهان بزرگترین مصرف کننده آب می باشد اما برخلاف میانگین جهانی که نشانگر تخصیص 02 درصد از کل منابع آب مصرفی به بخش کشاورزی است در ایران و با وجود قرار گرفتن کشور در منطقه ای خشک این نسبت 93 درصد است. این اولین اشتباه در الگوی مصرف آب کشاورزی کشور می باشد

 

 

:: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , مقاله , آب , بحران آب , آب مجازی , بحران جهانی آب , مهندسی دریا ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 153
نویسنده : کیا فایل

مقایسه تحلیل تنش ها و میزان تغییر شکل لوله در متد لوله گذاری به روش S-lay در دو نرم افزار Ansys و Orcalay

مقایسه تحلیل تنش ها و میزان تغییر شکل لوله در متد لوله گذاری به روش S-lay در دو نرم افزار Ansys و Orcalay

 

نوع فایل :PDF

تعداد صفحات :7

سال انتشار :1395

چکیده

روش S-lay اولین روش بکار گرفته شده در صنعت لوله گذاری دریایی نوین است از آنجا که در این روش شکل تقریبی دهانه خط لوله ازبارج تا بستر دریا شبیه حرف S میباشد، آن را S-lay نامیدند . در این پروژه به مقایسه تحلیل تنش خمشی لوله در نرم افزار Ansys وOrcalay در متد لوله گذاری به روش S-lay 01 و ، پرداخته شده است. پروژه مورد بررسی در این پژوهش با نام رشادت شامل خطوط 801 اینچ لوله های Seamless می باشد که بین جزیره لاوان و منطقه نفتی رشادت)رستم( و همچنین سکوهای داخل منطقه کشیده شده است میباشد. خط مورد بررسی در این مقاله، بخشی از خط 8 اینچ بین سکوهای W1 و P4 است. داده های استفاده شده مربوط به شناور C- Master (Jascan-5) متعلق به شرکت KITO می باشد. در پایان نتایج تحلیل تنش خمشی لوله در نرم افزار Ansys و مقایسهآن با نتایج نرم افزار Orcalay نشان می دهد، نتایج دو نرم افزار تطابق قابل قبولی با یکدیگر دارند، بررسی تنش خمشی و محوری در محل غلطک ها در دو حالت با وجود جریان و بدون آن نشان می دهد که اثر جریان در تحلیل استاتیکی بسیار ناچیز می باشد همچنین اختلاف نتایج Ansys و Orcalay در ناحیه نزدیک بستر ) sagbend ( مربوط به تفاوت طول المان ها در دو نرم افزار می باشد که در نرم افزار Ansys بسیار بیشتر است.

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , روش S-lay , نرم افزار Ansys , نرم افزار Orcalay , منطقه نفتی رشادت , مهندسی دریا ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 140
نویسنده : کیا فایل

عوامل موثر در بررسی عمق آبشستگی پایه های کناری پل

عوامل موثر در بررسی عمق آبشستگی پایه های کناری پل

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :6

سال انتشار : 1395

چکیده

 با توجه به مطالعات گسترده ای که در تخمین میزان عمق آبشستگی صورت پذیرفته است روابط متعددی بجهت تخمین عمق آبشستگی بوسیله ی محققین معرفی شده اند. که این روابط بصورت کلی به سه دسته تقسیم بندی می شوند ; روابطی کهعمق فرسایش را به افزایش شدت جریان)دبی( نسبت می دهند، روش های تجربی که در آنها از آنالیز ابعادی پارامترهای موثر بر آبشستگی استفاده می شود و روش های تحلیلی یا نیمه تجربی. از این رو برای هر یک از انواع آبشستگی عمومی و موضعی و البته با در نظر گرفتن مکانیزم عمل آبشستگی باید روابط مربوط به آن مورد استفاده قرار گیرد. البته یک فرمول عمومی کهبتواند برای تعیین میزان عمق فرسایش در هریک از حالات مورد استفاده قرار گیرد وجود ندارد. با توجه به اینکه تخمین میزان عمق آبشستگی به عواملی همچون شرایط هیدرولیکی جریان، مشخصات رسوب و شرایط هندسی وابسته است، روشی که معمولاً استفاده میشود معمولا پیدایش رابطه ای در آزمایشگاه و با استفاده از مدلهای هیدرولیکی میباشد

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آبشستگی , پایه پل , روابط آبشستگی , عمق آبشستگی , اثر دانه بندی , مقاله , مهندسی دریا ,
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398
بازدید : 131
نویسنده : کیا فایل

کاربرد تکنیک سیستم اطلاعات جغرافیایی درتعیین فاکتور های مؤثر بر کیفیت آب مطالعه موردی: دشت سروستان

کاربرد تکنیک سیستم اطلاعات جغرافیایی درتعیین فاکتور های مؤثر بر کیفیت آب مطالعه موردی: دشت سروستان

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :7

سال انتشار : 1395

چکیده

هدف از این پژوهش بررسی اثر عوامل مختلف برکیفیت آب زیرزمینی دشت سروستان در دوره آماری هفت ساله) 1331 1331 به لحاظ پارامترهای شیمیایی بی کربنات، سختی، کل املاح محلول، منیزیوم وکلسیم جهت مصارف شرب و استفاده درتهیهفراورده های نفتی بودند. روش ها: دراین تحقیق به بررسی تغییرات مکانی وزمانی پارامترهای یاد شده در 23 حلقه چاه مبادرت شد. محاسبات آماری بااستفاده از Excel انجام وسپس نتایج به محیط GIS واردشد درنهایت شماره گذاری چاه ها وتهیه نقشه های پهنه بندی هر پارامتر ترسیم تا ارتباط میان اجزاء شیمیایی وفیزیکی آب زیرزمینی با عوامل مؤثر درکاهش کیفیت آب مورد بررسی ،تفسیر قرارگیرندو نهایتاٌ با استانداردهای شولر، صنایع تطبیق داده شده وراهکارهای مهم ارائه گردد. یافته ها:نتایج نشان می دهدکه کیفیت اب زیرزمینی دشت سروستان درمقایسه بادیاگرام شولر جهت شرب به لحاظ یون بیکربنات فاقد محدودیت امامیانگین پارامترهای سختی واملاح محلول به ترتیب در 22 حلقه چاه)% 32 درصد(و در 22 حلقه چاه)% 33 درصد( باقابلیت شرب نامناسب تاغیر قابل شرب، ازنظر استفاده در فراورده های نفتی % 111 درصد چاه ها بامقدارکلسیم مجاز، 22 حلقه چاه)% 93 درصد(دارای منیزیوم کم و 2حلقه چاه بیشتراز استاندارد صنایع بودند. نتیجه گیری:با توجه به اینکه چاه شماره 9دربستر دشت ومجاور دریاچه شور مهارلو واقع شده به نظر می رسد نفوذ ومهاجرت آب شور دریاچه مهارلو به سمت دشت، نوع ساختار سازندهای زمین شناسی اطراف وبستردشت،تغییرات اقلیمی درسال های گذشته وخشکسالی به همراه اقلیم خشک منطقه وجهت جریان آب های زیرزمینی وانحلال املاح موجود درسازندها مهمترین عوامل مؤثر درکاهش کیفیت آب دشت سروستان وافزایش سختی،املاح محلول ومنیزیوم شده بودند

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , کیفیت آب , دریاچه مهارلو , دیاگرام , شولر , سازند زمین شناسی , مقاله ,
تاریخ : سه شنبه 10 ارديبهشت 1398
بازدید : 152
نویسنده : کیا فایل

شناسایی مدل دینامیکی و طراحی کنترل کننده تطبیقی برای کشتی مدل TF-120

شناسایی مدل دینامیکی و طراحی کنترل کننده تطبیقی برای کشتی مدل TF-120

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :8

سال انتشار : 1395

چکیده

سیستمهای هدایت خودکار دارای کاربردهای فراوانی بوده و در صنایع گوناگونی مانند: کشتیسازی، صنایع نظامی، هوا فضا و... بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. نیاز به دانستن موقعیت جغرافیایی فعلی و همچنین تعیین موقعیت مطلوب و مورد نظر وهمچنین شناسایی مدل دینامیکی شناور مورد بررسی، از ملزومات مورد نیاز در طراحی سیستمهای هدایت خودکار میباشد. در این مقاله ابتدا به معرفی حرکتشناسی شناورها پرداخته و سپس به معرفی درجات آزادی مورد نیاز در مدلهای مختلف کنترلی پرداخته و در ادامه به انواع مانورهای استاندارد شناورها اشاره میگردد. سپس با انتخاب و معرفی یک مانور استانداردبرای کشتی مدل، اقدام به شناسایی مدلهای دینامیکی نموده و مدل دینامیکی مناسب را از بین مدلهای شناسایی شده انتخاب مینماییم. سپس با توجه به مدل انتخاب شده، برای طراحی کنترل کننده از ایده طراحی روش کنترل تطبیقی مدل مرجع مستقیم در فضای حالت استفاده میشود. نتایج حاصل از طراحی کنترل کننده در بخش نهایی آورده شده و به تحلیل و بررسی حالتهای سیستم در حضور کنترل کننده طراحی شده میپردازیم

 

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , هدایت خودکار کشتی , شناسایی سیستم , مدل دینامیکی , کنترل کننده تطبیقی ,
تاریخ : سه شنبه 10 ارديبهشت 1398
بازدید : 125
نویسنده : کیا فایل

شبیه سازی جریان ناشی از شکست سد روی بستر متحرک با بهره گیری از معادلات SNAR

شبیه سازی جریان ناشی از شکست سد روی بستر متحرک با بهره گیری از معادلات SNAR

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :6

سال انتشار : 1395

چکیده

شبیه سازی دقیق جریانهای غیر ماندگار سریع با بهره گیری از روش های عددی ، از اهمیت بالایی در پیش بینی رفتار این نوع جریانها در مطالعات مربوط به سیلاب برخوردار است. نرم افزار Flow-3D به دلیل کاربرد تکنیک حجم سیال توام باروش عددی حجم محدود قابلیت بالایی در شبیه سازی جریانهای با سطح آزاد دارد. این پژوهش با هدف تعیین کارایی مدلهای آشفتگی جریان در معادلات RANS و شبیه سازی حرکت موج مثبت ناشی از شکست سد روی بستر ماسه ای انجام شد . روش پژوهش عبارت از محاسبات عددی و حل معادلات حاکم بر حرکت جریان با استفاده از نرم افزار Flow-3D بود.یافته های تحقیق نشان داد که مدل RNG دارای دقت بالاتری در مقایسه با مدلهای طول اختلاط پرانتل ، انرژی جنبشی آشفتگی و انرژی اتلاف آشفتگی در پیش بینی الگوی سطح آزاد جریان ، نیمرخ های بدون بعد عمق ، سرعت و شتاب - پیشروی جبهه موج میباشد. هیچ یک از مدلهای بر پایه معادلات متوسط گیری شده رینولدز نتوانستند نیمرخ بستر رسوبی متحرک را به خوبی مدل نمایند. نتیجه گیری نهایی آن است که مدل آشفتگی RNG کارایی بالاتری نسبت به سایر مدلهای آشفتگی در شبیه سازی جریان شکست سد روی بستر متحرک دارد.

واژگان کلیدی

مدلهای آشفتگی ، معادلات RANS ، RNG ، شکست سد، بستر متحرک

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , مدل های آشفتگی , معادلات RNG , RANS , شکست سد , بستر متحرک , مقاله , مهندسی دریا ,
تاریخ : سه شنبه 10 ارديبهشت 1398
بازدید : 125
نویسنده : کیا فایل

تحلیل جریان آشفته عبوری پس از تغییر مسیر ناگهانی مقاطع بسته

تحلیل جریان آشفته عبوری پس از تغییر مسیر ناگهانی مقاطع بسته

 

نوع فایل :PDF

تعداد صفحات :13

سال انتشار :1395

چکیده

جریان آشفته یکی از انواع پیچیده جریان محسوب میشود که تاکنون بصورت تحلیلی، میدان مشخصههای آن محاسبه نشدهاند. در این مطالعه به شبیهسازی جریان دوبعدی غیردائمی عبوری بر روی یک پله در کانال بسته پرداخته شده است. بدین منظور با تغییر شرایط هندسی وهیدرولیکی مقطع از جمله زاویه پله و اعداد رینولدز مختلف برای نسبت بازشدگی 3 به اندازه گیری طول ناحیه چرخشی جریان ازلبه پله پرداخته شده و سپس اثراضافه شدن جریان ثانویه در 1/3 ارتفاع پله h نیز برای شرایط مذکور مورد بررسی قرار گرفته است. ابتدا جهت اطمینان از صحت مدل، پروفیل سرعت در یک انبساط ناگهانی با استفاده از مدل های مختلف آشفتگی با نتایج آزمایشگاهی ایتون و جانسون مورد مقایسه قرار گرفته و بر مبنای نتایج بدست آمده ناشی از این مدلسازی، مشاهده شده است که در تحلیل دو بعدی مدل آشفتگیk  RNG بهترین مدل در شبیهسازی جریان چرخشی پشت پله میباشد. با بررسی نتایج مدلسازی مشخص گردیده است که با افزایش زاویه پله و عدد رینولدز برای نسبت بازشدگی ٣ طول ناحیه چرخشی اندازهگیری شده از لبه پله افزایش مییابد. همچنین افزایش عدد رینولدز درهنگام اضافه شدن جریان ثانویه در پای پله باعث کاهش قطر گردابه شده است و در نتیجه کاهش طول ناحیه چرخشی جریان میشود. علاوه بر این با افزایش ضریب فشارcp طول ناحیه چرخشی جریان ابتدا افزایش و پس از آن ثابت باقی میماند.

  :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , جریان , آشفته عبوری , تغییر مسیرمقاطع , بسته , مرجع دانش پارس , مقالات علوم دریایی , مقاله ,
تاریخ : سه شنبه 10 ارديبهشت 1398
بازدید : 177
نویسنده : کیا فایل

تنوع زیستی در خلیج فارس و جزایر آن

تنوع زیستی در خلیج فارس و جزایر آن

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات:13

سال انتشار:1395

چکیده

خلیج فارس با دارا بودن ویژگیهای جغرافیایی خاص خود و ارزشهای بوم شناختی و تنوع زیستی فراوانی که دارد یکی از نادرترین اکوسیستمها بشمار میرود و مجموعهای از موجودات منحصر به فرد از جمله لاک پشتهای دریایی، صدفهای دریایی، کفزیان، آبسنگهای مرجانی و دیگر گونههای آبزی را در خود جای داده است. در سالهای اخیر متاسفانه باتوجه به افزایش جمعیت، گسترش صنعت و دخالتهای انسانی شاهدآلودگی آن بودهایم، یکی از این آلودگیها که خسارات زیادی را به خلیج فارس متحمل کرده است آلودگی-های نفتی میباشند که پیامد آن از بین رفتن تعداد بیشماری از گونههای آبزی در این اکوسیستم است،بنابراین برای حفظ این اکوسیستم تعهدنامههایی را برای رعایت اصول زیست محیطی دریایی در این منطقه باید بکار برد که اجرای آن فقط منحصر به کشور ایران نمیباشد بلکه کلیه کشورهای همسایه را نیز در برمی گیرد. در این مقاله به بررسی گونههای مهمی که در این اکوسیستم آبی زندگی میکنند پرداخته شده است.

 

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فایل , خلیج فارس , اکوسیستم , آلودگی دریا , مقاله , تحقیق , مهندسی دریا ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 265
نویسنده : کیا فایل

تحلیل و کاربرد تکنیکهای نوین شناسایی ریسک در پروژههای آبیاری و آبرسانی

تحلیل و کاربرد تکنیکهای نوین شناسایی ریسک در پروژههای آبیاری و آبرسانی

 

نوع فایل:PDF

تعداد صفحات :11

سال انتشار : 1394

نویسنده

علی هرمزی - دانشجوی دوره کارشناسی ارشد، مهندسی و مدیریت ساخت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
حمزه دهقانی - استادیار گروه مهندسی و مدیریت ساخت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

چکیده

مدیریت ریسک بهویژه در پروژههای با حجم سرمایهگذاری بالا دارای عواقب سنگین ناشی از شکست یا طراحی نادرست، مانند پروژههای ساخت کانالهای پیشساخته بتنی در احداث شبکه آبیاری، از اهمیت وجایگاه خاصی برخوردار است. یکی از مهمترین بخشهای فرآیند مدیریت ریسک در پروژهها، شناسایی ریسکهای مؤثر بر پروژه به منظور کنترل و مدیریت هرچه بهتر آنهاست. در این تحقیق کوشیده شدهاست تا ضمن معرفی تکنیکها و روشهای شناسایی ریسکها، به کمک روشها و تکنیکهای نوین به شناسایی و معرفی جامع ریسکهای پروژههای ساخت کانالهای پیشساخته بتنی پرداخته شود و درنهایتکاربرد روش ساختار شکست ریسک ) RBS ( در مدیریت ریسک پروژههای ساخت کانالهای پیشساخته بتنی واکاوی گردد

واژگان کلیدی

شناسایی ریسک، مدیریت ریسک، ساختار شکست ریسک RBS ، آبیاری.

 

 

 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: شناسایی ریسک , ریسک در پروژه , آبیاری , آبرسانی , مقالات مهندسی آب ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 300
نویسنده : کیا فایل

درآمد ماهیانه یک میلیون با گوگل ادز

درآمد ماهیانه یک میلیون با گوگل ادز

 

درامد ماهیانه یک میلیون با گوگل ادز

 

درامد

آموزش کسب درامد 1 میلیون با یک روش ساده توسط سایت گوگل ادز

 

دیگه از فروش محصول سخته شدید ؟فروش ندارید؟

از سایت های کلیکی خسته شدید ؟دیگه پرداخت ندارن ؟درامدشون کمه ؟

 این روش اون قدر ساده است که آرزو می کنید ای کاش زودتر آن را کشف می کردید تا خیلی زودتر به درآمد دست پیدا کنین.

 

لازم نیست خودتون کار کنید !!

فقط یک بار با ما همراه بشید

 

یک توضیح مهم : 

نمی خواهم مثل بقیه آموزش هایی که در اینترنت پخش شده از جملات تبلیغاتی استفاده کنم و یا پرینت حساب یا لیست تسویه حساب ها از درآمدهای خود را برای شما قرار دهم ( که می تواند فوتوشاپی باشد ) می خواهم یک آموزش واقعی در اختیار شما بگذارم و اگر راضی نبودید با کمال رضایت مبلغ را برگشت می دهم چون از آموزش خودم مطمئن هستم.

 

تضمین میکنم شما با خرید این محصول هرگز پشیمان نخواهید شد! پس همین حالا این پکیج را خریداری کرده و کسب و کارتون رو شروع کنید!

 

این یک فرصت طلایی است و کسانی موفق خواهند بود که اول شروع کنند 

برگشت کامل وجه درصورت عدم رضایت از آموزش

 

توجه 1 : این آموزش برای تمام سنین، مرد و زن، پیر و جوان، با هر سطح سواد، بیکار و شاغل و ... همه و همه نوشته شده و همه قادر به انجام آن هستند.

 

توجه 2 : در صورتی که احساس کردید این آموزش هم مثل بقیه آموزش های کسب درآمد فقط دروغ و تبلیغات است یا از آن راضی نبودید لطفا شماره شبای حساب خود و یا شماره کارت بانک ملی خود را از قسمت تماس با ما ارسال نمایید تا مبلغ برگشت داده شود. کسب وکار اینترنتی حلال و قانونی شعار همیشگی من است. 


درصورت داشتن هر مشکلی از قسمت تماس با ما با من در ارتباط باشید.‏

 

 

ضمانت

 

 

:: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: کسب درآمد اینترنتی , کسب درآمد از گوگل , کسب درآمد میلیونی ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 290
نویسنده : کیا فایل

پکیج افزایش فالوئر ، کامنت ، و لایک اینستاگرام با تخفیف 80 درصدی

پکیج افزایش فالوئر ، کامنت ، و لایک اینستاگرام با تخفیف 80 درصدی

 

 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: افزایش فالور , افزایش فالور اینستاگرام , افزایش لایک اینستاگرام , افزایش کامنت اینستاگرام ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 321
نویسنده : کیا فایل

راهنمای نصب اپن فوم OpenFOAM در محیط لینوکس

راهنمای نصب اپن فوم OpenFOAM در محیط لینوکس

 

نرم افزار اپن فوم یکی از نرم افزار متن باز در حوزه دینامیک سیالات محاسباتی می باشد که دارای قابلیت های منحصر به فرد خود است از آنجاییکه در حال توسعه بوده و ورژن های مختلفی از آن منتشر شده و می شود و همچنین نصب آن در محیط لینوکس دشوار است این آموزش این مانع را رفع می کند.

  :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: راهنمای نصب اوپن فوم , لینوکس و اوپن فوم , دینامیک سیالات و اوپن فوم ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 297
نویسنده : کیا فایل

ذهن خود را برای فروش میلیونی پروگرم کنید!

ذهن خود را برای فروش میلیونی پروگرم کنید!

 

ذهن خود را برای فروش میلیونی پروگرم کنید!

 

در وضعیت اقتصادی کنونی، فروش از هر زمان دیگری دشوار تر است، چون توان مالی بسیاری از افراد کاهش یافته و بنابراین با شک و تردید به پروسه ی خرید نگاه می کنند. علاوه بر این رقابت شدید بین شرکت های حاضر در بازار نیز این دشواری را چند برابر می کند. برابر موفقیت در بازار کنونی به یک برگ برنده نیاز دارید که بی شک " خود هیپنوتیزم موفقیت در فروش" می تواند این برگ برنده ی شما باشد.

واقعیت داستان این است که شما محصول یا خدمتی دارید که مشتریان بالقوه شما به آن نیاز دارند و آن را می خواهند. پس چرا این رابطه ی برنده- برنده به فروش منجر نمی شود تا هم شما به درآمدی عالی دست یابید و هم مشتریان شما از خریدی که داشته اند احساس رضایت و خرسندی کنند؟ مشکل در کجاست؟ آیا مشکل در افکار و باورهای شماست؟

حقیقت این است که بیش از 80 درصد موفقیت فروشنده در فروش کمترین ارتباطی به اطلاع داشتن از تکنیک های فروش یا داشتن اطلاعات بیش از اندازه درباره محصولات یا خدماتی که می فروشد، ندارد! بیش از 80 درصد موفقیت در فروش به نگرش و باورهای فروشنده بستگی دارد.

این رازی است که تا کنون به کمتر کسی گفته شده، از این رو علم به صورت تمام و کمال خود را وقف این امر کرده که افراد گوناگون چگونه می توانند در کمترین زمان ممکن تغییرات مطلوب و مورد نظر خود را به صورتی پایدار در خود شکل دهند. یکی از این تغییرات مطلوب می تواند مهارت در فروش و کسب درآمدی باور نکردنی از این حرفه باشد. رشته یعلمی ای وجود دارد که کشف کرده چگونه در یک الی شش هفته احتمال ایجاد این تغییرات مطلوب، تثبیت آنها و برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخود آگاه تان را تا میزان 300 الی 400 درصد افزایش دهید. آنهم تنها با ایجاد تغییری جزیی در زندگی تان و گوش دادن به فایل خود هیپنوتیزم مرتبط به هدف تان.

میزان موفقیت فروشنده ها، بازاریاب ها و ... با توجه به میزان توانایی آنها در دستیابی به اهدافشان تعیین می شود که این هدف می تواند فروش بیشتر محصولات یا خدماتشان باشد و به وضوح مشخص است که دستیابی به این هدف بدون ایجاد آمادگی ذهنی و پروگرم کردن ضمیر ناخود آگاه برای این هدف تقریبا غیر ممکن است. به عبارت دیگر اینکه در فروش چقدر موفق ظاهر شوید و به چه میزان فروش داشته باشید، رابطه ی مستقیمی با میزان آمادگی ذهنی شما، افکارتان و نحوه ی ای که ذهنتان درباره ی فروش و فروشندگی پروگرم شده دارد.

افرادی که می خواهند در خود، تغییراتی مثبت و پایدار ایجاد کنند، لازم است که از تاثیر جادویی ای که هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم می تواند در زندگیشان ایفا کند، آگاه شوند. و حالا شواهد علمی بسیار زیادی وجود دارد که به ما نشان می دهد هیپنوتیزم می تواند در سریع ترین زمان ممکن و به راحتی ذهن را برای موفقیت در فروش پروگرم کند تا بتوانید رکورد فروش محصولات و خدمات خود را بشکنید و چند گام فراتر از رقبایتان گام بردارید.

و حالا، بسیار خرسند هستیم که این فایل خود هییپنوتیزم ارزشمند و گرانبها را به شما تقدیم نماییم تا به راحتی ساعات مطالعاتی خود را چند برابر کنید. بر اساس آخرین تحقیقات و آزمایش های دانشمندان علم هیپنوتیزم، این"فایل خود هیپنوتیزم موفقیت در فروش" از قوی ترین، تاثیر گذار ترین و به روز ترین برنامه های خود هیپنوتیزم است که به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن به صورتی باور نکردنی و چشمگیر فروش خود را افزایش دهید، درآمد ناشی از فروشتان را چندین برابر کنید ، بدون خستگی از این حرفه لذت برده و پیشتاز بازار باشید.

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: فروش میلیونی , خود هیپنوتیزم موفقیت در فروش ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 326
نویسنده : کیا فایل

دانلود پاورپوینت آموزش نرم افزار لینگو

دانلود پاورپوینت آموزش نرم افزار لینگو

 

آموزش نرم افزار لینگو

 

 

فرمت فایل: pptx

تعداد اسلاید ها: 106

حجم فایل: 6 مگابایت

 

 

این فایل شامل موارد زیر است:

عنوان

فهرست مطالب

بخش اول: معرفی نرم افزار

مقدمه

مقدمه ای بر لینگو

نرم افزارهای مشابه

آشنایی با LINGO

لینگو چیست؟

ویژگیهای بارز لینگو

بخش دوم: آغاز کار با لینگو

نصب نرم افزار

اصول اولیه در لینگو

اصول اولیه مدل نویسی در لینگو

محیط نرم افزار

Toolbar

(Menus (File Menu

کار با منوی File

 (Menus (Edit menu

کار با منوی Edit

(Menus (LINGO Menu

کار با منوی LINGO

Menus (Window Menu)

(Menus (Help Menu

پنجره مدل نویسی (Lingo Model)

پیاده سازی مدل در لینگو

توسعه مدل بهینه سازی در لینگو

مجموعه ها در لینگو

مجموعه های مستقل

مجموعه های وارث

بخش داده ها

تحلیل What if

بخش جواب اولیه

توابع و عملگرها در لینگو

تابع FOR

تابع SUM

بخش سوم: حل مسائل

انواع مسائل

Case Study

تحلیل خروجی

تحلیل حساسیت

نمونه کارهای انجام شده با نرم افزار لینگو در مهندسی آب

مساله احداث سد

تفسیر نتایج

پایان

 

 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: آموزش نرم افزار لینگو , آموزش کامل نرم افزار لینگو , کار با نرم افزار لینگو ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 310
نویسنده : کیا فایل

تكثير و پرورش ماهي قزل‌آلا

 

تاريخچه پرورش ماهي به 2000 سال قبل از ميلاد برمي‌گردد كه اولين بار در حين به اين كار پرداختند كه در عهدنامه‌ي چين به پرورش ماهي كپور و قزل‌آلا تاكيد شده است و در انجيل در ايساياه- فصل 19- آيه‌ي 10 به پرورش ماهي اشاره شده است و تاكيد نموده است.

روميان باستان در حاشيه ي درياها شروع به پرورش ماهي كردند كه هنوز هم از اين روش براي پرورش ماهي در كشور ايتاليا استفاده مي‌شود كه قابل به ذكر است كه درعصر امروز گسترش آن محدود است، در اين روش كه در قرون وسطي رواج بيشتري داشت، ماهييان قزل‌آلا به استخرها و حوضچه‌هاي آشپزخانه‌ها وصومعه‌ها هدايت مي‌شوند كه به اين وسيله رستورانها در تمام فصول سال ماهي تازه براي خوراك خود در اختيار داشتند.

در سال 193 ميلادي مهاجران اروپايي كه به شرق سفر كرده بودن فن پرورش ماهي را به دنياي غرب و اروپا وارد كردند.

و به همين ترتيب پرورش و تكثير ماهي به صورتي كه امروزه وجود دارد رواج يافت و ادامه پيدا كرد به طوري كه امروز اين روش بزرگترين توليد منابع گوشت ماهي و آبزيان را به خود اختصاص داده است.

حال به طور كلي به بررسي چند نكته‌ي مهم در رابطه با استخر پرورش ماهي قزل‌آلا مي‌پردازيم كه هر استخر قزل‌آلا چه كوچك و چه بزرگ متشكل از 5 گروه از عوامل اصلي است و غالباً بر توان توليد استخر تأثير مي‌گذارند كه عبارتند از :

1) ماهي 2) آب 3) استخر 4) تغذيه 5) مسائل مديريتي

هر يك از اين گروه‌هاي اصلي، داراي چندين عامل جداگانه نيز هستند كه به شكل دو جانبه به عوامل ديگر وابسته هستند. نتيجه حاصله مي‌تواند به سود يا زيان توليد تمام شود (به جدول 1 و شكل 2 مراجعه كنيد) يعني اگر يك عامل به لحاظ كيفي تغيير كند، اين مساله باعث يك سري تغييرات در عوامل ديگر مي شود. براي پرورش دهنده ماهي ضروري است تا نخستين تغيير را از لحاظ ايجاد اثرات احتمالي نهايي ارزيابي كند؛ مثلاً افزايش مناسب ميزان تغذيه به اندازه چند پوند در هر 100 پوند، ظاهراً به شكل بي‌ضرر در يك سري تغييرات كمي در سيستم عمل مي‌كند كه يا مي تواند منجر به حصول نتيجه مطلوب؛ يعني رشد سريع تر ماهي شود، يا ممكن است به نتيجه دلخواه منجر نشود (شكل 3)

در مثالي ديگر، افزايش دماي آب از 9 درجه سانتيگرد (48 فارنهايت) به 15 درجه سانتيگراد (59 فارنهايت) باعث تغييرات زير در يك محيط قزل‌آلاي رنگين كمان 100 گرمي مي شود.

الف)‌‌- تغييرات مربوط به ماهي :

1. يك افزايش 5/67% در ميزان متابوليسم (نياز اكسيژن)

2. يك افزايش 8/97% در پتانسيل افزايش طول روزانه

3. يك افزايش 7/66% در پتانسيل افزايش وزن روزانه

4. يك افزايش 6/98% در پتانسيل توليد آمونياك

5. يك افزايش 1/33% در ظرفيت حمل اكسيژن

ب) تغييرات مربوط به آب :

1. يك كاهش 8/12% در غلظت اكسيژن

2. يك افزايش 8/58% در آمونياك يونيزه محيطي

3. يك افزايش 5/67% در اكسيژن محلول در خروجي آب

بنابراين، ظرفيت حمل اكسيژن استخر كه به حفظ محيط ماهي كمك مي‌كند به ميزان زيادي كاهش مي يابد و گمان مي رود براي سلامت ماهي مضر باشد؛ كه ميزان اين ضرر، وابسته به توده زنده اوليه موجوددر استخر است. يك روش كه فراوان مورد استفاده قرار مي‌گيرد و احتمالاً موجب باز گردانيدن ظرفيت حمل اكسيژن به حالت اوليه مي شود، افزايش جريان و رويز‌ش آب است كه خود، يك سري از تغييرات را در سيستم ايجاد مي‌كند:

1. ظرفيت زيست محيطي يك استخر افزايش مي‌يابد.

2. سرعت آب بيشتر مي شود.

3. صرف انرژي جهت شناي ماهي افزوده مي شود.

4. نياز اكسيژن ماهي افزايش مي‌يابد.

5. ظرفيت زيست محيطي ماهي افزايش مي يابد.

تأثيراصلي هر دو تغيير در يك سيستم، مي‌تواند به شكل دو جانبه‌اي براي وضعيت فيزيولوژيكي ماهي، مضر باشد. يك راه براي بهبود ظرفيت حمل اكسيژن مي تواند كاهش جمعيت در استخر باشد.

در اين موارد، يك ارزيابي دقيق از عوامل مخصوص مي تواند كار را تضمين كند:

عوامل مربوط به ماهي :

اين گروه عوامل را مي‌توان عوامل دروني ناميد؛ چرا كه خود بخشي از طبيعت ماهي هستند. عملكرد آنها به طور گسترده، بوسيله تركيب ژنتيكي ماهي كنترل مي‌شود.

عامل اصلي روني تأثير گذار بر سلامت ماهي «واكنش به استرس» مي‌باشد. ماهي در شرايط شديد مديريتي به طور پيوسته يا نامنظم تحت عوامل استرس زائي مثل تراكم جمعيت و دستكاري فيزيكي (هنگام درجه بندي، امار گيري، نظافت استخر و غيره) قرار دارد. تغييرات اصلي فيزيولوژيكي كه در پاسخ به استرس صورت مي‌گيرد وبيشترين تأثير را بر سلامتي ماهي دارد، عبارتند از : اثر آن در كاهش اسيداسكوربيك (ويتامين ث) در گردش و افزايش كورتيزل پلاسما. هر دو واكنش، توانايي ميزبان در برابر عفونت سيستماتيك باكتريايي يا عفونت ويروسي را افزايش مي‌دهد جنبه ديگري از واكنش به استرس، شامل بيماري محيطي آبششي (EGD) است كه مانع از جذب اكسيژن و دفع آمونياك خون مي‌شود.

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: پرورش قزل آلا , تکثیر ماهی قزل آلا ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 280
نویسنده : کیا فایل

پروژه کار آفرینی پرورش ماهي قزل آلا و اصول تغذيه و غذادهي در پرورش ماهي قزل آلا

 

با توجه به جمعيت جهان كه بطور دائم در حال افزايش مي‌باشد و رشد آن در هيچ زماني متوقف نمي‌شود بدون شك صنايع غذايي فعلي جهان پاسخگوي نيازها نخواهد بود و انسان بايد به فكر منابع غذايي ويژه منابع پروتئيني جديد باشد .

يكي از راه هاي تأمين نياز روز افزون به پروتئين . توليد آبزيان ، از جمله آبزيان پروتئيني است براي مثال : در نواحي كه از شرايط محيطي و آب مناسب برخوردار است مي‌توان اقدام به پرورش ماهيان سردابي از جمله ماهي قزل آلا نمود . اين ماهي كه گوشت آن طعم بسيار مطلوبي دارد مي‌تواند به خوبي يكي از منابع پروتئين حيواني جمعيت كشور ما ( به خصوص در مناطق روستايي ) باشد .

با توجه به دوره به نسبت طولاني پرورش ماهي قزل الا كه در اكثرر مناطق كشور حدود 9 تا 10 ماه مي‌باشد بايد از طولاني بودن اين دوره بيشترين برسانيم . استفاده 1 براي ايجاد شرايط مناسب جهت رشد ماهي ببريم تا وزن آنها را به ، بالاترين ، حدممكن ، برسانيم .

ماهي قزل آلا پرورشي براي رشد بيشتر و رسيدن به بالاترين . وزن در

انتهاي دوره پرورش ، نياز به شرايط و زمينه هاي مساعد كننده معيني دارد اين نكته را از ياد نبريم كه با توجه به اينكه منابع ، آبي مناسب براي پرورش ماهي قزل آلا محدود مي‌باشد ، بايد از منابع موجود بيشترين استفاده را ببريم يعني در هر خردعة پرورش قزل آلا بيشتر از ميزان ممكن ماهي را توليد كنيم تا بتوانيم به ستود اقتصادي مناسب دست يابيم . و آب وارد شده به خردعه نيز بيشترين استفاده و بهره گيري به عمل آيد .

 

 

كليات

استفاده بهينه از منابع آبي خرد در جهت توليد ماهي با عنايت به بخشهاي جمعيتي و محدوديت منابع آبي و خاكي كشور بر كسي پوشيده نسيت توليد پروتئين سفيد و ايجاد امكان بالقوه به شرايط بالفعل در زمينه تشكيلات و پرورش آبزيان با توجه به تازگي بحث در نقاط غير ساحلي كشور و عدم آشنايي مردم در اين زمينه توليدي و در عين حال سود آور از اهميت فوق العاده اي برخوردار است . لذا در اين راستا و با توجه به شرايط مساعد منطقه ( استان كردستان ) و وجود 554 حلقه چاه و 1146 دهني ، چشمه و قنات و رودخانه هاي مهم شهرستان همانند قزل اوزن ، تلوار ، قمچقاي ، اوزن دره .

اداره شيلات جهاد كشاورزي شهرستان بيچار فعاليت خود را در سال 1377 شروع و اقدام به شناسايي مناطق مستعد پروش ماهي نمود و بعد از گذشت سه سال پرمبزهايي مهمي‌ همچون مجتمع پرورشي ماهي قزل آلا در روستاي قمچقاي با ظرفيت توليد 170 تن در سال دو فرعة پرورش ماهي گرم آبي در روستاي اصلوات آباد با ظرفيت توليد با ظرفيت توليد 8 تن در سال به بهره برداري رسيده است و اين مقدار توليد فقط 20% ظرفيت كل منطقه را شامل مي‌شود با توجه به مطالب فوق اميد آن است ظرفيت هاي خالي منطقه كه از جمله مهمترين آن سد خانگي روستاي گلبلاغ با مساحت 176 هكتار و ذخيرة 8 ميليون متر مكعب آب گام مهمي‌ در جهت بهره وري توليد و اشتغال زايي منظقه برداريم .

1- پرورش ماهي قزل آلا :

ماهي قزل آلا از خانواده آزاد ماهيان و جزو ماهيان سرد آبي مي‌باشد اين ماهي جهت رشد و نمو نياز به آب سرد و شفاف و مملو از اكسيژن دارد ماهي قزل آلا در زيستگاه طبيعي خود كه اغلب رودخانه هاي سرد و زلال چشمه ها ، قنوات ، نهرها و درياچه هاي آب شيرين مي‌باشد ( حشرات كرم ها حصرون ها و سخت پوستان و … ) مي‌باشد در استخرهاي حاضر در كشور ما گونه اي كه پرورش مي‌يابد قزل آلاي زنگين كمان است .

2- روش هاي پرورش ماهي قزل آلا :

1) پرورش ماهي قزل آلا به روش متراكم در استخرهاي بتني : در اين روش مي‌توان با استفاده از آب چشمه ها ، قنوات و رودخانه هايي كه گل آلودگي ندارند و دماي آب آنها 12 تا 20 درجه سانتي گراد است اقدام به پرورش قزل آلا نمود . در اين روش به ازاي هر 7 متر در ثانيه آب ورودي به استخر مي‌توان يك تن ماهي درهر دوره پرورشي 5 تا 7 ماهه توليد نمود .

  :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: پرورش ماهی قزل آلا , پروژه کارآفرینی , اصول تغذیه قزل آلا ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 296
نویسنده : کیا فایل

ماهی های استخوانی

 

رده ماهی های استخوانی

بیشتر جانوران که در آب زندگی می کنند «ماهی» نامیده می شوند مثلا ستاره دریائی و عروس دریائی نیز در این ردیف می باشند ولی این کلمه را بجاست که فقط درباره ماهی ها و مهره داران آبزی پست بکار ببرند یونانی های ماهی ها را ایکتیس می گفتند و ماهی شناسی دانشی است که درباره ماهی ها گفتگو می کند. نام مشترک ماهی از کلمه پی سس لاتین مشتق می گردد. بیشتر ماهی های معمولی یا استخوانی که اسکلت استخوانی دارند از پولک های پوستی پوشیده شده اند، معمولا بدن دو کی شکل دارند. بوسیله باله ها شنا می کنند و توسط آبشش ها تنفس می نمایند. گونه های گوناگون در همه نوع آب شیرین، شورمزه، یا شور، گرم یا سرد بسر می برند. ماهی ها از باستان زمان تا کنون قسمت عمده غذای انسان را تشکیل داده اند و بسیاری گونه ها وسیله تفریح مناسب و مطبوعی برای ماهی گیران بوده ویک نوع ورزش می باشد.

ویژگیهای همگانی

1- پوست غالباً ظریف و نازک و دارای تعداد زیادی غده های مخاطی و معمولا پولک های پوستی که در فرورفتگی ها جای گرفته است که یا درخشان گرد یا شانه ای است. بعضی برهنه اند (بدون پولک) تعدادی دارای پولک (فلس) های مینادار، باله های میانی و جفت هر دو موجود است. (بجز چند استثنا) که توسط پره های باله ای از جنس کرجنی یا استخوانی تقویت می شود اندام (دست و پا) ندارند.

2- دهان معمولا انتهایی بوده و دارای دندان است. آرواره ها به خوبی تکامل یافته و به جمجمه مفصل شده است، دارای 2 کیسه بویائی هستند که در سطح پشتی قرار داشته و معمولا به حفره دهان اتصال ندارد، چشم ها بزرگ بوده و بدون پلک می باشد.

3- اسکلت بطور عمده از استخوان تشکیل شده است (در ماهی خاویار یا اوزون برون و بعضی دیگر کرجنی است) مهره ها به تعداد زیاد و مشخص و متمایز می باشد، دم معمولا هر دو قسمت باله مساوی و مشابه است جوردم است. بقایای مازه (نوتوکورد) غالباً بجای می ماند.

4- دل(قلب) دو خانه ایست (ادهلیز شکمچه) و دارای سینوس سیاهرگی و مخروط آئورتی می باشد در مخروط آئورتی فقط خون سیاهرگی وجود دارد، چهار جفت کمان های آئورتی موجود است. گویچه های سرخ خون هسته دار تخم مرغی شکل می باشد.

5- تنفس بوسیله آبشش های جفت واقع در کمان های استخوانی آبشش در یک محفظه مشترک که در هر طرف گلوو قرار دارد و توسط سرپوشی پوشیده شده است انجام می گیرد. معمولا یک کیسه هوائی (شنا) دارند که گاهی بوسیله لوله ای به گلو راه دارد و گاهی بوسیله لوله توپری به گلو متصل شده است و در دو هوائی ها و بعضی دیگر کیسه ریه مانند دیده می شود.

6-10 جفت پی های جمجمه ای دارند.

7- درجه دمای بدن آنها متغیر است و به محیط بستگی دارد.

8- گندها جفت است، معمولا تخم گذارند. بعضی تخم گذار بچه زا یا بچه زا هستند گشن گیری در آنها خارجی است. (بجز چند استثنا) تخم ها به اندازه های کوچک تا 12 میلیمتر می باشد، زرده به مقادیر مختلف است تقسیم تخم معمولا کامل نامساوی است پرده های (غشاء ها) جنینی وجود ندارد بچه ابتدائی (لاروهای بعدی ) گاهی به رسیده (بالغ) شباهتی ندارد. ماهی های استخوانی از نظر اسکلت استخوانی، پولک (فلس) ها، صفحات (ورقه ها) کیسه هوائی و پیشرفت هائی در ساختمان مغز قابل توجه می باشد.

گوناگونی در باله شنای دمی ماهی ها.

الف- دم شانه ای دو لپ باله دمی مساوی است ولی ستون مهره ها داخل دم شده است در ماهی شش دار

ب- باله دمی ناچوردم در آسیا

ج- ناجوردم که ستون مهره ها در لپ بالائی دمی وارد شده است در ماهی خاویار

  :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: ماهی استخوانی ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 359
نویسنده : کیا فایل

وبمستران هوشمند 2 – سبک جدید آموزش طراحی سایت

وبمستران هوشمند 2 – سبک جدید آموزش طراحی سایت

  

داستان این آموزش

وبمسترها معمولا ابزار های بسیار زیادی در دست دارند و با این حال همیشه هم دنبال ابزارهای جدید هستند. ولی کمتر به این قضیه فکر میکنند که چگونه هوشمندانه از این ابزارها استفاده کنند؟ بگذارید قضیه را اینطوری برای شما بیان نمایم. وبمسترها مانند تعمیرکارهای ماشینی هستند که به جای اینکه از آچار فرانسه استفاده کنند و برای تعمیر یک بنز 5٫000٫000 تومان دریافت کنند آچار را به قیمت 100 هزار تومان به صاحب ماشین میفروشند و حتی آموزش تعیمر ماشین را هم به او میگویند.

در این دوره وبمستران یاد میگیرید که چطور از ابزار ها به طور هوشمندانه استفاده نمایند و در پایان دوره تبدیل به یک وبمستر هوشمند گردید

 • تعداد جلسات: 20 جلسه
 • زمان کل دوره: 32 ساعت و 33 دقیقه
 • مدرس: علی حاجی‌محمدی

قیمت در سایت ایشارژیو : 2900000 تومان

قیمت در سایت همیار وردپرس

این محصول با ارزش را تنها با قیمت 125000 تومان خریداری نمایید

 

مشاهده دمو

 

 

 

good-ptr توضیحات دوره:

فهرست مطالب موجود

مطالب این دوره با همه دوره هایی که در جهان برگزار میشود متفاوت است و در 6 سطح مختلف ارائه میگردد:

timeline

lv1

اولین قدم وبمستران هوشمند

 • معرفی همیار وردپرس و علی حاجی محمدی.
 • چرا ما در این دوره وردپرس را انتخاب کردیم؟
 • 10 کلید موفقیت در کسب و کار اینترنتی با وردپرس

از همین الان 0 تا 100 راه اندازی سایت را یادبگیرید

 • اولین قدم ، هاست و دامنه چیست؟ معرفی انواع هاست و دامنه و تفاوت آنها
 • با تکنیک های انتخاب یک نام دامنه مناسب، آشنا شوید.
 • بهترین و معتبرترین شرکت هاست و دامنه در ایران چیست؟
 • در 5 کلیک وردپرس را نصب کنید و سایت خود را راه اندازی نمایید.

تبریک. شما اکنون مدیر سایت هستید ?

 • با محیط مدیریت سایت خود آشنا شوید.
 • مهمترین تنظیمات سایت خود را انجام دهید (تنظیمات وردپرس به خوبی انجام شود کلی در گوگل به نفع شما خواهد بود)
 • دسته بندی سایت خود را انجام دهید.
 • اولین نوشته خود را به طور کامل ارسال نمایید (خبر افتتاح سایت جدید شما میتواند به عنوان اولین نوشته عالی باشد)
 • اولین برگه سایت خود را بسازید ( یک برگه ارتباط با ما ساده در همین ابتدا بسازید تا کاربران بتوانند با شما در ارتباط باشند)

نوبت ایجاد یک ظاهر حرفه ای برای سایت شماست

 • از پوسته های وردپرس چه میدانید؟ کدام پوسته برای شما مناسب است؟
 • از تکنیک های مخفی “نحوه انتخاب پوسته وردپرس” مطلع شوید.
 • یک پوسته خوب برای کسب و کار آنلاین خود انتخاب نمایید (انتخاب پوسته مناسب سایتتان را دگرگون خواهد کرد)
 • سایت خود را با پوسته دلخواه خود ، به طور حرفه ای تنظیم نمایید.
 • دوست دارید با کشیدن و رها کردن موس قسمت های مختلف سایت خود را بسازید؟ آشنایی با صفحه سازهای حرفه ای وردپرس
 • فهرست سایت خود را با استفاده از برگه ها و دسته هایی که ساخته اید بسازید.
 • فهرست سایت خود را ساده رها نکنید به سراغ مگا منو ها برویم و منو های عکس دار حرفه ای بسازیم.
 • با ابزارک های وردپرس اشنا شوید. راستی پوسته ای که انتخاب کرده اید چه ابزارک هایی دارد ؟

سایت بزرگترین وبمستران ایران و جهان از چه امکاناتی برخوردار است؟

 • میدانید پلاگین ها چه امکانات باورنکردنی به سایت شما افزوده خواهند کرد؟ شروع کار با پلاگین ها
 • شما هم میتوانید مانند سایت های بزرگ سرعت سایت خود را چندین برابر افزایش دهید.
 • از تکنیکی برای وفادارتر نمودن کاربران خود استفاده نمایید (میدانید که 50% کاربران به طور اتفاقی به سایت شما می آیند و پس از این که پنجره را بستند دیگر هیچگاه به سایت شما نمی آیند.تکنیکی یاد میگیرید که همه بازدیدکنندگان را دائمی نمایید)
 • بهترین راه ارتباط و پرسش سوال را در اختیار کاربرانتان قرار دهید.

lv2

استاد قوانین Google شوید ?

 • قبل از شروع با سئو آشنا شوید.
 • راه های قدیمی غیر مفید برای سئو چیست ( برای یادگیری سئوی جدید باید کل مباحثی که از سئو شنیده اید را فراموش نمایید و به سبک جدید و حرفه ای عمل کنید)
 • الگوریتم های گوگل چه هستند و آیا باعث کمک به ما هستند یا ضرر؟
 • با الگوریتم گوگل پاندا آشنا شوید.
 • با قوانین گوگل پنگوئن آشنا شوید.
 • با استاندارد های مرغ مگس خوار گوگل، بازدید سایت خود را افزایش دهید.
 • از بین یک دنیا افزونه سئو از بهترین افزونه سئوی وردپرس استفاده کنید و سایت خود را بهینه نمایید.
 • سایت خود را به گوگل معرفی نمایید.
 • با امکانات Search Console جدید گوگل آشنا شوید.
 • از ابزارهای Search Console برای بهبود سایت خود بهره ببرید.
 • برای سایت خود ( و البته روبات های گوگل) یک نقشه سایت تمیز بسازید.
 • نقشه سایت خود را به گوگل معرفی کنید و از آمار آن با خبر شوید.
 • توضیحات کلیدی را به سایت خود بیفزایید.
 • معرفی کامل Site Authority
 • چگونه مدیران وب با رفتار غلط، باعث لطمه به سئوی خود میشوند؟
 • Backlink چیست و چگونه میتواند برای سایت ما مفید یا کشنده باشد ؟
 • معرفی روشهای نوشتن یک مقاله مناسب برای گوگل
 • چگونه مدال سبز برای مقاله خود دریافت کنیم ؟
 • تبلیغات گوگل چیست و چگونه بر سئوی ما تاثیر خواهد گذاشت ؟
 • چگونه عکس های خود را در وردپرس برای گوگل بهینه نماییم ؟
 • بهترین حالت ساختار لینک ها در وردپرس به چه صورت میباشد ؟
 • چگونه (بدون صرف هیچ هزینه ای ) به بالاترین سطح کیفیت سئو در سایت خود برسیم ؟
 • robots.txt چیست و چگونه از آن استفاده کنیم و آن را بسازیم؟
 • با واقعیت های پنهانی در مورد گوگل آشنا شوید.
 • همیشه خود را در سئو به روز نگه دارید.

از گوگل آنالیتیکس بیشترین استفاده را ببرید !

 • چرا بررسی دقیق آمار و اتفاقات داخل سایت برای وبمستران هوشمند مفید است ؟
 • معرفی بهترین ابزار بررسی آمار سایت یعنی Google Analytics گوگل
 • آموزش افزودن گوگل آنالیتیکس به وردپرس
 • قابلیتی به مدیریت وردپرس خود بیفزاییم که چکیده آمار گوگل آنالیتیکس را در داشبورد وردپرس خود ببینیم
 • با محیط خود گوگل آنالیتیکس آشنا شویم
 • داشبورد مدیریتی گوگل آنالیتیکس چه اطلاعات مهمی در اختیار ما قرار میدهد؟
 • چگونه آمار دقیق تعداد بازدید و بازدیدکننده ها را در یک روز ماه و سال و حتی یک تاریخ مشخص بدست بیاوریم ؟
 • چگونه از نمودارها و اطلاعات داخل گوگل آنالیتیکس استفاده نماییم ؟
 • نرخ خروج چیست ؟ و چگونه در جهت بهبود آن تلاش نماییم ؟
 • چگونه متوجه شویم که کاربران حاضر در سایت ما الان دقیقا در حال چه کاری هستند و چگونه وارد سایت ما شده اند ؟
 • چگونه متوجه شویم که کاربران معمولا در صفحات سایت ما چگونه جابجا میشوند و از چه قسمت هایی اکثرا وارد میشوند و از چه صفحاتی خارج میشوند؟
 • بهترین صفحات که باعث ورود کاربران و بدترین صفحاتی که باعث خروج کاربران از سایتمان میشوند را پیدا نماییم؟
 • چگونه متوجه شویم که کاربران با جستجوی چه کلماتی از طریق گوگل وارد سایت میگردند ؟
 • اطلاع از اتفاقات مهمی که در سایت ما رخ میدهد و از آنها بی اطلاع هستیم ( بالا رفتن یک باره بازدید و پایین آمدن آن بدون علت نیست )
 • چگونه متوجه شویم که پرطرفدارترین مقاله یا محصول سایت ما چیست ؟
 • برای سایت خود هدف گذاری نماییم و ببینیم که چند درصد به هدف خود نزدیک میشویم ؟ ( مثلا هدف میتواند عضویت یا خرید یا پخش ویدیو و … باشد )

دانلود PDF شایعات سئو را فراموش کنید

lv3

با وردپرس فروشگاه محصولات دیجیتال و فیزیکی خود را راه اندازی نمایید

 • آشنایی با بهترین و محبوبترین فروشگاه ساز وردپرس Woocommerce و معرفی آن
 • نحوه فارسی سازی ووکامرس و افزودن واحدهای پولی ایران به آن
 • تنظیمات مهم و اولیه ووکامرس که هر فروگاه دار اینترنتی باید انجام دهد.
 • ساخت اولین دسته محصول
 • یک محصول فیزیکی ساده به فروشگاه خود اضافه نمایید.
 • اولین فایل دیجیتال خود را برای فروش آنلاین در فروشگاه خود قراردهید.
 • با ویژگی شگفت انگیز صفت ها در ووکامرس آشنا شوید.
 • با استفاده از صفت ها محصول متغیر خود را بسازید.
 • برای فروشگاه خود درگاه بانکی دریافت نمایید.
 • مبلغ محصولات خود را از طریق درگاه بانکی خود دریافت نمایید.
 • COD ها چه هستند و چگونه میتوانند به ما در مدیریت فروشگاه آنلاین کمک نمایند ؟
 • چگونه کاری کنیم که مشتریان بعد از خرید یک محصول از ما، تشویق به خرید محصول دیگر از شما شوند؟
 • چگونه هنگام خرید یک محصول خاص به مشتریان محصول دیگری را پیشنهاد بدهیم؟
 • به مشتریانمان امکان انتخاب محصول در یک رنج قیمت خاص (رنگ خاص، مدل خاص و … ) بدهیم؟
 • به مشتریان پس از خرید پیامک بزنیم و علاوه بر تشکر بابت خرید مراحل خرید را به آنها معرفی نماییم.
 • چگونه فرم سفارش محصول را با توجه به نوع محصول سفارشی سازی نماییم؟

با راه اندازی درست و اتوماتیک vip، در خواب هم درآمدزایی نمایید

 • اهمیت راه اندازی سیستم خودکار vip درسایت
 • معرفی بهترین و ساده ترین سیستم vip تحت وردپرس
 • اتصال درگاه های ایرانی به این سیستم
 • محدود سازی دسته های مختلف سایت به سیستم vip
 • محدود سازی قسمت های خاصی از محتوا به کاربران vip
 • ارائه قیمت محصولات با تخفیف برای کاربران vip
 • امکان ادغام کاربران vip سایت با سیستم ووکامرس
 • امکان راه اندازی دوره های آموزشی آنلاین با کمک سیستم vip

lv4

ساخت انواع فرم ها (ارتباط با ما، استخدام، ارسال نوشته، پرداخت آنلاین) را یک بار برای همیشه یادبگیرید

 • معرفی بهترین و مجهزترین ابزار وردپرس برای ساخت انواع فرم های اینترنتی
 • آموزش فارسی سازی و راست چین نمودن افزونه فرم ساز
 • یک فرم تماس با ما ساده بسازیم.
 • فرم ساخته شده را به یک برگه یا نوشته اضافه نماییم.
 • فرم را در ستون کناری یا پایینی سایت خود قرار دهیم.
 • با نحوه خروجی گرفتن اطلاعات فرم های تکمیل شده در excel آشنا شویم.
 • یک فرم با امکان آپلود عکس یا فایل ایجاد نماییم.
 • با NoCaptcha گوگل آشنا شویم و اتصال آن به فرم های سایت خود را یادبگیریم.
 • درگاه بانکی که در قسمت فروشگاه اینترنتی گرفته ایم را به فرم خود متصل نماییم.
 • فرم پرداخت آنلاین با هر مدل فیلدی که خواستیم اضافه نماییم ( مثل فرم ثبت نام در همایش ها یا کلاس ها)
 • پس از تکمیل فرم به مشتریان خود به طور خودکار پیامک بزنیم و علاوه بر تشکر به آنها بگوییم که به زودی پاسخ خواهیم داد ( در فرم پرداخت آنلاین میتوانیم کد رهگیری نیز برایشان ارسال نماییم)
 • فرم ارسال نوشته یا مقاله در سایت خود قرار دهیم.
 • چگونه فرم های تایید صلاحیت یا فرم های چک کننده شماره سریال محصولات بسازیم ( مثلا شماره های گارانتی )
 • چگونه فرم های چند مرحله ای و حرفه ای بسازیم ؟
 • چگونه افرادی را از تکمیل برخی فرم ها محروم نماییم؟

lv5

چگونه بازدیدکنندگان عادی و روزانه را به وفادارترین طرفدارهای سایت خود تبدیل نماییم ؟

 • مهمترین معیار سنجیدن سایت و اعتبار سایت به نظر شما چیست ؟
 • اهمیت ایمیل مارکتینگ و دستاورد های باورنکردنی آن !
 • قدم اول ایمیل مارکتینگ چیست ؟
 • با بهترین و حرفه ای ترین افزونه های ایمیل مارکتینگ و ساخت لیست در وردپرس آشنا شویم.
 • چگونه 70% از کاربران سایت خود را از کاربران عادی تبدیل به طرفداران وفادار نماییم ؟
 • روش ها و نگرش های مختلف ایمیل مارکتینگ چه هستند ؟
 • بهترین روش های رایگان ارسال ایمیل به کاربران طوری که 100% در inbox آنها قرار بگیرد چیست ؟

lv6

با افزایش امنیت سایت وردپرسی خود دیگر نگران هیچ چیز نباشید ?

 • چگونه در مقایل هجوم spammer ها یا مزاحم ها مقابله نماییم ؟
 • چگونه میتوانیم کاری کنیم که کاربران سایت ما متوجه نشوند که از وردپرس استفاده مینماییم ؟
 • چگونه میتوانیم در مقابل درخواست های متعدد نفوذگران را بگیریم.
 • روشی پیاده سازی نماییم که ورود به سایت کاربران ما امن گردد ؟
 • معرفی بهترین افزونه امنیتی وردپرس و شروع استفاده از آن
 • چرا باید از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه نماییم ؟
 • معرفی روشی برای پشتیبان گیری کاملا خودکار از کل محتوای سایت

Time_table

کمیک کسب و کار آنلاین

comic-business-online-HamyarWP.com

در این دوره :

 1. ابتدا هر فرد سایت خود را راه اندازی مینماید
 2. یک قالب زیبا و حرفه ای خریداری مینماید و بر روی سایت خود قرار میدهد
 3. امکانات سایت خود را افزایش میدهد
 4. سیستم های فروشگاهی به سایت خود اضافه مینماید
 5. تکنیک های مختلفی در جهت بهبود، بر روی سایت خود پیاده سازی مینماید
 6. و در پایان از سایت، البته بهتر است بگوییم “کسب و کار آنلاین” خود لذت میبرد ?

 

بعد از گذراندن این آموزش

بعد از گذراندن این آموزش، شرکت کنندگان عزیز میتوانند شماره طراحان وب را برای همیشه از موبایل های خود حذف نمایند و برای خود، بدون کمک فرد دیگری، یک کسب و کار آنلاین فوق حرفه ای راه اندازی نمایند و از کسب درآمد خودکاری که از سایت خودشان، به صورت آنلاین دارند، لذت ببرند.

در نگاه اول کسب درآمد به صورت آنلاین یک خیالی بیش نیست ولی بعد از این دوره خواهید فهمید که چگونه این کار تبدیل به لذت بخش ترین و البته اثر بخش ترین فعالیت ها خواهد شد.

 

نکته آموزشی

یکی از جدیدترین تکنیک های فروش آنلاین دوره های آموزشی سیستم قطره چکان است که به کاربرانی که آن دوره را خریداری مینمایند کمک میکند تا با توجه به زمان عضویت جلسات آموزش را مشاهده نمایند.

این سیستم به این صورت است که مثلا اگر من در دوره 0 تا 100 طراحی وب عضو شدم، مدیر تنظیم کرده است که، روز اول جلسه اول را ببینم ،سه روز بعد جلسه دوم و …. . این سیستم به طور خودکار امکان پذیر خواهد بود.

تکنیک پیاده کردن این سیستم در وردپرس در جلسه 18 این دوره بیان خواهد شد.

 

این پکیج برای چه کسانی مناسب است ؟

برای تمام کسانی که به فکر راه اندازی کسب و کار آنلاین خود هستند.

تمام صاحبان کسب و کاری که به فکر ورود قدرتمند به دنیای مجازی هستند.

تمام افرادی که میخواهد در خانه بنشینند و کسب درآمد آنلاین داشته باشند.

 

این آموزش برای چه کسانی مناسب نیست ؟

کسانی که هیچ اعتقادی به درآمد آنلاین ندارند.

کسانی که علاقه دارند تا با تست روش های قدیمی زمان خود را سپری نمایند.

کسانی که تصمیم جدی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی ندارند و راه اندازی سایت را تفریح میدانند.

good-ptr زمان ارزشمند

تاریخچه آموزش

زمانهایی بود که میخواستیم یک مبحث را یادبگیریم به دنبال خرید کتاب میرفتیم، هر چقدر کتاب بزرگتر و ضخیم تر بود بنظر کامل تر میرسید و آن را انتخاب میکردیم، ولی اکنون همه ما ترجیح میدهیم برای یادگیری مثلا دیتابیس هم سراغ کتاب هایی برویم که نوشته باشد: یادگیری دیتابیس در 24 ساعت

پکیج هایی با نشان زمان ارزشمند

در قسمت آموزش های همیار وردپرس هم این قانون در نظر گرفته شده است، ما تلاش میکنیم، یک آموزش را چندین بار با چند روش آموزشی مختلف اماده میکنیم تا بهینه ترین حالت در کمترین زمان و بالاترین بازدهی به وجود بیاید و معتقدیم که آموزش باید کوتاه باشد تا کاربران وقت و حوصله یادگیری داشته باشند، و معتقدیم زمان کاربران ما بسیار ارزشمند است.

good-ptr دانلود بلافاصله پس از خرید

آموزش را در لحظه شروع کنید

یکی از علت هایی که ما پکیج های فیزیکی خود را علی‌رغم استقبال بسیار خوب کاربران به دوره های دانلودی تبدیل کردیم، این بود که کاربران بلافاصله بعد از خرید به آموزش ها دسترسی نداشتند و باید صبر میکردند تا پکیج ها به دستشان برسد، ولی در این سیستم جدید که اکنون پیش روی شماست شما بلافاصله بعد از خرید یا هر موقع دیگری میتوانید جلسات آموزشی خود را به صورت ویدئویی، دانلود نمایید و از همان لحظه آموزش و پیشرفت خود را شروع کنید.

آپدیت نامحدود و رایگان

در ضمن پس از خرید هر دوره، اگر ما هرگونه آپدیت یا جلسه ای اضافه نماییم به طور رایگان در پنل شما اضافه خواهد شد و قادر خواهید بود که جلسات جدید را دانلود نمایید. در ضمن مدت دانلود شما هیچ محدودیتی ندارد و بعد از خرید، در هر جا و هر زمان که خواستید میتوانید دوره را دانلود نمایید.

good-ptr علی حاجی محمدی

 • علی حاجی محمدی
 • مدیر و موسس همیار وردپرس و مارکت وردپرس
 • مبتکر و مدرس دوره های صفرتا صد طراحی وب
 • مشاور و طراح وب و رابط کاربری
 • مشاور راه اندازی سایت های برپایه وردپرس
 • نویسنده آموزش های وردپرس مجله موفقیت
 • نویسنده قسمت کارگاه وردپرس روزنامه کلیک جام جم
 • مشاور راه اندازی سایت در رادیو اقتصاد (FM98)
 • سخنران آکادمی وبمسترها ( پاییز 93 / آموزش گوگل آنالیتیکس، تکنیک های زیباسازی صفحات وب )

 

good-ptr توجه

تمامی موارد بر روی DVD عینا کپی می شود و عزیزانی که خواستار دانلود فایل ها می باشند پس از خرید محصول پیام فرستاده تا لینک دانلود نیز برایشان ارسال شود.

 

 

 

 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: دانلود رایگان وبمستران هوشمند , وبمستران هوشمند ,
تاریخ : دو شنبه 6 اسفند 1397
بازدید : 291
نویسنده : کیا فایل

معرفی جوشکاری زیر آب

 

معرفی جوشکاری زیر آب

 

 شغل پر درامدی که سر از رشته های فنی و مهندسی در آورده است

 

 

 

درآمد این شغل با یکهفته کار مبلغی در حدود 30 میلیون به بالا را برای شما در بر خواهد داشت

 

 بعلاوه بر مزایا این شغل معایبی نیز دارد که آسیب آن میتواند سلامت را به خطر بیندازد

  

 

 بهمین دلیل این شغل در 5 سالگی بازنشستگی را به اپراتور خود میدهد

 

 این شغل جدیدا در ایران بازار خوبی را پیدا کرده که پیمانکارانی در جنوب و حواشی خلیج فارس درخواست نیرو داده اند

 

  

 

 دوستان و کاربران عزیز توجه داشته باشند با توجه به محتوای محصول و همچنین در صورت نیاز موجود بودن راهنمایی ها در پک محصول توضیحات مختصر داده شده و سایت بر پایه اعتبار و اعتماد شماست توضیح اضافی نیاز باشد ذکر خواهد شد تشکر از همراهی صمیمانه شما

 

 

 

 


 :: موضوعات مرتبط: مهندسی دریا , ,
:: برچسب‌ها: جوشکاری زیر آب , جوشکاری ,

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد

فروشگاه فایل کیا؛ منبع جامع انواع فایل... چنانچه فایل مد نظرشما در بین فایل های بارگذاری شده در سایت موجود نبود،می توانید از طریق دایرکت پیج اینستاگرام@kiyafile.ir سفارش دهید.

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان منبع جامع انواع فایل و آدرس kiyafile.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.RSS

Powered By
loxblog.Com
مدیر سبز، آموزش بازاریابی

TOOLS BLOG

TOOLS BLOG