یادگیری و پیشرفت
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
دیجیتال مارکتینگ
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
رشد کسب‌وکار
:::::::::::::::: ::::::::::::::::
صنعت آموزش


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودتاریخ : شنبه 19 مرداد 1398
بازدید : 48
نویسنده : کیا فایل

جزوه و نکات مهم ایین دادرسی مدنی دکتر مقصود پور

 

جزوه و نکات مهم ایین دادرسی مدنی دکتر مقصودپور

 


 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آیین دادرسی مدنی , جزوه آیین دادرسی مدنی ,
تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398
بازدید : 52
نویسنده : کیا فایل

ارث نموداری برای یادگیری سریع مبحث ارث

 

ارث بصورت نموداری برای یادگیری سریع مبحث ارث در حقوق مدنی 

 

 
:: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , ارث , حقوق مدنی , ارث نموداری ,
تاریخ : دو شنبه 17 تير 1398
بازدید : 105
نویسنده : کیا فایل

كارآموزي در اداره ثبت اسناد و املاک

كارآموزي در اداره ثبت اسناد و املاک

 

كارآموزي در اداره ثبت اسناد و املاک

در قالب ورد و قابل ویرایش در 27 صفحه

اداره ثبت اسناد و املاک یکی از بخش های پررفت و آمد و مهم دولتی است این مجموعه زیر نظر قوه قضائیه و دادگستری می باشد. روزانه افراد زیادی به این اداره مراجعه می کنند تا مالکیت خود را نسبت به ملک خود اعلام کنند. با توجه به این که در قرن 21 زندگی می کنیم وشاهد هستیم در اکثر کشورها تمامی سیستم های اداری مکانیزه شده اند ولی متأسفانه این بخش با وجود حجم بسیار بالای کار هنوز تقریباً به شیوه دستی و کاغذی اداره می شد.

هفته اول کارورزی من در قسمت ارجاع بخش املاک اداره ثبت گذشت. در این بخش ابتدا مراحل اداری طی شده و پس از آن اطلاعات وارد سیستم می شوند. در این مجموعه 14 نفر متصدی املاک داریم که هر کدام از این افراد با یک کد در نرم افزار مشخص می شوند مثلاً خانم xکد 1 و آقای y کد 2.

هنگامی که ارباب رجوع به قسمت املاک اداره ثبت مراجعه می کند در ابتدا به قسمت ارجاع راهنمایی می شود که اولاً ارباب رجوع باید مدارک خود را که دال بر مالکیت وی می باشد تحویل متصدی داده این مدارک شامل سند- بنچاق- مدارک محضر- تقسیم نامه صورت مجلس می باشد مسئول ارجاع پس از احراز مدارک شخص را به قسمت حسابداری ارجاع تا فیش را به مبلغ 2500 ریال به حساب ثبت واریز نماید سپس مدارک در پرونده جدید به همراه مدارک شخصی مثل فتوکپی شناسنامه ضمیمه شده بعداز این مرحله مسئول ارجاع دفتر املاک اداره ثبت اطلاعات پرونده را وارد سیستم می نماید.

 

 


 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , کارآموزی اداره ثبت اسناد و املاک ,
تاریخ : دو شنبه 17 تير 1398
بازدید : 81
نویسنده : کیا فایل

موضوع كارآموزي با عنوان خواسته مطالبه مهريه در دادگاه عمومي

موضوع كارآموزي با عنوان خواسته مطالبه مهريه در دادگاه عمومي

 

موضوع كارآموزي با عنوان خواسته مطالبه مهريه در دادگاه عمومي

در قالب ورد و قابل ویرایش در 217 صفحه

بهترین نمونه در فضای مجازی

خلاصه فايل

 

طرح و نتایج حاصله از پرونده و اقدامات جاری : خواهان مریم دادخواستی به خواسته مطالبه مهریه به طرفیت خوانده رحمان به دادگاه تقدیم نموده و دادگاه د ر خصوص دعوی خواهان با توجه به دادخواست تقدیمی و مندرجات آن و اینکه خوانده عندالمطالبه ملزم به پرداخت مهریه بوده و دلیلی بر عدم پرداخت ارائه ننموده است مستنداً به مواد 198 قانون آئین دادرسی مدنی و مواد 1119 و 1120 و 1121 قانون مدنی خوانده را به پرداخت مهریه مقرر در عقدنامه محکوم نمود آقای رضا در دادخواستی تقاضای اعسار از هزینه دادرسی و پرداخت نقدی محکوم به را نموده است دادگاه با توجه به دادخواست نامبرده و اظهارات وی مبنی بر اینکه از پرسنل سپاه می باشد و غیر از یک منزل مسکونی و یک ماشین دارایی دیگری ندارد و این اظهارات مورد تائید شهود وی قرار گرفته و خوانده دلیلی بر ملائت خواهان ارائه ننموده است مستنداً به مواد 502 و 505 و 506 قانون آئین دادرسی مدنی حکم به اعسار وی از هزینه دادرسی و پرداخت نقدی محکوم به تقسیط آن به اقساط ماهانه 60 هزارز تومان صادر نمود. در ضمن آقای رضا در این پرونده دادخواست دیگری به خواسته ابطال اجراییه به طرفیت خانم مریم به دادگاه تقدیم نمود که به دلیل عدم شناسایی خواهان در محل و نامعلوم بودن محل اقامت وی بر دادگاه دفتر به موجب ماده 56 قانون آیین دادرسی مدنی قرار رد دادخواست وی را صادر نمود.

شماره پرونده: 83/24ع/13

طرح و نتایج حاصله از پرونده و اقدامات جاری : خواهان احمد دادخواستی به خواسته صدور قرار تأمین خواسته به طرفیت خوانده اصغر به دادگاه تقدیم نموده است در تاریخ 22/1/83 اخطار رفع نقصی برای خواهان فرستاده شد که ظرف 5 روز رونوشت مدارک استنادی خود را به تعداد خواندگان بعلاوه یک نسخه به انضمام اضل مدارک به دفتر دادگاه تقدیم نماید و چون خواهان در مهلت مقرر قانونی مبادرت به تکمیل پرونده ننموده است طبق ماده 85 قانون آیین دادرسی مدنی دفتر قرار رد دادخواست نامبرده را صادر نمود. مقرر شد ظرف 10 روز پس از ابلاغ اعتراض در همین دادگاه می باشد.

نتیجه گیری و تجربیات کارآموز : در مورد هر دادخواست پس از الصاق تمبر قانونی و پرداخت هزینه دادرسی و ثبت در واحد رایانه توسط معاونت قضایی به یکی از شعب حقوقی ارجاع می گردد. مدیر دفتر دادگاه پس از وصول دادخواست تاریخ تسلیم را قید می کند تاریخ رسید دادخواست به دفتر تاریخ اقامه دعوی است سپس د ادخواست را از نظر پرداخت هزینه دادرسی و هزینه های لازم دیگر ورعایت موارد قانونی و منظمات آن بررسی نموده در صورت ناقص بودن دادخواست اگر نقص از نظر همان دادگاه است و در صورت ناقص بودن از جهات دیگر اخطار رفع نقصی برای خواهان می فرستد در صورتی که خواهان ظرف 10 روز از تاریخ ابلاغ رفع نقص ننماید مدیر دفتر قرار رد دادخواست صادر می نماید که این قرار هم ظرف 10 روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض در همان دادگاه است.

 

 

 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , خواسته مطالبه مهریه در دادگاه عمومی , کارآموزی , مقاله حقوق , مهریه ,
تاریخ : دو شنبه 17 تير 1398
بازدید : 106
نویسنده : کیا فایل

جزوه تایپ شده آیین دادرسی مدنی 2 - عباس احدزاده

جزوه تایپ شده آیین دادرسی مدنی 2 - عباس احدزاده

 

عنوان جزوه : آیین دادرسی مدنی 2

نام استاد: جناب آقای عباس احدزاده

رشته : کارشناسی حقوق

نام دانشگاه : آزاد اسلامی واحد قزوین

تعداد صفحات جزوه تایپ شده : 80 صفحه

در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره زیر در ارتباط باشید:

09358978227 - خانم زمانی

منبع درس : کتاب مختصر آئین دادرسی مدنی 2 – دکتر عبدالله شمس

مطالب آئین دادرسی مدنی 1 اختصاص داشت به :

 1. دعوا
 2. مفهوم دعوا
 3. شرایط دعوا

در آئین دادرسی مدنی 2 با فنی ترین بخش آئین دادرسی مدنی روبرو می شویم. آئین دادرسی مدنی 2 مجموعه مقررات شکلی است. منظور از شکلی این است که آئین و تشریفات رسیدگی در محاکم است. این مقررات شکلی غالباً جنبۀ آمره دارند. چون مبتنی بر نظم عمومی در محاکم است. یعنی هر کسی هر موقع و هر جوری دلش خواست دادخواست نمی دهد و اعتراض نمی کند. همچنین وقتی می گوییم شکلی است یعنی ما با این مقررات تکلیف خواهان و خوانده را تعیین می کنیم. در مقابلش مقررات ماهوی است. مثل قراردادهای خصوصی میان اشخاص تا حدودی که مغایر با نظم عمومی و اخلاق و حسنه نباشد لازم الاجرا است. اصل بر آزادی قرارداد هاست. اصل بر صحت قراردادهاست. این ها را قانون ماهوی تعیین می کند. پس قانون ماهوی ایجاد حق می کند. یکی از ویژگی های بارز قانون ماهوی موجب حق است. مثل اینکه اگر کسی سند عادی را جعل کند مجازاتش ماده 526 قانون مجازات اسلامی است یعنی مجازاتش حبس 6 ماه تا 2 سال. اینجا سلب حق و آزادی می کند. پس ویژگی قانون ماهوی این است که ایجاد حق یا سلب حق می کند دقیقاً برعکس قانون شکلی.

قانون مدنی و قانون مجازات قوانین ماهوی هستند. قانون مدنی احکامش غالباً مبتنی بر قوانین تکمیلی است. قانون مجازات قوانین آمره هستند.

در قانون مدنی بیشتر در مورد قواعد عمومی قراردادها غالباً تکمیلی هستند. یعنی برخلاف قوانین تکمیلی می توان ترازی کرد. منظور از تکمیلی یعنی تکمیل کنندۀ ارادۀ ضمنی طرفین است.

شرایط دادخواست و شیوۀ طرح دعوا:

تعریف دادرسی مدنی: از لحظۀ تقدیم دادخواست شروع می شود تا صدور رأی قطعی. به صورت نرمال یک سال و نیم طول می کشد.

اکثر و غالب دعاوی دو مرحله ای هستند، یعنی بدوی و تجدید نظر. یعنی بدوی که صادر می شود می رود تجدید نظر و می رسد به مرحلۀ قطعی بودن درخواست و تمام. حال باید برویم سراغ مرحلۀ اجرا. اما بعضی از دعاوی این وسژگی را دارند که علی رغم اینکه قطعی هستند قابلیت فوق العاده ای دارند که اعتراض شوند و بروند داخل مرحلۀ فرجام خواهی و انجا می گویند هر رأی که دیوان صادر می کند رأی نهایی است. در بیشتر موارد آرایی که قطعی هستند علی رغم اینکه فرجام خواهی هم می شوند قابلیت اجرا پیدا می کنند اما در اکثر موارد به لحاظ موارد خاص اجرای احکام متوقف می شود. البته توقف اجرای حکم منوط به شرایطی است. بحث اینکه تدمین باید سپرده شود تا حکم صادر شود وگرنه چون رأی هنوز نهایی نشده است اجرای حکم قابلیت توقف را پیدا خواهد کرد.

یکی از جهات دیگر اعتراضات فوق العده اعتراض ثالث به رأی است:

یک رأی قطعی داریم که دارد اجرا می شود. یکدفعه شخصی می گوید این رأی به ضرر من است. سپس به آن رأی اعتراض می کند. به این اعتراض ثالث به رأی می گویند.

نکته: اولین چیزی که به ان احتیاج داریم تا بخواهیم حقمان را در دادگاه استیفاع کنیم داشتن دادخواست است.

دادخواست: یک فرم چاپی مخصوص اقامۀ دعاوی مدنی است. حتما داخل این فرم باید باشد چون مبتنی بر نظم عمومی است.

وقتی می گوییم مدنی یعنی اینکه ما یک حقی را داشته ایم و به موجب قانون ماهوی حق ما تضییع یا سلب شده است. حالا می خواهیم این حق را استیفاع کنیم. بنابراین باید بیاییم در این فرم اقامۀ دعاوی مدنی شرح بدهیم که چه شده است یعنی شرح ماوقع بدهیم. باید به صورت مختصر شرح بدهیم.

فرق اساسی فرم چاپی دادخواست با شیوه نامۀ اقامۀ دعاوی کیفری در این است که ما دعاوی کیفری را می توانیم در یک برگۀ A4 بنویسیم و به دادسرا بدهیم و هیچ الزامی هم نیست که در چه فرمی باشد. پس در دعاوی کیفری و اقامۀ دعوای کیفری ما مقید به فرم چاپی مخصوص نیستیم.

 


 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , آیین دادرسی مدنی2 , دادرسی مدنی , جزوه دادرسی مدنی , حقوق , جزوه حقوق , عباس احدزاده ,
تاریخ : دو شنبه 17 تير 1398
بازدید : 116
نویسنده : کیا فایل

لایحه دفاعیه نفقه زوجه

لایحه دفاعیه نفقه زوجه

 

این لایحه دفاعیه توسط وکیل زوجه در دعوی مطالبه نفقه به صورت کاملا مستدل و مستند به مواد قانونی تدوین گردیده که با توجه به کاربردی بودن مفاد آن می تواند راهگشای بسیار ارزنده ای برای بانوان در دعوی مطالبه نفقه و احقاق حقوق حقه خود ، وکلا، دانشجویان و همه علاقه مندان علم حقوق باشد.  

  :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , لایحه دفاعیه , نفقه زوجه , قانون نفقه ,
تاریخ : دو شنبه 17 تير 1398
بازدید : 91
نویسنده : کیا فایل

لایحه دفاعیه فروش مال غیر

لایحه دفاعیه فروش مال غیر

 

این لایحه با شیوه ای بدیع و در عین حال ساده  و روان و مستند به مواد قانونی به دفاع از حق و حقوق خوانده در دعوی اثبات مالکیت و فروش مال غیر پرداخته است که با توجه به کاربردی بودن مفاد و متون آن برای تمامی علاقه مندان علم حقوق و همه کسانی که به نوعی پرونده ای تحت این عنوان در محاکم حقوقی دارند و گرفتن وکیل برای آنان مقدور نمی باشد می تواند بسیار مفید و راهگشا باشید .

  :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , لایحه دفاعیه فروش مال غیر , فروش مال غیر , حقوق ,
تاریخ : دو شنبه 17 تير 1398
بازدید : 91
نویسنده : کیا فایل

اجرا ناپذيري احكام خاصه عقود در عقد صلح

اجرا ناپذيري احكام خاصه عقود در عقد صلح

 

 

 


 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , احکام عقود , عقد صلح , فقه , مقاله حقوق , علوم سیاسی ,
تاریخ : دو شنبه 17 تير 1398
بازدید : 89
نویسنده : کیا فایل

اختیار طلاق در فقه امامیه

 

موسسه قانون یار

 
:: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , طلاق , فقه امامیه , اختیار طلاق , قانون , قانون طلاق ,
تاریخ : دو شنبه 3 تير 1398
بازدید : 128
نویسنده : کیا فایل

دانلود پاور پوینت حقوق بیمه

دانلود پاور پوینت حقوق بیمه

 

عنوان: حقوق بیمه

فرمت فایل: pptx

تعداد اسلاید ها: 21

زبان: فارسی

دسته بندی: بیمه

چکیده:

تعاریف بیمه 

منابع حقوقی بیمه

انواع عقد و تعاریف

خصوصیا عقد بیمه

اعتبار قرارداد بیمه

شرایط صحت عقد بیمه

شرایط قرارداد و بیمه نامه

تعهدات بیمه گذار

مصادیق بطلان

مصادیق انفساخ

 

 

فروشگاه آنلاین محصولات فایلی

پشتیبانی خرید: nradownload@yahoo.com

 

  :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , حقوق بیمه , مقاله درباره بیمه , تعاریف بیمه , ,
تاریخ : دو شنبه 3 تير 1398
بازدید : 164
نویسنده : کیا فایل

دانلود پاور پوینت حقوق بیمه

دانلود پاور پوینت حقوق بیمه

 

عنوان: حقوق بیمه

فرمت فایل: pptx

تعداد اسلاید ها: 21

زبان: فارسی

دسته بندی: بیمه

چکیده:

تعاریف بیمه 

منابع حقوقی بیمه

انواع عقد و تعاریف

خصوصیا عقد بیمه

اعتبار قرارداد بیمه

شرایط صحت عقد بیمه

شرایط قرارداد و بیمه نامه

تعهدات بیمه گذار

مصادیق بطلان

مصادیق انفساخ

 

 

فروشگاه آنلاین محصولات فایلی

پشتیبانی خرید: nradownload@yahoo.com

 

  :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , حقوق بیمه , مقاله درباره بیمه , تعاریف بیمه , ,
تاریخ : دو شنبه 13 خرداد 1398
بازدید : 98
نویسنده : کیا فایل

مجموعه كامل متن انواع قرارداد

مجموعه كامل متن انواع قرارداد

 

مجموعه كامل متن انواع قراردادها ، ضمانت نامه ها ، اجاره نامه و ...

اين مجموعه داراي بيش از 290 فايل با فرمت word مي باشد.

 


 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , متن قرارداد , انواع متن قرارداد ,
تاریخ : دو شنبه 13 خرداد 1398
بازدید : 71
نویسنده : کیا فایل
انواع قراردادهای تجاری کسب و کارها

انواع قراردادهای تجاری کسب و کارها

 

قراردادهای کاری خود را خودتان تهیه کنید .

با این بسته  مجموعه ای از انواع قراردادهای  بیمه، اجاره، آمورشی ،استخدام ، فناوری، موافقتنامه ها، قوانین مالیاتی، ساختمانی، پیمانکاری، و فرهنگی و بین الملل،و غیره بدست می آورید که نیاز شما رو برای انواع قراردادها را تامین میکند و با هزینه خیلی کم می توانید خودتان انواع قرارداد ها را تهیه بفرمایید و در هزینه خود صرفه جویی کنید . هر کدام از این قراردادها در دفاتر رسمی با قیمت گزاف منعقد می گردند. پکیجی ایده ال برای شما.

 

 
انواع قراردادهای تجاری کسب و کارها

انواع قراردادهای تجاری کسب و کارها

 

قراردادهای کاری خود را خودتان تهیه کنید .

با این بسته  مجموعه ای از انواع قراردادهای  بیمه، اجاره، آمورشی ،استخدام ، فناوری، موافقتنامه ها، قوانین مالیاتی، ساختمانی، پیمانکاری، و فرهنگی و بین الملل،و غیره بدست می آورید که نیاز شما رو برای انواع قراردادها را تامین میکند و با هزینه خیلی کم می توانید خودتان انواع قرارداد ها را تهیه بفرمایید و در هزینه خود صرفه جویی کنید . هر کدام از این قراردادها در دفاتر رسمی با قیمت گزاف منعقد می گردند. پکیجی ایده ال برای شما.

 

 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , قرارداد , قراردادهای تجاری , قرارداد کاری , انواع قراردادها ,
تاریخ : سه شنبه 7 خرداد 1398
بازدید : 103
نویسنده : کیا فایل

نحوه تشكيل و وظائف كميته حسابرسي

  

تعداد صفحه : 85
صداقت و درستكاري : چهارمين اصل منشور اخلاق حرفه اي در ديوان محاسبات كشور (صداقت و درستكاري) تبيين شده است. صداقت در لغت به معني يگانگي، صميميت، دوستي از روي راستي و درستي آمده و درستكاري يعني انجام دادن كار از روي راستي و درستي، با امانتداري كاري را انجام دادن، صحيح و سالم انجام دادن كارها. صداقت يكي از موازين ارزشي اسلام ناب محمدي (ص) بوده و مطابق فرموده پيامبر گرامي اسلامي (ص) (براي امتحان مردم نگاه به راستگوئي و امانت آنها بالاتر و مهمتر از نگاه به زيادي نماز و روزه و كثرت حج و نيكي كردن آنها به مردم و سر و صداي آنها در عبادت شبانه است) (صداقت) در تحكيم روابط اجتماعي، فرهنگي و سياسي آحاد جامعه بخصوص كارگزاران و بالاخص (كارگزاران مالي) نظام مقدس حكومت اسلامي نقش سازنده و حياتي داشته و در جلب رضايت و اعتماد عمومي نقش بنيادي دارد زيرا در فرهنگ و ساختار حكومت ديني بهره گيري از سياست مبتني بر خدعه و نيرنگ جايز نبوده و حكومت شيعه بر عنصر صداقت و عدالت استوار است و شيعيان جز به اوصافي همانند اخلاص و صداقت كه شناخته نمي‌شوند. بقول استاد شهيد آيت اله دكتر مطهري (مشكل سوم خلافت امام علي (ع) مساله صداقت و صراحت در سياست بود كه اين مهم را باز عده‌اي از دوستانش نمي پسنديدند و مي‌گفتند سياست اين همه صداقت و صراحت برنمي دارد چاشني سياست دغلبازي است و چون شيعه مدعي تبعيت از چنين ولي (الله) و وصي (نبي) است چگونه مي تواند صداقت و درستكاري را منشاء كليه تصميمات روزمره زندگيش نسازد و از صدق و سلامت و درستي فاصله بگيرد تا توجيه كننده امورات دنيوي گردد و در بيراهه بماند و گمراهي ماحصل عمر چند صباح او در اين گذرگاه دنيا باشد. اعضاء فني و تخصصي اركان ديوان محاسبات كشور بالاخص هيئت حسابرسي از اين لحاظ به كليه حسابهاي دستگاهها رسيدگي يا حسابرسي مي نمايد كه هيچ هزينه اي از...

 

  :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , حسابرسی , کمیته حسابرسی , دیوان محاسبات کشوری , ,
تاریخ : سه شنبه 7 خرداد 1398
بازدید : 101
نویسنده : کیا فایل

نقش عوامل اجتماعي و مجرم در تكوين جرم ( کار تحقیقی 1 ) 122 ص

 

تعداد صفحه : 122
كار تحقيقي (1) نقش عوامل اجتماعي و مجرم در تكوين جرم دانشجو : محسن رضايي شماره دانشجويي : 8361058878 دي 1387 فهرست مطالب بررسي كلي علل ناهنجاري افراد تعريف كج رفتاري اثبات گرايي و كج رفتاري بر ساخت گرايي و كج رفتاري رويكرد تلفيقي در كج رفتاري دسته بندي علل و عوامل كج رفتاري نظريه‌هاي فشار مرتن و فرصت‌هاي مشروع اختراقي كوهن و ناكامي منزلتي كلوارد و الين انتقادات به نظريه فشار اجتماعي نظريه يادگيري اجتماعي انتقادات وارده به يادگيري اجتماعي نظريه كنترل جرم در مكتب تحققي نگاه لمبروزو به مجرم ساختار بدني تقسيم بندي مجرمان از نگاه مكتب تحققي (فردي و لمبروزو) مجرمين بالفطره مجرمين ديوانه جرم هيجاني بررسي تاثير و تاثر عوامل اجتماعي در بروز جرايم تعريف بزهكاري بزه در رويكردهاي مختلف رويكرد حقوقي رويكرد جامعه شناختي رويكرد جرم شناسي تعريف بزه‌هاي معمولي رويكردها در مورد علل بزهكاري تاثير عوامل زيستي اجتماعي ناهنجاري خانوادگي جمعيت شهري رويكرد شكل ظاهري (body type theoryies) رويكرد ساختار زيستي رويكرد روانشناختي رويكرد اقتصادي رويكرد اجتماعي رويكرد پيوند افتراقي رويكردهاي التقاطي پيشگيري از بزهكاري پيشگيري اوليه (سطح اول) ايجاد محيط سالم پيشگيري ثانويه (سطح دوم) كاهش عوامل فطرزا پيشگيري ثانيه (سطح سوم) كنترل موقعيت خطر استراتژيهاي پيشگيري از بزهكاري استراتژي خانواده گرا جدول استراتژي پيشگيري استراتژي جامعه گرا استراتژي پايش منابع – جعفر – سخاوت – جامعه شناسي انحرافات اجتماعي قولنامه معارض، حالات مختلف آن و راه‌حل‌هاي ارائه شده بحث درباره قولنامه معارض است. گاهي فروشنده قولنامه‌اي را امضا مي‌كند و در آن متعهد مي‌شود اگر خريدار طبق زمان‌بندي مشخص، به تعهدات خود عمل كرد، در تاريخ معين در دفتر اسناد رسمي حاضر و سند انتقال...

 

  :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , جرم , کج رفتاری , جامعه شناسی ,
تاریخ : پنج شنبه 12 ارديبهشت 1398
بازدید : 194
نویسنده : کیا فایل

پرده بکارت و باکرگی

پرده بکارت و باکرگی

 

 

 

 

با نام و یاد خدا خیلیا در مورد از دست دادن پرده بکارت سوال پرسیدن و امروزه شاهد روابط دوستانه دختر و پسر بیشتر از قبل هستیم! بهتره مجازات و تعهداتشو بدونید بعد با توجه به شرایط تصمیم بگیرید.

پرده بکارت قسمتی از بدن زنان که در محرمانه ترین حالت برای زنان قرار دارد همیشه در جامعه ما تحت تاثیر هنجار های مختلف بوده و محل سوال و جنجال و گاها دعواهای زیادی بین افراد بوده گرچه که همیشه محرمانه ترین اجزا بدن افراد جزو حیطه خصوصی این افراد می باشد ولی پیش می اید گاهی که این قسمت خصوصی و محرمانه هر فرد مجبور به پاسخ دهی به دیگران و گاها نشان دادن به دیگران هم می شود.

در مدخل واژن و ابتدای مجرای تناسلی زنانه، پرده ی لطیف مخاطی دو لایه وجود دارد که پس از پاره شدن به صورت زوائدی نامنظم در سوراخ واژن دیده می شود.

سؤالی که همیشه پیش میاد این است که.درصورتی که مردی با دختری نزدیکی کند و پرده ی بکارت دختر از بین رود،دختر چه شکایتی میتواند انجام دهد؟

1.هرگاه از بین رفتن بکارت با نزدیکی کردن وبا رضایت دختر انجام گرفته باشد چیزی (مبلغی)برعهده ی مرد نیست و خانوم نمیتونه ادعا کنه که مرد فریبش داده و وعده ی ازدواج داده و….اینها بی تاثیر است.

2. هرگاه از بین بردن پرده بکارت دختری بانزدیکی کردن یا به هر وسیله ی دیگری وبدون رضایت دختر صورت گرفته باشد مرد باید مهرالمثل پرداخت کند

3.تعریف مهرالمثل:

از نظر حقوقی مهرالمثل به مبلغی گفته میشود که به موجب قرارداد تأیین نشده بلکه مقدار آن برحسب عرف و عادت و باتوجه به وضع زن وحال زن از حیث،شرافت خانوادگی و سایر سفات(از جمله تحصیلات،شرافت خانوادگی،زیبایی و…) و وضعیت او نسبت به امثال وموقعیت خانوادگی و اجتماعی وی تأیین می شود.

4.زمانی که خانمی با اقایی زنا کرده و میخواهد از طریق پزشک قانونی فرد زناکننده را مشخص کند و اثبات کند بهتراست تا نهایتا 72 ساعت پس از نزدیکی به پزشک قانونی و دادسرا مراجعه کند،چرا که پس از گذشت این زمان تشخیص مرد زنا کارسخت و با گذشت زمان طولانی غیر ممکن میگردد.

5.موارد فوق علاوه بر مجازات حسب مورد شلاق،اعدام یا سنگساربرای مجازات این قبیل جراىٔم است.

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , نحقیق , پرده بکارت , باکرگی , مهرالمثل , زنان , مجرای تناسلی , ازدواج ,
تاریخ : چهار شنبه 11 ارديبهشت 1398
بازدید : 177
نویسنده : کیا فایل

دانلود تحقیق در مورد شكافهاي فرهنگی وتمدنی در ايران

دانلود تحقیق در مورد شكافهاي فرهنگی وتمدنی در ايران

 

 

 

 

 

فرمت فایل : word (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات 24 صفحه

 

 

فهم‌ عام‌ بطور معمول‌ قبول‌ مي‌كند كه‌ بين‌ امر سياسي‌ و امر فرهنگي‌ رابطه‌يي‌ وجود دارد. برهمين‌ اساس‌ شكل‌ زندگي‌ سياسي‌، اعم‌ از دخالت‌ در زندگي‌ هر روزه‌ و عملي‌ و رويدادهاي‌ سياسي‌ تا نوشتن‌ درباره‌ آن‌، آشكارا با انواع‌ گفتمان‌هاي‌ فرهنگي‌ همراه‌ مي‌شود. چراكه‌ گفتمان‌هاي‌ سياسي‌ خود شكلي‌ از گفتمان‌هاي‌ فرهنگي‌ است‌ و نمي‌تواند از اين‌ حلقه‌هاي‌ ارتباطي‌ بگريزد. حتي‌ در برهه‌هايي‌ كه‌ بيان‌ سياسي‌ شكل‌ غالب‌ پيدا مي‌كند )مثلاص در آستانه‌ يك‌ انقلاب‌( باز براحتي‌ مي‌توان‌ ارتباط‌ بين‌ گفتمان‌هاي‌ فرهنگي‌ متنوع‌ و گفتمان‌ سياسي‌ را كشف‌ كرد. به‌ عبارت‌ دقيق‌تر، اگر بخواهيم‌ مقايسه‌يي‌ را بين‌ يك‌ رويداد يا دخالت‌ در امر سياسي‌ در يك‌ كشور خاص‌ با كشور ديگر قايل‌ شويم‌، باز بحث‌ به‌ شكل‌هاي‌ متنوع‌ زندگي‌ فرهنگي‌ در دو جامعه‌ كشيده‌ مي‌شود.
بنابراين‌ وقتي‌ مي‌خواهيم‌ يك‌ انتخابات‌ در فرانسه‌ را با يك‌ انتخابات‌ در ايران‌ مقايسه‌ كنيم‌، خودبه‌ خود اين‌ جنبه‌ فرهنگي‌ برجسته‌ خواهد شد.
براي‌ مثال‌ چندماه‌ پيش‌ رفراندومي‌ در فرانسه‌ انجام‌ شد كه‌ طي‌ آن‌ مردم‌ قانون‌ اساسي‌ اروپا را نپذيرفتند. براي‌ اينكه‌ اين‌ رفراندوم‌ انجام‌ شود، ماه‌ها بحث‌ جدي‌ فرهنگ‌ درگرفت‌ و درباره‌ اساسي‌ترين‌ نكاتي‌ كه‌ از همراهي‌ كشورها با هم‌ به‌ سوي‌ يك‌ اروپاي‌ متحد پديد آمده‌ بود اظهار نظر شد. سواي‌ از نتيجه‌ انتخابات‌، مجموعه‌ بحث‌هاي‌ انجام‌ شده‌، سبب‌ بازنگري‌ در همه‌ نكته‌ها و سرفصل‌هاي‌ فرهنگي‌ و سياسي‌ در فرانسه‌ شد. در جريان‌ اين‌ رفراندوم‌، احزابي‌ كه‌ ريشه‌ در جامعه‌ مدني‌ داشته‌ و بارها در دگرگون‌ كردن‌ شكل‌ زندگي‌ مردم‌ نقش‌ آفريني‌ كرده‌ بودند، دچار انشعاب‌ شدند، برخي‌ احزاب‌ از راست‌ افراطي‌ و چپ‌ افراطي‌ با هم‌ متحد شدند، رسانه‌ها بطور آزاد اين‌ مباحث‌ را در جامعه‌ دامن‌ زدند و فضاي‌ مناسب‌ براي‌ برگزاري‌ رفراندوم‌ را فراهم‌ كردند.
در فرانسه‌ بخاطر فضاي‌ فرهنگي‌ كه‌ پيشتر پذيرفته‌ شده‌ بود و بخاطر پارادايم‌ سياسي‌ مورد پذيرش‌ همه‌، يعني‌ رعايت‌ قواعد بازي‌ و پذيرش‌ مسووليت‌ شكست‌ هم‌ نظري‌ وجود داشت‌.
حتي‌ احزاب‌ خيلي‌ افراطي‌ راست‌ هم‌ با پذيرش‌ اين‌ پارادايم‌ دموكراتيك‌ وارد بازي‌ شدند و در اين‌ شرايط‌، اگر كسي‌ به‌ عنوان‌ يك‌ ناظر بي‌طرف‌ اين‌ رفراندوم‌ را نگاه‌ مي‌كرد متوجه‌ مي‌شد كه‌ تنها با يك‌ زندگي‌ سياسي‌ پيشرفته‌ كه‌ محصول‌ دويست‌ سال‌ تجربه‌ و مبارزه‌ است‌، چنين‌ امري‌ قابل‌ تحقق‌ است‌.
بنابراين‌ مي‌توان‌ دريافت‌ كه‌ در سايه‌ ارتباط‌ گفتمان‌هاي‌ فرهنگي‌ با يكديگر و با گفتمان‌ سياسي‌ است‌ كه‌ يك‌ ملت‌ پيشرفته‌، تصميمي‌ سياسي‌ فرهنگي‌ مي‌گيرد كه‌ هم‌ براي‌ خود و هم‌ براي‌ اروپا موؤر است‌.
در همين‌ حال‌، وقتي‌ رفراندوم‌ فرانسه‌ را، با انتخابات‌ ايران‌ مقايسه‌ مي‌كنيم‌، متوجه‌ مي‌شويم‌ كه‌ در اينجا، اين‌ ناممكن‌ بودن‌ ارتباط‌ گفتمان‌هاي‌ فرهنگي‌ متنوع‌ با گفتمان‌ سياسي‌ است‌ كه‌ ما را دچار مشكل‌ مي‌كند. در نتيجه‌ متوجه‌ مي‌شويم‌ كه‌ ما فقط‌ با كمبودهاي‌ سياسي‌ روبرو نيستيم‌ بلكه‌ بيش‌ از هر چيز، مشكل‌ ما، مشكلي‌ فرهنگي‌ است‌ و لذا از اين‌ به‌ بعد هم‌ بايد براي‌ سلطه‌يابي‌ )هژموني‌( فرهنگي‌ تلاش‌ كنيم‌.
در اين‌ باره‌ اگر بخواهيم‌ شخصا بحث‌ را بر روي‌ ايران‌ متمركز كنيم‌، بايد اذعان‌ كرد كه‌ تاكنون‌ اكثريت‌ جامعه‌ نسبت‌ به‌ خواسته‌هاي‌ خود غالبا بي‌اعتنا بوده‌ يا اينكه‌ آنها را به‌ آينده‌يي‌ ناروشن‌ محول‌ كرده‌ است‌.
براي‌ توضيح‌ اين‌ مساله‌، بهتر است‌ كه‌ به‌ تعريف‌ رايج‌ از فرهنگ‌ به‌ شكلي‌ ديگر نظر انداخت‌، يعني‌ ما نيازمند آن‌ هستيم‌ كه‌ آشكار كنيم‌ در زبان‌ فارسي‌ چه‌ مفهومي‌ از واژه‌ فرهنگ‌ فهميده‌ مي‌شود.
برپايه‌ روايت‌هاي‌ موجود، تاكنون‌ ما چهار معني‌ از فرهنگ‌ ساخته‌ايم‌. اولي‌ آن‌ معني‌ است‌ كه‌ از اوايل‌ قرن‌ بيستم‌، يعني‌ از بعد از پيروزي‌ مشروطه‌ و بعد از سلطنت‌ رضاشاه‌ پديد آمد. بر طبق‌ اين‌ تعريف‌، مفهوم‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ با يكديگر مترادف‌ است‌.
هر چند برخي‌ زبانشناسان‌ معتقدند واژه‌ فرهنگ‌ در اصل‌ از پهلوي‌ آمده‌ و در زبان‌هاي‌ كهن‌ پارسي‌ سابقه‌ ندارد، اما آشكارا در زبان‌ فارسي‌ دري‌، فرهنگ‌ به‌ معناي‌ «آموزش‌» بسيار رايج‌ بوده‌ است‌ و در شعرهاي‌ كلاسيك‌ قرن‌هاي‌ چهارم‌ تا هفتم‌ به‌ كرات‌ به‌ آن‌ بر مي‌خوريم‌. به‌ نظر مي‌آيد كلمه‌ فرهنگ‌ در آغاز حكومت‌ رضاشاه‌ هم‌ در اين‌ معني‌ بين‌ روشنفكران‌ ايراني‌ به‌ كار رفته‌ باشد و البته‌ وزارت‌ فرهنگي‌ هم‌ كه‌ در آن‌ زمان‌ ايجاد شد در اصل‌ وزارت‌ آموزش‌ بود.
اما معناي‌ دومي‌ كه‌ به‌ كار مي‌بريم‌، بيش‌ و كم‌ به‌ معناي‌ آدمي‌ است‌ كه‌ داراي‌ يك‌ حد از دانش‌ تخصصي‌ باشد. اين‌ معنا، تقريبا ميان‌ همه‌ رواج‌ دارد. مثلا در همه‌ تاكسي‌هاي‌ تهران‌ مي‌شنويم‌ كه‌ اين‌ ملت‌، فرهنگ‌ ترافيك‌ ندارد، بنابراين‌ فرهنگ‌ به‌ اين‌ اعتبار، يعني‌ دانايي‌ از يك‌ رشته‌ خاص‌.
معناي‌ سومي‌ هم‌ كه‌ در مورد فرهنگ‌ به‌ كار مي‌رود، مفهوم‌ واژه‌نامه‌ است‌، مثل‌ فرهنگ‌ انگليسي‌ به‌ فارسي‌، اما معناي‌ چهارم‌ كه‌ معناي‌ مورد بحث‌ ما را تشكيل‌ مي‌دهد، چگونگي‌ آموختن‌ فرد از جامعه‌ است‌. به‌ عنوان‌ مثال‌ اينكه‌ يك‌ كودك‌ چگونه‌ علم‌ و ادب‌ را از جامعه‌ فرا مي‌گيرد، چگونه‌ نحوه‌ معاشرت‌ و غذا خوردن‌ را مي‌آموزد و در نهايت‌ اينكه‌ چگونه‌ تمام‌ شئون‌ زندگي‌ عملي‌ آدمي‌ از طريق‌ اجتماع‌ آموخته‌ مي‌شود.
اين‌ چهار روايت‌ از واژه‌ فرهنگ‌، وقتي‌ بيشتر مي‌تواند به‌ درك‌ ما از ريشه‌ اين‌ مفهوم‌ كمك‌ كند كه‌ روايت‌ها و تعاريف‌ تمدن‌ غرب‌ را نيز از واژه‌ فرهنگ‌ مدنظر قرار دهيم‌.
تا آنجا كه‌ مي‌دانيم‌ كلمه‌ فرهنگ‌ در قرن‌ پانزدهم‌ در انگليس‌ و همزمان‌ در فرانسه‌ مورد استعمال‌ واقع‌ مي‌شد.
اين‌ كلمه‌ در هر دو زبان‌ هم‌ در طول‌ يك‌ قرن‌ به‌ معناي‌ كشت‌ و زرع‌ و پرورش‌ به‌ كار رفت‌. تا اينكه‌ توماس‌ هابز، در كتاب‌ «لوياتان‌» از آن‌ يك‌ معناي‌ اجتماعي‌ استنباط‌ كرد و گفت‌ فرهنگ‌ عبارت‌ از كشت‌ دادن‌ اذهان‌ آدم‌ها و چگونگي‌ پيش‌ بردن‌ فكر آنها و در نهايت‌ بالغ‌ كردنشان‌ است‌.

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , دانلود , تحقیق , شكاف , رهنگی وتمدنی , ايران , زندگی , رویداد , سیاسی , جامعه , فکر ,
تاریخ : جمعه 23 فروردين 1398
بازدید : 262
نویسنده : کیا فایل

290 نمونه قرارداد آماده فارسی و انگلیسی

 

ویژگی های این مجموعه:

    290 نمونه قرارداد آماده فارسی و انگلیسی
    فایل ها با فرمت .Doc و 100 درصد قابل ویرایش
    گلچینی بی نظیر از انواع قراردادها و قوانین موجود در آن شامل:

قوانین حقوقی، تجاری، اداری، بازرگانی،

بین المللی برای بستن قرادادهای داخل و یا خارج از کشور

 

قرارداد یا عقد به توافق دو اراده ضروری در جهت ایجاد یک اثر حقوقی را گویند.

به عبارت ساده‌تر هرگاه جهت به وجود آمدن یک اثر حقوقی همچون خرید (بیع)،

اجاره و نظایر آن، نیاز به تلاقی و تراضی ضروری دو اراده باشد،

عقد محقق می‌گردد. با این تعریف ماهیاتی چون وصیت تملیکی، وکالت، هبه

و دیگر ماهیاتی که قبول قابل در آن قبول ضروری یا قبول عقدی نیست،

از تعریف و شمول عقد خارج می‌شوند.

بسیاری از افراد همواره برای نوشتن قرارداد با مشکل نحوه نگارش آن روبرو هستند

و ممکن است قراردادی را به اشتباه تنظیم نمایند. نمونه قرار داد ها

در هر زمینه به افراد کمک می کند تا در زمان عقد قرار داد بتوانند

از آن به عنوان الگو استفاده نمایند و آن را مطابق با آنچه در نظر دارند تغییر دهند.

 

 

لیست قرار داد ها:

 • Application for Investment under the Foreign Investment Promotion.doc
 • Application for Investment under the Foreign Investment Promotion2.doc
 • Application for Investment under the Foreign Investment Promotion3.doc
 • Application for Investment under the Foreign Investment Promotion4.doc
 • درخواست سرمایه گذاری بر اساس قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی.doc
 • اجرای کامل سقف تیرچه بلوک.doc
 • قرارداد چاپ کتاب.doc
 • مساقات.doc
 • کار و کارفرما.doc
 • طبخ غذا.doc
 • طبخ غذا -2.doc
 • وسیله نقلیه.doc
 • پرسش نامه و پیشنهاد بیمه.doc
 • پشتیبانی نرم افزار جامع بیمارستان.doc
 • قرارداد تامین اتومبیل.doc
 • آتش سوزی 2.doc
 • آیین نامه معاملات شرکت.doc
 • اجاره خودروی سواری با راننده.doc
 • اجاره نامه(استاندارد سازمان ثبت اسناد و املاک).doc
 • اجاره نامه.doc
 • اجاره یک باب پارکینگ.doc
 • اجاره یک دستگاه آپارتمان تجاری.doc
 • اجاره یک دستگاه آپارتمان مسکونی.doc
 • ارائه خدمات اسکان و پذیرایی میهمانان داخلی و خارجی.doc
 • انتقال سرقفلی.doc
 • انجام خدمات.doc
 • بازرگانی داخلی(به استناد قرارداد تخصیص تسهیلات).doc
 • بازرگانی داخلی.doc
 • برگ پیشنهاد قیمت.doc
 • به استناد قرارداد تخصیص تسهیلات.doc
 • بیع قطعی سه دانگ مشاع از شش دانگ یک باب خانه مسکونی.doc
 • بیع قطعی ملک.doc
 • بیع قطعی منقول یک دستگاه اتومبیل سواری.doc
 • بیع قطعی یک باب ساختمان و یک باب مغازه.doc
 • بیع قطعی یک قطعه باغ.doc
 • بیمه تمام خطر مقاطعه کاران.doc
 • بیمه نامه تمام خطر نصب.doc
 • ترخیص کالا.doc
 • تعهد نامه.doc
 • تمدید قرارداد اجاره کمپرسور.doc
 • تمدید قرارداد استخدام پیمانی.doc
 • تمدید قرارداد نگهداری فضای سبز.doc
 • تمدید قرارداد.doc
 • تهیه نرم‌افزار دانشگاه.doc
 • توافقنامه 2.doc
 • توافقنامه مطالعاتی، تحقیقاتی.doc
 • توافقنامه.doc
 • حق انتفاع سکنی رقبی.doc
 • خرید ساختمان نیمه ساخته«در حال احداث.doc
 • خرید6.doc
 • درخواست پرداخت برای ضمانت نامه حسن انجام کار .doc
 • درخواست پرداخت برای ضمانت نامه شرکت در مناقصه .doc
 • درخواست پرداخت برای ضمانت نامه شرکت در مناقصه به زبان انگلیسی.doc
 • درخواست سرمایه گذاری بر اساس قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی 1.doc
 • درخواست سرمایه گذاری بر اساس قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی 3.doc
 • درخواست سرمایه گذاری بر اساس قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی 4.doc
 • سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان.doc
 • سوگند نامه.doc
 • شرایط خصوصی پیمان.doc
 • شرایط خصوصی ضوابط اجرای پیمان های تأمین کالا و ساخت و نصب (PC) .doc
 • شرایط خصوصی قرارداد مهندسی تأمین کالا و تجهیزات (E.P) برای پروژه های صنعتی .doc
 • شرایط خصوصی قرارداد مهندسی تأمین کالا و تجهیزات ساختمان و نصب (E.P.C) .doc
 • شرایط خصوصی قرارداد همسان ساختمان و نصب ( C ).doc
 • شرایط خصوصی قرارداد واگذاری لیسانس و دانش فنی .doc
 • شرایط عمومی ضوابط اجرایی پیمان های تأمین کالا و ساخت و نصب ( PC ) .doc
 • شرایط عمومی قرارداد واگذاری لیسانس و دانش فنی .doc
 • شرح تعهدات پیمانکار.doc
 • شرکت سهامی بیمه آتش سوزی.doc
 • صلح حقوق سرقفلی مغازه.doc
 • صلح حقوق مغازه به صورت کلیدی.doc
 • ضمانت نامه پیش پرداخت .doc
 • ضمانت نامه برای شرکت در مناقصه .doc
 • ضمانت نامه حسن انجام کار.doc
 • فرم قرارداد استخدامی مسئولین فنی کارگاهها وکارخانجات صنایع غذایی ،آرایشی وبهداشتی.doc
 • فرم قرارداد داخلی طرح‌های پژوهشی- کاربردی .doc
 • فرم قرارداد و اگذاری فعالیت های پشتیبانی و خدمات.doc
 • فروش آهن آلات.doc
 • فروش خدمات نرم افزاری .doc
 • قراداد فروش پالت.doc
 • قرار داد اجاره به شرط تملیک خودرو.doc
 • قرار داد تغییر سیستم دستگاه تزریق.doc
 • قرار داد حق التدریس.doc
 • قرار داد خرید دستکش.doc
 • قرار داد طراحی وب سایت 1.doc
 • قرار داد طراحی وب سایت 2.doc
 • قرارداد تعمیرات ماشین های مشغول به کار.doc
 • قرارداد کار بازار یابی یک ماهه .doc
 • قرارداد پژوهشى.doc
 • قرارداد پارتیشن.doc
 • قرارداد پرداخت پاداش افزایش تولید کارگاه-شرکت.doc
 • قرارداد پروژه پژوهشى.doc
 • قرارداد پست مستقیم .doc
 • قرارداد پشتیبانی نرم افزار.doc
 • قرارداد پیش فروش.doc
 • قرارداد پیمان انجام.doc
 • قرارداد پیمان مدیریت.doc
 • قرارداد پیمانکاری 1.doc
 • قرارداد پیمانکاری 3.doc
 • قرارداد پیمانکاری مشارکت در ساخت بنا .doc
 • قرارداد پیمانکاری نظافت1.doc
 • قرارداد پیمانکاری نظافت2.doc
 • قرارداد پیمانکاری2.doc
 • قرارداد گچ کاری.doc
 • قرارداد کار با مدت محدود- کارمزد ساعتی.doc
 • قرارداد کارجو.doc
 • قرارداد کانال کشی کولر.doc
 • قرارداد آسانسور.doc
 • قرارداد آسفالت.doc
 • قرارداد آموزش.doc
 • قرارداد اتصال به شبکه اینترنت.doc
 • قرارداد اجاره استخر و آموزش شنا.doc
 • قرارداد اجاره اماکن ورزشی.doc
 • قرارداد اجاره به شرط تملیک.doc
 • قرارداد اجاره خودرو 2.doc
 • قرارداد اجاره خودرو.doc
 • قرارداد اجاره خودرو1.doc
 • قرارداد اجاره خودرو3.doc
 • قرارداد اجاره خودرو4.doc
 • قرارداد اجاره نامه ساختمان.doc
 • قرارداد اجرای طرح پژوهشی 2.doc
 • قرارداد ارائه خدمات استقرارچرخه بهره وری .doc
 • قرارداد ارائه سرویس شبکه اینترانت استان.doc
 • قرارداد ارزیابی امنیت شبکه.doc
 • قرارداد اسکلت فلزی.doc
 • قرارداد استفاده از حق ارتفاق.doc
 • قرارداد اشتراک اینترنت بی سیم (Wireless).doc
 • قرارداد اعطای عاملیت فروش و توزیع محصولات شرکت.doc
 • قرارداد اعطای عاملیت فروش و توزیع محصولات.doc
 • قرارداد اعطای نمایندگی .doc
 • قرارداد اقاله.doc
 • قرارداد ایجاد وب سایت اینترنت 3.doc
 • قرارداد بتن ریزی.doc
 • قرارداد بیمه حوادث گروهی یک شرکت.doc
 • قرارداد بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت میتسوئی و شرکاء .doc
 • قرارداد تأسیسات برقی.doc
 • قرارداد تأمین نیروی کارگری.doc
 • قرارداد تابلو برق.doc
 • قرارداد تحقیقات صنعتی.doc
 • قرارداد تحقیقات صنعتی_1.doc
 • قرارداد تخریب.doc
 • قرارداد تدریس 1.doc
 • قرارداد تدریس 1_1.doc
 • قرارداد تدریس 2.doc
 • قرارداد تدوین کتاب.doc
 • قرارداد تعویض قطعه.doc
 • قرارداد تغییرات و تعمیرات.doc
 • قرارداد تکریب.doc
 • قرارداد توجیهی.doc
 • قرارداد توزیع- اتاق بازرگانی بین المللی.doc
 • قرارداد تولید درس الکترونیکی.doc
 • قرارداد تولید قطعه 2.DOC
 • قرارداد تولید قطعه 1.doc
 • قرارداد جعاله تعمیر مسکن بانک.doc
 • قرارداد جعاله.doc
 • قرارداد حروفچینی کتاب.doc
 • قرارداد حسابرسی مالیاتی.doc
 • قرارداد حق التدریس2.doc
 • قرارداد حق انتفاع سکنی عمری.doc
 • قرارداد خاکبرداری.doc
 • قرارداد خدمات 2.doc
 • قرارداد خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی.doc
 • قرارداد خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور 1.doc
 • قرارداد خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور.doc
 • قرارداد خدمات تخصصی ارزیابی طرح پژوهشی.doc
 • قرارداد خدمات رایانه‌ای.doc
 • قرارداد خدمات فنی.doc
 • قرارداد خدمات نظارتى.doc
 • قرارداد خدمات و نگهداری سخت افزار و نرم افزار.doc
 • قرارداد خدمات.doc
 • قرارداد خدمات3.doc
 • قرارداد خرید 1.doc
 • قرارداد خرید 2.doc
 • قرارداد خرید 4.doc
 • قرارداد خرید 5.doc
 • قرارداد خرید کارت پرسنلی.doc
 • قرارداد خرید کالا (2).doc
 • قرارداد خرید کالا.doc
 • قرارداد خرید سلف در قبال وثیقه غیر منقول.doc
 • قرارداد خرید و عرضه مرغ.doc
 • قرارداد خرید و فروش لوازم یدکی.doc
 • قرارداد خرید3.doc
 • قرارداد خرید خدمات آموزشی.doc
 • قرارداد درای وال.doc
 • قرارداد رسیدگی به سود و زیان.doc
 • قرارداد رنگ آمیزی.doc
 • قرارداد رنگ آمیزی_1.doc
 • قرارداد ریخته گری .doc
 • قرارداد ساخت , بهره برداری وانتقال .doc
 • قرارداد ساخت فروشگاه اینترنتی.doc
 • قرارداد ساخت قالب.DOC
 • قرارداد ساخت.doc
 • قرارداد ساختمان سالن ورزشی.doc
 • قرارداد سرویس و نگهداری.doc
 • قرارداد سوله.doc
 • قرارداد طبخ غذا.doc
 • قرارداد طراحی صفحات وب 4.doc
 • قرارداد طراحی وب سایت.doc
 • قرارداد طرح و ساخت ( EPC ).doc
 • قرارداد عملیات تحقیقاتی.doc
 • قرارداد فرهنگی و تفریحی.doc
 • قرارداد فروش 1.doc
 • قرارداد فروش 3.doc
 • قرارداد فروش 4.doc
 • قرارداد فروش اقساطی به استناد قرارداد تخصیص تسهیلات.doc
 • قرارداد فروش اقساطی در قبال اسناد تجاری.doc
 • قرارداد فروش اقساطی.doc
 • قرارداد فروش بسته نرم افزاری .doc
 • قرارداد فروش ساختمان ( مبایعه نامه ).doc
 • قرارداد فروش سامانه ارسال و دریافت پیامک (SMS) نسخه سازمانی.doc
 • قرارداد فروش قطعه.DOC
 • قرارداد فروش قطعی یک باب خانه مسکونی.doc
 • قرارداد فروش نرم افزار تحلیل ، طراحی وبرنامه نویسی.doc
 • قرارداد فروش و نصب و راه اندازی آسانسور.doc
 • قرارداد فروش و راه اندازی نرم افزار جامع بیمارستانی.doc
 • قرارداد فروش واحد مسکونی.doc
 • قرارداد فروش واحد های واقع در بلوک.doc
 • قرارداد فروش.doc
 • قرارداد فروش2.doc
 • قرارداد فضای سبز 1.doc
 • قرارداد فضای سبز 2.doc
 • قرارداد قالب بندی.doc
 • قرارداد کار معین و مدت محدود.doc
 • قرارداد کار موقت.doc
 • قرارداد کار موقت_1.doc
 • قرارداد لوله کشی گاز.doc
 • قرارداد لوله کشی آب و فاضلاب.doc
 • قرارداد متر مربعی زیربنا.doc
 • قرارداد محاسبه و طراحی ساختمان.doc
 • قرارداد محوطه سازی.doc
 • قرارداد مدیریت پروژه .doc
 • قرارداد مدیریت طرح.doc
 • قرارداد مراکز خدمات درمانی.doc
 • قرارداد مزارعه.doc
 • قرارداد مشارکت همکاری در خرید و عرضه مرغ مازاد استان .doc
 • قرارداد مشارکت.doc
 • قرارداد مشارکت مدنی.doc
 • قرارداد مشاوره تعویض قطعات.doc
 • قرارداد مشاوره مهندسی کیفیت مواد .DOC
 • قرارداد مشاوره.doc
 • قرارداد مشاوره2.doc
 • قرارداد مشاوره3.doc
 • قرارداد مشاوره4.doc
 • قرارداد مشاوره5.doc
 • قرارداد مضاربه.doc
 • قرارداد معاوضه واحد مسکونی.doc
 • قرارداد منشی گری.doc
 • قرارداد میزبانی فضای وب و دامنه.doc
 • قرارداد نگهداری – راهبری – سرویس و تعمیر بالابر یا آسانسور .doc
 • قرارداد نگهداری و تعمیر سخت‌افزار و نرم افزار.doc
 • قرارداد نصب و پشتیبانی فنی نرم افزار.doc
 • قرارداد نصب و راه انداری سیستم اتوماسیون اداری.doc
 • قرارداد نصب یک دستگاه کنترلر هوشمند .doc
 • قرارداد نظارت بر اجرای ساختمان.doc
 • قرارداد نظارت بر عملیات ساختمانی.doc
 • قرارداد نظارت فنی.doc
 • قرارداد نمایندگی .doc
 • قرارداد نمایندگی بازرگانی اتاق بازرگانی بین المللی 1.doc
 • قرارداد نمایندگی بازرگانی اتاق بازرگانی بین المللی2.doc
 • قرارداد نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش.doc
 • قرارداد همکاری در اجرای فعالیت‌ پژوهشی.doc
 • قرارداد واگذاری فعالیت های خدمات عمومی.doc
 • قرارداد.doc
 • قراردادهای بیمه درمان گروهی جبران هزینه های بیمارستانی و اعمال جراحی.doc
 • قرارداد آموزشگاه ها.doc
 • قرارداد تامین اتومبیل.doc
 • قرارداد خرید.doc
 • قرارداد اجاره سالن.doc
 • قولنامه ملک.doc
 • مبایعه نامه.doc
 • متن کامل قرارداد پیمانکاری طراحی و ساخت به شیوه Turn – Key.doc
 • متن انگلیسی یک موافقت نامه نمونه سرمایه گذاری مشترک بین المللی.doc
 • مشارکت در ساخت بنا.doc
 • مشارکت در ساخت.doc
 • مشارکت مدنی خصوصی.doc
 • مشاوره به صورت نیمه وقت.doc
 • مشاوره و نظارت.doc
 • موافقت نامه پیمان های مهندسی (E.P.C) تأمین کالا و تجهیزات , ساختمان و نصب .doc
 • موافقت نامه ضوابط اجرایی پیمان های تأمین کالا و ساخت و نصب ( PC ) .doc
 • موافقت نامه قرارداد مهندسی , تأمین کالا و تجهیزات (E.P) برای پروژه های صنعتی .doc
 • موافقت نامه قرارداد همسان ساختمان و نصب ( C ) .doc
 • موافقت نامه قرارداد واگذاری لیسانس و دانش فنی .doc
 • موافقت نامه.doc
 • موافقتنامه مشاوره.doc
 • نکات اساسی در قرارداد پیمانکاری بین المللی .doc
 • نصب، راه اندازی ، تجهیزات شبکه LAN.doc
 • نمونه قرارداد بیمه عمر زمانی کارکنان یک شرکت.doc
 • نمونه قرارداد کار.doc
 • نمونه قرارداد مشاور پذیرش(فرم(ICL-6.doc
 • نمونه قرارداد مشاوره 6.doc

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , نمونه , قرارداد آماده , فارسی , انگلیسی , تجاری , حقوقی , تجاری , اداری , بازرگانی , بین المللی , قوانین ,
تاریخ : چهار شنبه 14 فروردين 1398
بازدید : 200
نویسنده : کیا فایل

آیا حقوق داخلی تحت تاثیر حقوق بین الملل هست؟

آیا حقوق داخلی تحت تاثیر حقوق بین الملل هست؟

امید وارم که حال یکا یک شما خوب باشه اینبار هم با توجه به استقبالی که شده بود تصمیم گرفتیم مقاله ای تحت عنوان حقوق داخلی و حقوق بین الملل تهیه و تنظیم کنیم.

 

تعریف حقوق بین الملل و حقوق داخلی

 

پس حقوق داخلی مجموعه قواعدی است که بر دولت معین حکومت می‏ کند، و در آن از روابطی گفتگو می ‏شود که هیج عامل خارجی درآنها نیست. به‏ عنوان مثال، اگر دو ایرانی، مالی را که در ایران واقع است مورد معامله قرار دهند، بر رابطه آنان حقوق داخلی ایران حاکم است.
به منظور استحکام و اتقان بیش تر بحث، در زیر به تعریف مفاهیم به کابرده شده در عنوان مقاله اشاره می شود:
و حقوق بین الملل به مجموع قواعد و اصولی که دولت ها در روابط خود با یکدیگر از آن استفاده میکنند اطلاق می شود. در ادامه بیشتر توضیح میدهیم.

 

رابطه حقوق بین الملل و حقوق داخلی

حقوقدانان و طرفداران مکتب های مختلف، رابطه حقوق بین الملل با حقوق داخلی را از دو منظر مورد بررسی قرار داده اند. عده ای از جمله تری پل و انزیلوتی و اوپنهایم با الهام از نظریه ارادی، حقوق بین الملل و حقوق داخلی را دو نظام کاملاً مجزا و مستقل از یکدیگر می دانند که هریک دارای ماهیت و قلمرو خاصی هستند. (نظریه دوگانگی یا ثنویت حقوقی). عده ای دیگر مانند لونورا، کلسن، ژرژ سل، دوگی، پولی پیس، لاترپاخت، با توجه به نظریه موضعی، عقیده دارند که حقوق بین الملل از حقوق داخلی جدا نیست، بلکه هر دو تجلّی یک اصل اند؛ زیرا مفهوم واقعی حقوق، از تجمع اصولی ناشی می شود که حاکم بر مجموع فعالیت های اجتماعی است (نظریه یگانگی یا وحدت حقوقی).

تأثیر پذیرش یا عدم پذیرش برتری حقوق بین الملل بر قوانین کشورها

 
حقوق بین الملل

بسیاری از حقوقدانان برتری حقوق بین الملل بر حقوق داخلی کشورها را یک اصل مسلّم و بدیهی شمرده اند. همچنین برخی عهدنامه ها و کنوانسیون ها مؤیداتی در این زمینه ذکر کرده اند که به برخی از آن ها اشاره می شود.
در حال حاضر، اولویت حقوق بین الملل نه تنها مورد قبول اغلب علما و حقوقدانان کشورهای مختلف است، بلکه رویه قضایی بین المللی و طرز عمل دولت ها در اجرای مقررات حقوق بین الملل این اولویت را مسلّم می سازد. دیوان دایمی دادگستری بین المللی در رأی مشورتی خود، که در سال 1930 صادر نمود، این چنین گفته است: «این اصل مورد قبول عموم دولت هاست که در روابط بین دول امضاکننده یک عهدنامه، مقررات حقوق داخلی نمی تواند بر مقررات عهدنامه بین المللی تقدم داشته باشد.» همچنین این دیوان در قضیه اختلاف بین فرانسه و سوئیس راجع به مناطق آزاد، در مورد تقدم حقوق بین الملل چنین اظهارنظر کرده است: «دولت فرانسه نمی تواند برای محدود کردن تعهدات بین المللی خود به قوانین داخلی خود استناد کند.»

تأثیر حقوق داخلی بر حقوق بین المللی

 

تنظیم روابط بین الملل صرفا توسط قواعد حقوق بین الملل صورت نمی گیرد، بلکه در برخی موارد قواعد حقوق داخلی نیز در تنظیم آن سهیم اند. به عنوان مثال، هرچند قواعد حاکم بر معاهدات بین المللی باید منطبق با مقررات مندرج در کنوانسیون وین 1969 راجع به حقوق معاهدات باشد، اما این نکته را نمی توان نادیده گرفت که برای تشخیص مقام صلاحیت دار کشورها برای تصویب معاهدات بین المللی باید به قوانین اساسی و سایر قوانین و مقررات آن ها مراجعه کرد و یا این که اطلاع از مقررات مربوط به انتخاب نمایندگان سیاسی (سفرا، کارداران، دیپلمات ها) تنها با مطالعه مقررات داخلی انجام می پذیرد. بدین ترتیب، درک و کشف موضع حقوقی دولت ها در مورد موضوعات بین المللی از طریق مطالعه حقوق داخلی آن ها میسر خواهد بود. از این رو، اغلب اتفاق می افتد که در خلال صدور رأی در مورد یک دعوا در برابر یک دادگاه بین المللی، دادگاه احساس می کند که لازم است بخش های ذی ربط قوانین داخلی را مورد مطالعه قرار دهد. در واقع، مواردی پیش آمده که حل موضوعات مهم، مستلزم تفسیر قوانین داخلی بوده وقواعد حقوق بین الملل به معنی اکیدآن موضوعیت نداشته است.

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , حقوق , حقوق داخلی , حقوق بین الملل , مقررات , حکومت , دیوان , قواعد , ,
تاریخ : سه شنبه 13 فروردين 1398
بازدید : 451
نویسنده : کیا فایل

سایت های برتر حقوقی از نظر پایگاه تخصصی حقوق من

سایت های برتر حقوقی از نظر پایگاه تخصصی حقوق من

به نام خدا
خدارو شاکریم که توانستیم گزینه مناسبی برای شما محققین عزیز باشیم. این مقاله تحت عنوان 10 سایت حقوقی برتر برای کسانی که در حال جمع آوری اطلاعات حقوقی هستند تهیه و تنظیم شده است و امید است در سال جاری مقالات بیشتری در این موضوع منتشر کنیم.
در این مقاله 10 وبسایت حقوقی برتر سال 1398 قرار دارند که برای هر کدا نقاط قوت را شناسایی کردیم اما لازم به ذکر میباشد که حتی این وبسایت ها هم دارای نقاط ضعف میباشند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

1- وبسایت حقوقی IdeaLegal

وبسایت حقوقی IdeaLegalوبسایت حقوقی Venture Legal

پورتلند، اورگان، شرکت حقوقی کسب و کار است که ارائه دهنده اشتراک، هزینه ثابت برای بسته ها و خدمات، و صورت حساب ساعتی میباشد. طرحی گرافیک ساده و دوستانه با پیشنهادات داغ و جذاب، باعث میشود تا بازدید کنندگان برای مطالعه بیشتر ترغیب شوند.
در ضمن نکته جالب توجه در این وبسایت که باعث توجه خودم شده، بخشی است که پروفایل وکیل های برتر را با توضیحات بسیار قوی و دقیق ارائه میدهد

2- وبسایت حقوقی Venture Legal

وبسایت حقوقی Venture Legal

یک کانزاس سیتی، میسوری، شرکت حقوقی کوچک میباشد. دارای صفحه اصلی برجسته که با توضیحاتی قوی معرف شرکت و مشتریان آن میباشد. دارای امکانات مختلفی نظیر قیمت گذاری، بسته های پیشنهادی، هزینه های ثابت، جلسات مربیگری هست که نظیر این وبسایت را در ایران نداریم.

3- وبسایت حقوقی K Bennett Law

وبسایت حقوقی K Bennett Lawوبسایت حقوقی K Bennett Law

بله، این یک وب سایت شبکه ای است که دارای گرافیک جسورانه، درخواستهای واضح برای عمل، پورتال مشتری و قیمت گذاری نوآورانه اشتراک است. حتی یک صفحه رویدادی وجود دارد که برای وب سایتهای شرکت حقوقی کمیاب است.

4- وبسایت حقوقی Eisen Law

وبسایت حقوقی Eisen Lawوبسایت حقوقی Eisen Law

آیزن قانون یک شرکت تورنتو، کانادا، قابل اعتماد و شرکت املاک است.
متاسفانه ما موفق به برقراری تماس برای سوال درمورد قراردادن تصویر عینک در بنر وبسایت این شرکت نشدیم.

5- وبسایت حقوقی Ifrah Law

وبسایت حقوقی Ifrah Lawوبسایت حقوقی Ifrah Law

یک شرکت میانی آتلانتیک با ترکیبی از اکوسیستم محدود، از رمزنگاری ارز تا دفاع جنایی یقه سفید است. به نظر می رسد هر یک از وکیل ها در شرکت کار خود را انجام می دهد. اما فیلم دستکش بوکس در صفحه اصلی باعث به نمایش گذاشتن قدرت این شرکت شده است و دعوت به کار – ملاقات با وکلا – شاید بهترین کار باشد. وبلاگ های حقوقی نسبتا فعالی در این زمینه وجود دارد که محتویات زیادی برای جذب بازدید کنندگان جدید را دارد اما هیچکدام نتوانسته اند قوی عمل کنند.

6- وبسایت حقوقی Gerstenzang Law

وبسایت حقوقی Gerstenzang Lawوبسایت حقوقی Gerstenzang Law

یک شرکت قانون دفاع جنایی در سن دیگو است. ما عاشق تصاویر قابل توجه در صفحه اصلی وبسایت این شرکت هستیم که مقدمه جنیفر برای مشتریان او، به علاوه خدمات مربیگری حقوقی نوآورانه ایشان میباشد. این یک نمونه عالی از یک وب سایت تمرین انفرادی است.

7- برترین سایت حقوقی ایران

وبسایت حقوقی حقوق منوبسایت حقوقی حقوق من

پایگاه تخصصی حقوق من با افتخار یکی از برترین وبسایت های برتر حقوقی کشور میباشد که دارای دیکشنری حقوقی در خود وبسایت که به توضیح کامل هر بخش میپردازد. امید است که از این پس شاهد رشد روز افزون وبسایت های حقوقی در ایران باشیم. این وبسایت دارای بخش های حقوق بین الملل و داخلی با زیر مجموعه های دانستنی های حقوقی و… هست که آگاهی و افزایش سطح فکر افراد در زمینه حقوق را میتوان دستبوس پایگاه هایی از این قبیل باشیم.

8- وبسایت حقوقی Brickley Law

وبسایت حقوقی Brickley Law

کانکتیکات شرکت صدمه شخصی است. ما دوست داریم پاسخ روشن به نوع فعالیت به ما بدهند و همچنین طراحی حرفه ای تری را برای وبسایت در نظر بگیرند. این سایت همچنین رتبه سریع ترین بارگذاری را برای خود کسب کرده است.

9- وبسایت حقوقی Enright Law

وبسایت حقوقی Enright Lawوبسایت حقوقی Enright Law

قانون انرایت یک شرکت کرانستون، رود آیلند، کارمند و حقوق مصرف کننده است. این یک مثال دیگر از یک وب سایت عمل انفرادی میباشد که به خوبی طراحی شده است تا در خدمت به شما سرویس هایی را ارائه کند.

10- وبسایت حقوقی Strahan Cain

وبسایت حقوقی Strahan Cainوبسایت حقوقی

شرکت راه اندازی کسب و کارهای کوچک است. قسمت اقدام برای تماس از صفحه اصلی، کار بسیار خوبی است که هر نوع مشتری بالقوه را به یک صفحه فرود هدایت می کند. حتی عکس های پس زمینه انواع مختلفی از مشتری تجاری را نشان می دهد. و ما هم بسته های راه اندازی ثابت و اشتراک ماهانه برای کسب و کارهای مجاز را دوست داریم.

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , تحقیق , سایت , حقوقی , پایگاه تخصصی , حقوق من , وکیل ,
تاریخ : سه شنبه 28 اسفند 1397
بازدید : 205
نویسنده : کیا فایل

جزوه آیین دادرسی مدنی

جزوه آیین دادرسی مدنیموارد زیر در این جزوه مطرح  میشود (مناسب جهت تدریس)

بخش اول:کلیات

1.تعریف آیین دادرسی مدنی:

2.فایده آیین دادرسی مدنی:

3.محتوای آیین دادرسی مدنی:

4.ویژگی آیین دادرسی مدنی:

بخش دوم: سازمان قضایی:

الف - طبقه بندی دادگاهها:

ب - مأمورین قضایی و حقوق و تکالیف آنها:

1.کارمندان قضایی یا دادرسان:

2.کارمندان یا مأموران اداری:

3.اشخاص وابسته به دادگستری:

بخش سوم: صلاحیت محاکم (ذاتی ، نسبی ، محلی )

انواع صلاحیت

انواع دعوا

انواع وکالت در دعاوی

بخش چهارم: دادخواست

شرایط دادخواست

انواع ابلاغ

الف: ابلاغ واقعی

1- ابلاغ واقعی به اشخاص حقیقی

2- ابلاغ واقعی به اشخاص حقوقی

ب: ابلاغ قانونی

 

نسخه (doc)

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , علوم انسانی , قانون , جزوه , آیین دادرسی , مدنی ,
تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397
بازدید : 187
نویسنده : کیا فایل

نظام قضایی در ایران باستان

 

این متن شامل 92 صفحه می باشد.

 

دربررسي هاي تاريخي ، نقطه آغاز تحقيق متناسب و مربوط با موضوع تحقيق انتخاب مي شود و به اقتضاي موضوعات مختلف ، نقطه شروع نيز متفاوت است . فرضاً وقتي كه قصد كنگاش در خصوص صنايع دستي يا خط و زمان را داريم مي توانيم از نخستين جوامع كه به صورت قبيله اي و به شيوه كوچ نشيني زندگي مي كرده اند شروع كنيم ، زيرا علاوه بر اينكه موارد مذكور در ابتدايي ترين جوامع سابقه داشته ، در غالب موارد اسناد و مدارك كافي كه حاوي اطلاعاتي در اين زمينه باشد در دسترس مي باشد ، ولي اگر نظام سياسي يا قضايي يك كشور موضوع بررسي تاريخي باشد ،بدون شك قبايل پراكنده كه فاقد حداقل مدنيت و زندگي يكجانشيني بوده اند از حيطه تحقيق خارج مي شوند اگرچه ممكن است اين قبايل نيز داراي نظامهاي اجتماعي خاص خود باشند ولي به دليل فقدان مدارك كافي معمولاً ناشناخته هستند از طرف ديگر اين نظامات به قدري ساده و ابتدايي هستند كه معمولاً از پرداختن به آن چشم پوشي مي شود . بنا به گفته ويل دورانت تاريخ كتابي است كه هميشه بايستي از وسط آن آغاز كرد ما نيز در اين بررسي تاريخي ناچاريم به اقتضاي موضوع نقطه تاريخي مناسبي را برگزينيم .

قوم ايلامي از تمدن درخشاني برخوردار بوده اند كه در طول قرن هاي متمادي به حيات خود ادامه داده اند . با وجود اين درباره زندگي اجتماعي اين اقوام به خصوص در زمينه نظام قضايي و شيوه قضاوت و دادرسي اطلاعات بشر به قدري ناچيز است كه تحقيق در اين زمينه را عملاً غير ممكن مي سازد لذا اين مقطع از تاريخ ايران قديم از قلمرو بررسي ما خارج است

مهاجرت اقوام آريايي كه در هزاره اول قبل از ميلاد از جنوب روسيه به سمت فلات ايران صورت گرفت نقطه عطفي در تاريخ اين سرزمين محسوب مي شود . مطابق مدارك تاريخي ، بويژه كتيبه ها و نوشته هاي آشوري

)6)(7)

دادرسی در ایران باستان :

 

در فرهنگ های کهن ایران، یعنی تا پیش از تاسیس دولنتهای مادوپارس،مفاهیم حقوقی با باورهای دینی واعتقاد به انتقام الهی پیوند داشت. اما بعدها نظام قضایی با پیشوانه حکومت های متمرکز به صورت امری غرفی پذیرفته شد .

عیلام:قریب چهار هزار سال به تاسیس نظام حقوقی دست زدند وعاقبت پادشاه بزرگ بابل حمورابی پادشاه عیلام را شکست داد وقوانین معرف وی در عیلام هم معمول گشت، این قوانین مدون بود.

آریاییها وآئین مهر:در ابتدای دادرسی وداوری مبتنی بر باورهای مشترک دینی بود.اعتقاد به مجازات خطا کار توسط دیوان و ایزدان وآئین مهر یا میترانه یعنی پیمان بوده ومهر میشه چهره قضایی داشته است ترد آریاییان تحسین به جز سوگند به مهر ومیترا ودیگر ایزدان، آگاههای سودمند دیگری در دست نیست.

مادها:دیاکو پادشاه ماد به سبط ارصاف وگسترش داد وپرداخت آنها تهبری به اجرای قوانین پایبند بودند که قانون را لاتعییر وانعطاف ناپذیر می دانستند.

هخامنشی ها: پارسیان بی گمان از ابتدا دارای یک نظام بدوی حقوقی بودهاند بعدها شورایی هت کوه به نام ٍ،قاضیان شاهی را شاهان را به طور مادام العمر انتخاب می کردند.

پس از فتح بابل بهرسم کورش کبیر،هخامنیشان درزمینه حقوق عمومی نخستین اعلامیه حقوق بشررا منتشر کردند و در زمینه حقوق خصوصی هر قدمی را به احکام ملت مذهب خود محکوم کردند و در زمینه حقوق قردادها قانون شاهی مدون گردید.

ساسانیان: در عهد ساسانیان، قدرت قضایی در دست مویدان زردشتی بود در سراسر کشور دادگاههای متعدد زیر نظر یک موبد تحت نظر موبدان مدبر به شکایت رسیدگی می گردید.

اقرون دادرسی مذهبی که در انحصار موبدان زردشتی در موارد اضطراری نوعی محاکمه نظامی در ایران یعنی عصر ساسانیان وجود داشت.در حقوق جزایی وهر نوع مجازات وجود داشت جنایت مثل ارتراد خنایت سیاسی مثل خیانت به شاه که مجازاتش اعدام بود.

مجازات نوع سوم مثل قتل و...شکنجه وآزار بدنی وحبس ودر صورت وجود عوامل مشرد اعدام بود.

در آئین دادرسی مرز سینا، مهمترین ارائه اثبات دعوی ،شهادت شهود ویا اقرار واعتراف متهم بود .

نظام کیفری دوران اشکانیان:

هشتاد سال پس از حمله اسکندریه ایران در اثر اختلافاتی که میان سلوکیان رخ داد ارشک:با شکست سلوکیان سلسله اشکانیان را پایه گذاری کرد ورد زمان حکومت این سلسله حضرت عیسی در فلسطین برای هدایت انسانها ودعوت آنها به سوی پرستش خدای بزرگ ظهور کرد.

در خصوص قواعد جزایی حاکم در زمان اشکانیان گفته شده است که:افراد خانواده وهمه متضامناً مسئول جرم ارتکابی هر فرد از آن خانواده بودند.

در حقیقت تحت این رژیم تمام اعضاء یک خانواده در مقابل دولت ودر مقابل دیگر اعضاءاجتماع یک کالبد واحد ویک واحد حقوقی را تشکیل می دهد.

براین اساس خیاناتی که در خانواده واقع می شد وبایستی خود خانواده قراری در مورد این گونه خیانات بدهد زیرا به عقیده پارت این نوع خیانات به حقوق عمومی مربوط نبود وتصور کرده اند که فقط نه حقوق خانواده خلل وارد می آورد واما اگر دختر یا خواهر شوهردار موضوع چنین خیانتی واقع می شد امر به علیه محو می گشت زیرا زنی که شوهر می کرد جزو خانواده وشوهر محسوب می شد.

از جرمها وجازات های این دوره گفته اند:اطلاعاتی در دست نیست همین قدر معلوم است که مجازات خیانت زن به شوهر خیلی سخت بود ومرد حق کشتن زن را داشته ودیگر اینکه دیگر کسی مرتکب عمل شنیعی برضد طبیعت می شده، بایستی خودکشی کند ودر این باب پارت ها به اندازه ای سخت بودند که هیچ استثنایی را روا نمی داشتند به طور کلی در عهد پارتیان کیفر بزهکاران سخت وبا خشونت وبی رحمی انجام می گرفت.

در زمان اشکانیان،شاه مظهر،واضح وعری قانون بوهراست وقوانین کهن هخامنشی ونیز دوره سلوکی در کنار هم تا آنجا که تضادی با یکدیگر نداشته اند اجرا می شده اند.

 

تشکیلات قضایی دوران اشکانی:

شاه در حوزه مخصوص به خود عالیترین مرجع قضایی محسوب می شده است واز این حیث مثل سایر شهریاران محلی بود و است چنانچه در این مورد نوشته اند:شاه اشکانی سخت ریاست روحانیون راداشت وقاضی القضات بود.

تعدادی از نجیب زادگان به حکم شاه داران حق قضاوت ورسیدگی به امور مردم بودند وظاهراً این حق در خاندان آنان موروثی بوده است.

در هر منطقه از ناحیه ای صاحب ومالک آنجا عالیترین مرجع قضایی محسوب می شده وطبیعتاً این صلاحیت قضایی از آن نجیب زاده ای بوده که صاحب آن ناحیه تلقی می شده است.

اقلیتهای مذهبی یا لااقل قوم یهود جز در مواردی که با سیاست وامور مربوط به امنیت داخلی کشور مربوط می شد.نظام قضایی مخصوص به خود داشتند رئیس یهودیان در دوره پارت مأمور نصب قضاء برای یهودیان بوده است.

 

نظام قضاييي دوره اسلامي :

هجوم برق آسا و توقف ناپذير مسلمانان كه سقوط امپراطوري عظيم ساساني و ورود آيين آسماني جديدي به كشور ايران را نصيب شده نقطه عطفي در تاريخ ايران محسوب مي شود .

نظام قضايي در عهد اسلامي فراز و نشيبهاي فراواني را پشت سر گذاشته و تحولات آن را نمي توان در تمامي دورها در يك سطح ارزيابي كرد . به طور كلي مي توان گفت تحول نظام قضايي همواره تابعي از تحولات سياسي بوده و تحت تاثير عوامل سياسي و اجتماعي دگرگون شده است آيين و شيوه زمامداران در حكومت و اداره كشور تاثير بسزايي در روند دادرسي داشت در اين دوره امر قضاوت همواره به فقها و علماي اسلامي سپرده مي شد . از قرن نهم قبل از ميلاد دو قوم پارس و ماد در سرزمين ايران سكونت داشته اند نخستين دولت واحد و متمركز در ايران ، دولت ماد بود كه با اتحاد قبايل مختلف قوم ماد پس از غلبه بر اقوام و دول ديگر تشكيل شد .

 


 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , نظام قضایی در ایران , نظام قضایی ایران ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 303
نویسنده : کیا فایل

شكنجه در كنوانسيون 1984 سازمان ملل متحد

 

این متن شامل 27 صفحه می باشد 

نگاهي هر چندكوتاه به حلقه هاي تاريخ و سرگذشت انسان در طول قرون و گذري هر چند مختصر بر رفتارهاي بشر نسبت به ابناي خود ، مؤيد شدت اين رفتارها در موارد بسيار و گواه عدم صداقت برخي از انسانها بر ادعاي تساوي حقوق بشر ، برابري و عدالت در زمانهاي گوناگون است ؛ بويژه هنگامي كه برخي از افراد بشر كه زمام اختيار ديگران را در دست دارند ، لذت حكومت وادارشان سازد كه براي بقاي خويش و تثبيت استقرار و قوام قدرت و دولت خود ، از مسير عدالت خارج شوند و در مورد مخالفان خود دست به اعمالي بزنند كه وجدانهاي پاك را مي آزارد و دلهاي بيدار را به درد مي آورد .

هر چند اين اعمال گاهي جنبة خنثي كننده دارد ، اما غالباً اعمالي سركوبگر است كه بطور خفيف يا شديد با نوعي تحقير ، ناسزا ، حمله ، تهاجم و ايرد ضرب و جرح نسبت به مخالفان توام است و عنوان « شكنجه » دارد . پس بي جهت نيست كه شكنجه را ابزار قدرت ناميده اند و آن را مشتمل بر تحقير ، فشارهاي رواني و رنجهاي جسمي دانسته اند .

2 0 جدال دائمي ميان شكنجه كنندگان و شكنجه شوندگان و طرفداران آنها نه تنها از طبيعت شكنجه ناشي مي شود كه بي ترديد سخت و جانكاه است و بايد مورد نكوهش قرار گيرد بلكه ناشي از تعريف شكنجه نيز هست كه طبق سليقه هاي مختلف و بر حسب انديشه هاي گوناگون ،تغيير مي كند . بحث شكنجه چه در مجامع داخلي و يا قانونگذاريهاي مختلف و چه در مراجع بين المللي و با تكيه بر حقوق بشر ، هميشه بحثي داغ و پرجنجال بوده ، زيرا بحث از شكنجه گفتگو دربارة انسان است و آزار جسمي و رواني او .

كنوانسيون بين المللي ضد شكنجه تحت عنوان طولاني « كنوانسيون ضد شكنجه و ديگر مجازاتها يا رفتارهاي وحشيانه ، غير انساني يا تحقير كننده » كه در سال 1984 به تصويب دولتهاي عضو سازمان ملل رسيده ،نشانه اي است كه از اين توجه به احترام وجود بشري و نيز هشداري است براي شكنجه كنندگان .

مروري كوتاه بر سابقة اين كنوانسيون و تحليل برخي از مواد اساسي و مهم آن موضوع اين مقاله است .

1 - سابقة تاريخي كنوانسيون 1984

2 - اهميت وجود انساني و لزوم توجه به حيثيت و تماميت جسمي و رواني او و جلوگيري از انهدام و تخريب اين وجود مسأله تازه اي نيست . علماي حقوق ، اخلاق و اديان به نوعي و جامعه شناسان به نوعي ديگر بدين نكته توجه داشته اند كه نبايد و نشايد موجودات بشري را چون اشياء تصور كرد و با آنها بدانسان رفتار نمود كه با موجودات بيجان .

1- بديهي است مسأله عنوان شده نه از قلمرو مكاني همگاني برخوردار است و نه از قلمرو زماني مشخص . در ديدگاههاي مختلف ، حتي اعمال مجازاتهاي شديد ، به معناي عدم قبح شكنجه نبوده است و لذا تعجب آور نيست كه مي بينيم حتي نزد پيشگامان كيفر هاي سخت و شدت عمل ، شكنجه تقبيح شده و كوشش زيادي به عمل آمده است تا وجه فارقي ميان مجازات و شكنجه ايجاد كنند .

صرف نظر از توجه به انسان و تعالي او مي توان گفت بحث شكنجه از زماني آغاز شد كه انسان در مقابل انسان ديگر رفتار خود را نه بر مبناي اصول اخلاقي و اعتقادي ، بلكه بر پاية برتري جويي و قدرت طلبي تنظيم و تطبيق مي كند . انسان تابع غرايز كور ، انساني ديگر را در جهت خواستهاي خود به زنجير مي كشد ، تحقيرش مي كند و با شكنجه آزارش مي دهد تا او را به قبول يا انگار واقعيتي وادارد كه او ( شكنجه گر ) مي خواهد تاريخ شاهد صادق اين مدعاست .

اما انسانها يكي نيستند و در پيكرهاي مختلف ، روحهاي گوناگوني جريان دارد . برخي از آنها وجدانهاي آگاه زمان خود در طول تاريخ بوده اند و كوشش آنها ، گر چه در بسياري از موارد ناكام مانده است ، اما در آنچه كه به ثمر رسيده ، اميد كاميابيهاي ديگري را نويد مي دهد .

صرف نظر از روشنايي خيره كننده اين انديشه ها كه در همه جا و با همة زيبايي مي درخشند ، مي توان گفت كه انگيزة اصلي نيروي محركة سازمانها و مراجع ملي و بين المللي براي سرعت بخشيدن به رشد آگاهي بر ارزش انساني ، متأثر از همين انديشه هاست ؛ اما روابط پيچيدة بين المللي ايجاب مي كند كه انديشه هاي والا و معيارهاي انساني در اندام و چهار چوب كنوانسيون يا معاهدات بين المللي ويا در سازماني جهاني و بين المللي درآيد و منعقد شود تا اعتبار و لزوم عام پيدا كند . مخالفت با شكنجه ريشه گرفته از انديشه هاي بارور ، بتدريج ابتكاراتي را در اين زمينه فراهم آورده است تا منجر به كنوانسيون 1984 گرديد . اين ابتكارات را بخصوص سازمان عفو بين الملل ، كميسيون بين المللي و حقوقدانان و كميتة بين المللي صليب سرخ بر عهده داشته اند .

به عنوان مثال سازمان عفو بين الملل در سال 1973 كنفرانسي در پاريس تشكيل داد و توصيه كرد « تدابيري در زمينه تحقيق و انتشار گزارشهاي مربوط به شكنجه ، بازديد از بازداشتگاه ها و استقلال شغلي پزشكان ( براي معاينة شكنجه ديدگان ) اتخاذ شود » .

بين سالهاي 1973 ـ 1980 سازمان عفو بين الملل در 32 كشور به نفع 1150 انسان كه در خطر شكنجه بودند ، مداخله نموده و بين سالهاي 1980 ـ 1984 مبادرت به ارسال پيامهاي فوري در مورد 45 كشور و به نفع 2700 انسان كرده است .

 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , شکنجه , کنواسیون 1984 سازمان ملل متحد , سازمان ملل متحد , کنوانسیون 1984 ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 291
نویسنده : کیا فایل

مجازات اعدام براساس كنفرانس بين المللي سيراكيز

 

این متن شامل 29 صفحه می باشد

 

اعدام شديدترين مجازاتي است كه در قوانين جزايي پيش بيني شده است. و به طور معمول نسبت به مجرماني اعمال مي شود كه مهمترين جرايم را مرتكب شده و براي جامعه خطرناك و به يقين قابل اصلاح نخواهند بود اعدام مجازاتي است از درجه جنايي و در ماهيت رنج آور و رسوا كننده يا به اصطلاح «ترهيبي و ترزيلي » كه هدف از آن بويژه طرد ابدي مجرم از جامعه است و در نتيجه با پايان دادن به حيات جنايتكار جامعه را از خطر بالقوه بزهكار مصون مي سازد.

مجازات اعدام در طول تاريخ از جهات مختلف به موازات ساير مسائل حقوق كيفري بسيار متحول شده است، چنانكه اغلب در قوانين قديم ، جرايم بسياري مشمول اين مجازات مي گرديد و كيفيت اجراي آن بر حسب مورد ـ نوع وجرم و شرايط آن و گاه طبقه اجتماعي محكوم عليه ـ تفاوت داشت و شكنجه نيز يك ركن اصلي و لازم الاجرا قبل از اجراي آن بود؛ اما به تدريج قلمرو قانوني اعمال اين مجازات به جرايمي از قبيل قتلهاي عمدي و يا اقدام عليه امنيت كشور و بعضي جرايم بسيار مهم ديگر محدود شد و با حذف شكنجه محكوم عليه نحوه اجراي آن در انواع جرايم يكسان گرديد و حتي الامكان به شكل ساده و ملايم خاتمه دادن به حيات تبهكار در آمد.

اين سير تحول در نتيجه پيشرفتهاي فرهنگي وعلمي جوامع و با استعانت از كوششهاي دانشمندان و مولفان طي اعصار مختلف تحقق يافته است. بنابراين اعدام از جمله مسائلي است كه از ديرباز مورد بحث فلاسفه و دانشمندان و بخصوص كيفر شناسان بوده و در دنياي معاصر نيز به دليل احترام به حيات انسانها و فلسفه و تمايلات انسان دوستي ، دامنه بحث آن ابعاد گسترده تري يافته است.

ظهور جنبشهاي فلسفي و انتشار افكار نوين و آثار علمي قرن هجدهم را شايد بتوان آغاز مقابله عقايد بين دو جبهه موافق و مخالف مجازات اعدام دانست. هر چند برخي از فلاسفه و دانشمندان قرن هجدهم وجود كيفر اعدام را نفي نكردند اما ضمن انتقاد از اعمال مجازاتهاي خشن و شكنجه ها ، به محدوديت آن نظر داده اند. منتسكيو اين مجازات را براي جامعه لازم ، مي داند ، اما با شقاوت و بيرحمي نسبت به محكوم عليه و نيز اعمال آن در مورد بعضي از جرايم نه چندان با اهميت، ابراز تاسف نموده است.

ژان ژاك روسو مجازات اعدام را در «قرارداد اجتماعي » خود توجيه مي كند. به نظر او افراد جامعه حسب قرارداد اجتماعي ، اختيار جان خود را به دولت كه نماينده اقتدار جامعه است واگذار نموده اند و دولت نيز به طور متقابل موظف به تضمين و حفظ جان آنان در قبال خطرهاي ناشي از ديگران شده است.«براي اينكه قرباني جنايتكار واقع شوند، رضايت داده اند در صورتي كه خود دست به جنايت بزنند، كشته شوند… هر كژ رفتاري كه به حقوق تجاوز كند، حسب جنايات ارتكابي ، ياغي و خائن به مملكت محسوب مي شود و بايد اعدام گردد» روسو بر غم اين نظر، مجازات اعدام را آخرين راه حل در مورد بزهكاران مي داند و معقتد است كه اگر بتوان جامعه را از گزند اين قبيل افراد دور نگه داشت ، بهتر است حتي الامكان از اعمال مجازات اعدام خودداري شود.

حذف كامل مجازات اعدام ، نظريه و پيشنهاد بكار يا نخستين باني حقوق جزا در قرن هجدهم بود كه با انتشار كتاب «بررسي جرايم و مجازاتها » در 1764 فصلي از آن را به بحث درباره اين مجازات و لزوم حذف آن اختصاص داد. به عقيده بكار يا «مجازات اعدام بايد لغو شود، زيرا تاثير مجازات حبس ابد از لحاظ جلوگيري از ارتكاب جرم به مراتب بيشتر از مجازات اعدام است بعلاوه اين مجازات قابل جبران نيست و در صورتي كه اشتباهي در محاكمه روي داده باشد و تعديلي در مجازات لازم آيد، با اجراي مجازات اعدام اين امر غير ممكن ميگردد»

بكار يا توجيه ژان ژاك روسو در مورد اينكه افراد جامعه، حسب قرارداد اجتماعي ، حق حيات خود را ه قوه حاكمه تفويض

نموده اند رد مي كند و با مجازات اعدام در شرايط عادي بكلي مخالف است ولي به هنگام بحرانهاي سياسي آن را مشروع مي داند. پس از انتشار نظريه بكاريا، طرفداران و مخالفان مجازات اعدام مقابل هم قرار گرفتند، بطوريكه افكار و عقايد ابراز شده قرن هجدهم در اين زمينه را مي توان به دو بخش متمايز تقسيم نمود :

محدوديت آن در مورد بعضي جرايم نظر داشتند: برخي ديگر از اساس با اين مجازات مخالف بودند و به لغو كامل بدون قيد و شرط آن در قانون اعتقاد داشتند. به هر تقدير، نتيجه هر دو نظر تغييراتي بود كه نسبت به اين مجازات در قوانين جزايي ، اعم از حذف كامل يا محدوديت اعمال آن در جرايم ، ايجاد شد و نيز كاهش فوق العاده اي بود كه در اجراي حكم اعدام به علت استفاده رئيس مملكت از حق عفو خاص مقرر در قانون به وجود آمد.

نظريه بكاريا و سپس عقايد متفكراني چون ولتو ويكتورهوگو در مورد حذف مجازات اعدام به دليل مقاومت و ايستادگي كيفر شناسان طرفدار اين مجازات از يك سو وجود افكار عمومي كه عمدهً با عقيده مخالفان مجازات اعدام هماهنگي نداشت از سوي ديگر ، موجب شد كه تا قبل از قرن بيستم آنچنان نفوذ و موقعيتي در جهان پيدا نكرد.

نظريه بكاريا در مورد لغو مجازات اعدام نخستين بار در حقوق جزاي ايتاليا اثركرد و اين مجازات در سال 1786 تا مدتي در اين كشور لغو شد.

 

معهذا لغومجازات اعدام در اين كشور و يا ساير كشورهايي كه از اين نظر پيروي كردند ثباتي نداشت و بر حسب زمان و تحت تاثير مكاتب حقوق جزا و يا نفوذ موافقان اين مجازات و بالاخص در برخي جوامع به دليل فشار افكار عمومي و يا به علت افزايش جرايم بعد از لغو مجازات اعدام، بر قراري مجدد آن مشاهده شده است.

در غالب كشورها، قضات و حقوق دانان چندان نظر موافقي با لغو مجازات اعدام در قانون نداشتند.

 

 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , تحقیق , کنفرانس سیراکیز و مجازات اعدام , مجازات اعدام در سیراکیز ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 264
نویسنده : کیا فایل

شکنجه

 

این متن شامل 34 صفحه می باشد

 

پس از تصويب اعلاميه جهاني حقوق بشر در سال 1948، اهميت آرمانهاي مشتركي كه در اين اعلاميه تبلور يافته بود، اعضاي جامعة بين المللي را بر آن داشت تا كوششهاي مجدانه خود را به منظور واقعيت بخشيدن به اصول مندرج در آن به كار گيرند. از آنجا كه حفظ حقوق و احترام آزاديهايي كه به موجب اين اعلاميه به تمام دولتهاي جهان توصيه شده بود مستلزم سپردن تعهدات بيشتر مسئوليتهاي بس خيطرتر در قبال جامعه جهاني و همه كساني بود كه آرزو مي كردند بزرگداشت مقام بشر شرايط مساعدي براي برخورداري از اين حقوق و آزاديها فراهم آورد، رفته رفته ضرورت اتخاذ تدابير اجرايي و تبين موازين اين اعلاميه بيش از پيش احساس گرديد.

در طول اين مدت سازمان ملل متحد با تدوين و تصويب يك سلسله قراردادهاي بين المللي كه نوعاً ضامن اجراي مقررات اعلاميه مي باشد كوشيده است ترتيباتي براي نظارت بين المللي پيش بيني كند تا حمايت از حقوق بشر همانگونه كه انتظار ميرود از عوالم پندار و آرزوهاي ديرينه به دنيا واقعيتهاي امروز راه يابد. شك نيست كه بشر براي رسيدن به اين مقصود راه درازي در پيش دارد، زيرا بنياد جامعه بين المللي در شكل كنوني آن بر پايه تعاون و همكاري نهاده شده و تساوي حاكميت دولتها مانع از آن است كه بتوان، همانند آنچه در نظام داخلي كشورها معمول است، بر ميزان تعهد دولتها در اجراي قوانين نظارت موثر داشت. به ويژه همانگونه كه در بند 7 ماده 2 منشور ملل متحد آمده است: «هيچ يك از مقررات اين منشور، ملل متحد را مجاز نمي دارد در اموري كه ذاتاً مربوط به صلاحيت ملي يك كشور است مداخله كند»، اساساً چنين به نظر مي آيد كه مساله چگونگي رفتار هر دولت با اتباع خود، اگر چه با حقوق بشر مغاير باشد، جزو صلاحيت ملي آن دولت به شمار آمده و سازمان ملل از مداخله در اين رشته امور بر حذر شده است. ولي سازمان ملل در عمل نشان داده است كه دست كم اگر در يك رشته مسائل محدوديتي با عنوان «صلاحيت ملي» احساس نمي كند، دقيقاً در مسائلي است كه به نقض حقوق بشر مربوط ميشود. منتها مداخله سازمان مملل، در غير مواردي كه دولتها به اعتبار معاهدات خاص نظارت بين المللي را پذيرفته اند، عموماً در قالب مذاكرات مجمع عمومي و متعاقب آن توصيه هاي اين مجمع به دولتها اظهار ميشود. بنابراين ، سازمان ملل متحد، اعم از آنكه دولتها به موجب معاهدات خاص خود را به رعايت مقررات اعلاميه موكداً ملزم ببينند يا نه، صلاحيت خود را در اين زمينه گسترش داده است و حتي مداخله خود را به منظور تشويق دولتها به رعايت اصول و مقاصد منشور، از جمله احترام به حقوق بشر و آزاديهاي اساسي (بند 3 ماده 55 منشور) موجه مي داند

تقريباًدر تمام اسنادي كه تاكنون درباره حقوق بشر به تصويب مراجع بين المللي رسيده است مضمون واحدي به چشم مي خورد اين اسناد به طور خلاصه بر اين نكته متفق اند كه بشر از حقوق و آزاديهاي برخوردار است كه بايد الزاماً و به گونه اي موثر از آن حمايت شود و دولتها موظف اند در صورت نقض اين حقوق تدابير مطمئن براي احقاق حقوق افراد فراهم آورند. با اين حال، نظر به اهميت برخي از آزاديهايي كه محروم ساختن شهروندان از آن جزو سياست نظام يافته بعضي دولتها در دهه هاي اخير درآمده است، ناگزير براي اخذ تضمين قوي تر و الزام دولتها به رعايت پاره اي اصول حقوق بشر، تمايل جامعة بين المللي به عقد قراردادهاي خاص بيشتر شده است از جمله اين قراردادها بايد از قرارداد منع شكنجه و ديگر مشقات يا رفتارهاي خشن، غير انساني يا موهن كه در 10 دسامبر 1984 به تصويب ملل متحد رسيده است نام برد. اين قرارداد، اعمال شكنجه و هرگونه رنج و آزار متهمان و محكومان را به هنگام بازداشت منع مي كند و در دفاع وحمايت از شهروندان در برابر اجحافات و تعديات كارگزازان حكومتي تكاليفي به عهدة دولتها گذاشته كه هم قضايي و هم غير قضايي است. در اين قرارداد نظارت بر اجراي تعهدات دولتها به شيوه هاي مختلف اعمال ميشود، ولي نقض اين تعهدات ـ همانگونه كه خواهد آمد ـ باضمانت اجرايي قوي توام نيست. با اين همه ، در اين قرارداد نكته هاي بكر و بديعي ديده ميشود كه در مجموع به آن قوت و اصالت بخشيده است. يكي از اين نكته ها كه در ساير اسناد مربوط به حقوق بشر به چشم نمي خورد تاسيس همزمان دو نظام مكمل و كاملاً متمايز است؛ يعني نظام كيفري منع شكنجه و ديگر نظام بازرسي حسن اجراي قرارداد كه دقيقاً بر همان الگوي مرسوم در ساير ميثاقهاي حقوق بشر سازمان يافته است. بدين ترتيب ، علاوه بر اينكه جامعه بين المللي اجازه خواهد يافت بر اجراي تعهداتي كه دولتها به موجب اين قرارداد سپرده اند نظارت كند، همه افراد نيز اختيار خواهند داشت كه شخصاً به تعقيب شكنجه گران در قلمرو و دولتهاي متعاهد بپردازد . گفتني است كه تا اول مارس 1990 شمار كشورهايي كه اين قرارداد ر امضاء كرده و بعضاً به تصويب رسانده و يا به آن ملحق شده اند به بيش از هفتاد و سه كشور بالغ گرديده است. ضمناً اين قرارداد كه به موجب بند 1 ماده 27 ، سي روز پس از تسليم بيستمين سند تصويب يا الحاق به اجرا در مي آيد ، در تاريخ 26 ژوئن 1987 اعتبار قانوني يافته است

نظام كيفري منع شكنجه

الف ـ منشاء قرارداد 1984

حقوق بين الملل درباره منع شكنجه صراحت دارد و در هر وضعي بكارگيري شكنجه را مردود مي داند. دلايلي نظير تهديد امنيت داخلي، تهاجم خارجي، تروريسم و يا مصلحت نظام به هيچ وجه اعمال شكنجه و يا رفتارهاي خشن و موهن را توجيه نمي كند. قاعده منع شكنجه قاعده اي است جهاني و در هر زمان و در هر شرايط اطلاق دارد. منع شكنجه به موجب دو منبع حقوق بين الملل قاعده اي متبع شناخته شده و از اقتدار حقوقي برخوردار گرديده است: يكي از اين منابع معاهدات بين المللي است و ديگري عرف بين المللي ناشي از طرز عمل عمومي كه همانند حقوق مقبول واقع شده است. ماده 7 ميثاق بين المللي حقوق مدني و سياسي اعلام داشته است: «هيچ كس را نمي توان مورد شكنجه و آزار يا رفتارهاي خشن ، غير انساني يا موهن قرارداد» مبنا و اساس اين حق ، همانگونه كه در مقدمه اعلاميه جهاني حقوق بشر آمده است، حيثيت و مقامي است ذاتي بشر كه همه افراد خانواده بشري بايد آن را درباره يكديگر بشناسند . لزوم محترم داشتن حيات ، آزادي و شرافت ديگران كه در اين اعلاميه به آن صورت قانوني بخشيده از جمله قواعدي است كه مكتب حقوق طبيعي آنها را برتر از قوانين بشري شناخته است. اجمالاً مي توان گفت اين حقوق از اين حيث براي انسان اعتبار شده است كه حصول كمال و سعادت را براي او ميسر گرداند.

  :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , تحقیق در مورد شکنجه , در مورد شکنجه , پروژه در مورد شکنجه ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 278
نویسنده : کیا فایل

کتابچه کامل نمونه سوال

کتابچه کامل نمونه سوال

 

کلیه نمونه سوالات جامع و کامل کلیات حقوق شامل 103 صفحه ی کاربردی همراه با جواب تست ها

 


 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , نمونه سوال , سوالات حقوق ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 278
نویسنده : کیا فایل

کتابچه (( رژیم حقوقی تنگه های بین المللی))

کتابچه (( رژیم حقوقی تنگه های بین المللی))

 

کتابچه (( رژیم حقوقی تنگه های بین المللی))

سر تیتر مواردی که در این کتابچه بحث شده است:

مفهوم تنگه های بین المللی

رژیم حقوقی عبور از تنگه های بین المللی

رژیم های عام عبور

رژیم عبور بی ضرر

رژیم عبور ترانزیت

رژیم عبور از خطوط دریای مجمع الجزایری

نظام های معاهده ای : تنگه ماژلان، تنگه جبل الطارق، تنگه بسفر و داردانل و تنگه های دانمارک

تعداد صفحه 23

 
:: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , دانلود فایل , تحقیق , تنگه هرمز , عبور بی ضرر , عبور ترانزیت ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 264
نویسنده : کیا فایل

کتابچه (( بررسی روند تحولات تنگه هرمز))

کتابچه (( بررسی روند تحولات تنگه هرمز))

 

کتابچه (( بررسی روند تحولات تنگه هرمز))

تعداد صفحات:60

آنچه که در این کتابچه میخوانید

 1. موقعیت تاریخی تنگه هرمز
 2. موقعیت جغرافیایی تنگه هرمز
 3. موقعیت حقوقی تنگه هرمز
 4. کشورهای پیرامون تنگه هرمز
 5. موقعیت اقتصادی و راهبردی تنگه هرمز
 6. وضعیت کشتیرانی در تنگه ی هرمز
 7. حجم کالا و انرژی مبادله شده در تنگه ی هرمز
 8. حقوق و تکالیف دولت ایران و عمان در تنگه هرمز
 9. قوق و تکالیف دولت ساحلی و ثالث بر اساس کنوانسیون 1982حقوق دریاها
 10. حقوق دولت های ایران و عمان در تنگه ی هرمز ناشی از اعمال رژیم ترانزیت
 11. تکالیف دولت های ایران و عمان
 12. حقوق و تکالیف دولت ایران در تنگه ی هرمز بر اساس قوانین داخلی (از جنبه ی رژیم عبور و مرور)
 13. اهمیت ژئوپلیتیکی تنگه هرمز
 14. اهمیت ژئواستراتژیکی تنگه هرمز

همچنین این فایل حاوی چندین شکل و نمودار با عناوین زیر میباشد:

 • شکل مسیر های موجود و برنامه ریزی شده ی کشور های حاشیه خلیج فارس برای دور زدن تنگه ی هرمز
 • نمودار چشم انداز خالص واردات مناطق عمده ی مصرف کننده ی گاز طبیعی
 • جدول چشم انداز خالص مبادلات بین منطقه ای نفت خام طی دوره ی 2008-2035
 • نمودار بازارهای صادراتی LNG قطر در سال 2011
 • جدول میزان واردات نفت خام منطقه ی خاورمیانه/آفریقا از تنگه ی هرمز
 • جدول میزان واردات نفت خام منطقه ی اروپا از طریق تنگه ی هرمز در سال 2011
 • جدول میزان واردات نفت خام منطقه ی آسیا پاسیفیک از طریق تنگه ی هرمز در سال 2011
 • جدول میزان واردات نفت خام منطقه ی کارائیب و آمریکا از طریق تنگه ی هرمز در سال 2011
 • شکل سهم هریک از بازارهای منطقه ای نفت خام از صادرات نفت خام عبوری از تنگه ی هرمز
 • جدول ظرفیت تانکرهای عبوری از تنگه ی هرمز
 • شکل میزان عبور نفت خام از تنگه های استراتژیک دنیا در سال 2011
 • شکل وضعیت ژئوپلیتیک تنگه ی هرمز

 

 

 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , تحقیق , تنگه ی هرمز , ژئوپلیتیک تنگه هرمز , تاریخ تنگه هرمز , کشتیرانی تنگه هرمز , جغرافیا تنگه هرمز ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 424
نویسنده : کیا فایل

جزوه حقوق اداری 1 و 2 دکتر موسی زاده

جزوه حقوق اداری 1 و 2 دکتر موسی زاده

 

حقوق اداری 1 و 2    

      تلخیصی از حقوق اداری دکتر موسی زاده    

 

** به صورت خلاصه و به دور از هر گونه تفصیلی      

 

** توضیح کامل و مکفی برای فهم بهتر مطالب بدون کلی گویی      

 

** بخش بندی شده      

 

** دارای دسته بندی مناسب ذیل هر عنوان     

                                                                    

        

 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , تحقیق , حقوق , حقوق اداری ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 268
نویسنده : کیا فایل

حقوق مدنی 2

حقوق مدنی 2

 

جزوه حقوق مدنی2

اموال

  :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , حقوق , حقوق اداری , موسی زاده , حقوق اداری موسی زاده ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 315
نویسنده : کیا فایل

جزوه درس قراردادهای بالادستی دکتر مهدی پیری و دکتر طباطبایی نژاد

جزوه درس قراردادهای بالادستی دکتر مهدی پیری و دکتر طباطبایی نژاد

 

جزوه درس قراردادهای بالادستی دکتر مهدی پیری و دکتر طباطبایی نژاد

این درس در رشته ی حقوق نفت و گاز دانشگاه تهران به طور مشترک توسط این دو استاد ارائه شده است

جزوه در 59 صفحه و به صورت تایپ شده است

 

:: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , قراردادهای بالادستی , دکتر مهدی پیری , دکتر سید محمد طباطبایی نژاد , قرارداد مشارکت در تولیدقرارداد , امتیازی , قرارداد خدماتی , قرارداد ipc ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 332
نویسنده : کیا فایل

خلاصه آیین دادرسی کیفری

خلاصه آیین دادرسی کیفری

 

جزوه آیین دادرسی کیفری

مناسب جهت تدریس

مختصر و مفید

 


 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , حقوق مدنی2 , حقوق اداری 1 , موسی زاده , جزا ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 317
نویسنده : کیا فایل

تحقیق اقتصادوجهانگردی

 

تعداد صفحه : 4

ا ا اقتصاد و جهانگردي Economic and اقت اقتصاد و جهانگردي Economic and Tourism صاد و جهانگردي اقتصاد و جهانگردي Economic and Tourism تص i«اقتصاددانان معمولاً منابع را به منابع آزاد (يعني به قدري فراوانند كه براي تخصيص آنها به هيچ ساز و كاري نيازي نيست) و منابع كمياب (يعني منابعي كه عرصه آنها در قياس با تقاضاي بالقوه، محدود است )تقسيم مي كنند.منابع كمياب را به نوبع خود مي توان به ) :(Norton,1984) صورت زير طبقه بندي نمود منابع طبيعي ـزمين ،معدن،آب و منابع زيست شناختي منابع كار ـكار انسان، و“ كارآفريني” منابع سرمايه اي ـ افزايش ساير منابع به دست انسان مطالعات اقتصادي اكثراً به بررسي تصميمات مربوط به توليد و تخصيص اين منابع كمياب مي پردازند (بول،1991: 26 -27) .» هر جامعه اي،تصميمگيري درباره تخصيص منابع را در چند سطح انجام مي دهد .يك كشور مي تواند يك نظام سياسي را اتخاذ كند كه داراي روش شناسي تخصيص منابع باشد؛مانند قيمتگذاري از طريق بازار در اقتصاد سرمايه داري يا برنامه رزي متمركز در اقتصاد كمونيستي .در نظام اول ،تصميمات ملي يا منطقه اي ،عامل تخصيص منابع بين فعاليتها و كاربردهاي اقتصادي مولد و نامولد است.براي مثال ،دولت ،صاحبان صنايع وگروههاي فشار درباره قطعه زميني مذاكره مي كنند، كه يا براي فعاليتهاي مدني،كشاورزي و جهانگردي قابل استفاده است يا بصورت طبيعي حفظ شود (از نظر اقتصادي،نامولد باقي بماند).در سطح صنعت،بنگاهها بر سر منابعي رقابت مي كنند كه كم و بيش مختص آن صنعت است.براي مثال،هتلداران و صاحبان رستورانها شايد با استفاده از پيشنهاد اغواكننده پرداخت حقوق بيشتر براي استخدام آشپزهاي خوب ـ«منابع كار ماهربراي تهيه غذا»ـ رقابت مي كنند.حتي درون يك فعاليت مولد،رقابتي در تقاضاي منابع كمياب وجود دارد و چگونگي تخصيص اين منابع بايد روشن شود.براي مثال،آيا اداره ملي جهانگردي بايد

 

 

 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , دانلود فایل , اقتصاد , جهانگردی ,
تاریخ : یک شنبه 19 اسفند 1397
بازدید : 329
نویسنده : کیا فایل

تحقیق بررسی پیشینه توریست وجهانگردی

 

تعداد صفحه : 36

بررسی پیشینه پژوهش در این خصوص جستجو به عمل آمد که به پایان نامه ای با عنوان نقش نیروی انتظامی و مردم در توسعه صنعت جهانگردی و ایرانگردی توسط مصطفی فیروزگر دانشجوی دوره دافوس دانشگاع علوم انتظامی در سال 1374 به عمل آمده بود که مطالعه و از برخی از مطالب آن در این تحقیق استفاده شده است. همچنین مقاله ای تحت عنوان جهانگردی، امنیت و توسعه توسط دکتر علی رحیم پور در دی ماه 1380 ارائه شده که در بحث امنیت ملی و توریست از آن استفاده شده که در این مقاله بیشتر به مسأله تأمین امنیت برای توریست جهت جذب هرچه بیشتر آن اشاره شده است. روش تحققی با حمد و سپاس ایزد منان که با الطاف بیکرانش این توفیق را ارزانی داشت که تحقیق حاضر که حاصل تلاش یک ترم تحصیلی است آماده ارائه گرددس. به دلیل عدم دسترسی اسان به آمار موجود و توریست ها و موضوع ارائه شده که از طریق پرسشنامه امکان دسترسی به هدف مورد نظر وجود نداشت و کار میدانی را مشکل می کرد، روش تحقیق به صورت کتابخانه ای می باشد. در این روش سعی شده تمام منابع موجود گردآوری و مطالعه گردد. علاوه بر این از سایتهای اینترنتی و بولتنهای ارائه شده توسط دفتر برنامه ریزی آمار و اطلاعات سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی و همچنین مقالات و پایان نامه های موجود و کتابخانه این سازمان برای کامل شدن موضوع استفاده شده است. ضمناً لازم به یادآوری است به صورت جداگانه با مسئولین مربوطه اداره کل اتباع خارجه و سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی به منظور تکمیل و به روز کردن اطلاعات مصاحبه هایی صورت گرفت که در تحقیق ارائه گردیده است. انگیزه های جهانگردی وانواع جهانگرد انگیزه های جهانگردی مسئله جهانگردی و سیاحت که از دیرباز مورد توجه بوده است. اساساً برای ارضای حس کنجکاوی، کسب اطلاعات، آگاهی و کشف راز آفرینش، تفحص در اموال مردم سرزمین های دیگر با وجود جاذبه های طبیعی و مصنوعی، آثار و بناهای تألیفی و باستان، اماکن مقدسه...

 

 

 :: موضوعات مرتبط: حقوق , ,
:: برچسب‌ها: فایل , دانلود فایل , توریست , جهانگردی , پیشینه جهانگردی , تحقیق ,
تاریخ : یک شنبه 28 بهمن 1397
بازدید : 287
نویسنده : کیا فایل

تحقیق برنامه راهبردی در رونق گردشگری

 

فرمت فایل: ورد(word) _ قابل ویرایش و بخشی از متن تحقیق - , Image result for word 

( -- قابل ویرایش 

 

تعداد صفحه : 12
برنامه راهبردی در رونق گردشگری صنعت گردشگری در جهان، امروزه در حالی به‌عنوان مهم‌ترین بخش درآمد زایی بسیاری از کشورها محسوب می‌شود که در آمد حاصل از این بخش طبق آمار به‌گونه‌ای کاملا نابرابر تقسیم می‌شود. صنعت گردشگری در جهان، امروزه در حالی به‌عنوان مهم‌ترین بخش درآمد زایی بسیاری از کشورها محسوب می‌شود که در آمد حاصل از این بخش طبق آمار به‌گونه‌ای کاملا نابرابر تقسیم می‌شود. به‌طوری‌که ۵۰ درصد از درآمد حاصل از این صنعت تنها به ۷ کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا ، آلمان و اتریش سرازیر شده و مابقی کشورها تنها به ۵ درصد درآمد حاصل از صنعت توریسم اکتفا می کنند، و ایران در این میان با تاکید بر چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور و سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری بر آن است سهم خود را از بازار جهانی گردشگری در سال ۱۴۰۴ با جذب حداقل یک و نیم درصد تعداد گردشگر بین‌المللی (۲۰ میلیون نفر) به ۲ درصد درآمد صنعت توریسم جهان برساند. با نگاهی بر چگونگی صنعت توریسم در آلمان به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در این عرصه در سطح اروپا، برخی از سیاست های راهبردی این کشور را که می‌تواند راهکارهایی پیش روی صنعت توریسم کشورمان قرار دهد از نظر می‌گذرا نیم. صنعت گردشگری در آلمان- به‌عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری اروپا - در سالهای اخیر همواره با روند رو به رشدی روبه‌رو بوده است. این کشور هم اکنون با برخورداری از ۶هزار و ۱۳۵ موزه، ۳۶۶ سالن تئاتر، ۳۴ پارک مخصوص گذران اوقات فراغت؛ ۴۵هزار زمین تنیس، ۶۴۸ زمین گلف، ۱۲۲ پارک طبیعی – ملی، پیست ۱۹۰هزار کیلومتری پیاده‌روی و همچنین پیست ۴۰هزار کیلومتری دوچرخه سواری یکی از بزرگترین کشورهای توریستی در جهان محسوب می شود. طبق آخرین آمار منتشر شده از مراکز گردشگری این کشور میزان درآمد حاصل از بخش گردشگری آلمان در سال ۲۰۰۸، ۳۵۰ میلیارد یورو ارزیابی شده است، که این رقم در ۱۰ سال آینده به ۵۷۲ میلیارد یورو افزایش خواهد یافت ...

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: تحقیق برنامه راهبردی در رونق گردشگری، گردشگری،رونق گردشگری،صنعت گردشگری ,
تاریخ : یک شنبه 28 بهمن 1397
بازدید : 355
نویسنده : کیا فایل

تحقیق بیمه اتکائی

 

فرمت فایل: ورد(word) _ قابل ویرایش و بخشی از متن تحقیق - , Image result for word 

( -- قابل ویرایش 

 

تعداد صفحه : 69
دانشگاه آزاد اسلامي – واحد نيشابور عنوان : بیمه اتکائی استاد ارجمند : ماهيت بيمه اتكائي در قانون تجارت المان ماهيت بيمه اتكائي چنين بيان مي شود: بيمه اتكائي عبارت است از بيمه خطري كه بيمه گر واگذارنده ان را بيمه كرده است. البته لازم به ياد اوري است كه هيچگونه ارتياط قانوني بين بيمه گذار يا بيمه شونده با بيمه گر اتكائي وجود ندارد اصولا بيمه گذار يا بيمه شونده در اغلب موارد از وجود وچگونگي عمليات اتكائي بي اطلاع مي باشد. قرارداد بيمه كه بين بيمه گذار وبيمه گر منعقد مي گردد از يك طرف وهمچنين قرارداد بيمه اتكائي كه بين بيمه گر واگذارنده با بيمه گر اتكائي بسته مي شود از طرف ديگر دو قرارداد جداگانه محسوب مي شود وهيچ ارتباطي بين اين دو قرارداد از نظر حقوقي وجود ندارد. قرارداد بيمه اتكائي هميشه يك قرارداد خسارتي است يعني اينكه بيمه گر پرداخت كننده خسارت نمي تواند از ان سود ببرد حتي در مورد بيمه هاي عمر وحوادث زيرا بيمه گر اتكائي بيمه گر واگذارنده را از خطر از دست دادن كل ويا بخشي از دارائي اش در مقابل پرداخت خسارت خطراتي كه به عهده گرفته است حمايت مي كند . در مورد بيمه اتكائي پروفسور پرولس تعريف جامع وجالبي دارد كه در ان عواملي كه نتايج بيمه اتكائي را تحت تاثير قرار مي دهند راتجزيه وتحليل كرده است در زير به طور خلاصه اين تجزيه وتحليل راجزء به جزء مورد مطالعه قرار مي دهيم . 1/1/2- ريسكهائي كه از بيمه گذار ناشي مي شود(ريسك اصلي) اين مفهوم متمركز مي شود بر يك ريسك تكنيكي يا به زبان ديگر خطري كه بيمه نامه به ان پوشش داده است. در كنار ان البته يك ريسك قراردادي هم وجود دارد مانند خسارتهاي ناشي از كلاهبرداري كه يك ريسك قراردادي است. اين دو نوع ريسك مي تواند به وسيله قرارداد اتكائي پوشش داده براساس ...

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: تحقیق بیمه اتکائی ,
تاریخ : یک شنبه 28 بهمن 1397
بازدید : 310
نویسنده : کیا فایل

تحقیق بيمه تامين اجتماعي

 

فرمت فایل: ورد(word) _ قابل ویرایش و بخشی از متن تحقیق - , Image result for word 

( -- قابل ویرایش 

 

تعداد صفحه : 23
بيمه تامين اجتماعي : مصوب‌ 21 ارديبهشت‌ ماه‌ 1339 (كميسيون‌ مشترك‌ كار مجلسين‌) فصل‌ اول‌ - كليات‌ ماده‌ 1 - تأمين‌ و اجراي‌ بيمه‌هاي‌ اجتماعي‌ كارگران‌ به‌ عهده‌ سازمان‌ بيمه‌هاي‌ اجتماعي‌ كارگران‌ كه‌ در اين‌ قانون‌ سازمان‌ ناميده‌ خواهد شد محول‌ مي‌گردد. ماده‌ 2 - سازمان‌ عهده‌دار بيمه‌ و تعاون‌ كليه‌ كارگران‌ در موارد زير ط‌بق‌ مقررات‌ اين‌ قانون‌ مي‌باشد: - 1حوادث‌ ناشي‌ از كار و بيمار حرفه‌اي‌. - 2حوادث‌ و بيماريهاي‌ غير ناشي‌ از كار - حاملگي‌ - وضع‌ حمل‌. - 3ازكارافتادگي‌ - بازنشستگي‌ - فوت‌. - 4ازدواج‌ تبصره‌ 1 - بيمه‌شدگان‌ حق‌ استفاده‌ از كمك‌ عائله‌مندي‌ به‌ نحو مقرر در اين‌ قانون‌ را خواهند داشت‌. تبصره‌ 2 - افراد خانواده‌ بلافصل‌ بيمه‌ شده‌ در مورد معالجات‌ بيماريها از كمكهاي‌ مقرر در اين‌ قانون‌ استفاده‌ خواهند كرد. ماده‌ 3 - كارفرمايان‌ موظ‌فند كارگران‌ خود را صرف‌ نظ‌ر از نوع‌ قرارداد كار و ترتيب‌ استخدام‌ و نحوه‌ پرداخت‌ مزد يا حقوق‌ (اعم‌ از نقدي‌ يا غير نقدي‌) نزد سازمان‌ بيمه‌ نمايند. تبصره‌ 1 - سازمان‌ مي‌تواند پيشه‌وران‌ و صاحبان‌ مشاغل‌ آزاد را ط‌بق‌ آيين‌نامه‌ مخصوصي‌ در مقابل‌ تمام‌ و يا بعضي‌ از مواد مندرج‌ در اين‌ قانون‌ بيمه‌ نمايد ولي‌ بيمه‌ مستخدمين‌ خانه‌ها و دفاتر كار اشخاص‌ و كارگراني‌ كه‌ در خانه‌ها براي‌ كارهاي‌ اتفاقي‌ كار مي‌كنند اختياري‌ و به‌ موجب‌ موافقت‌ كارفرما و كارگر خواهد بود. تبصره‌ 2 - افرادي‌ كه‌ مشمول‌ قانون‌ استخدام‌ كشور يا قوانين‌ استخدامي‌ و يا قانون‌ بيمه‌ خاصي‌ مي‌باشند مشمول‌ مقررات‌ اين‌ قانون‌ نخواهند بود و دولت‌ مي‌تواند با موافقت‌ سازمان‌ بيمه‌ آنان‌ را با شرايط‌ خاصي‌ به‌ سازمان‌ واگذار نمايد. تبصره‌ 3 - بيمه‌هاي‌ اجتماعي‌ كمك‌ كشاورز ط‌بق‌ لايحه‌ خاصي‌ كه‌ از ط‌رف‌ دولت‌ تهيه‌ و براي‌ تصويب‌ به‌ مجلسين‌ تقديم‌ خواهد شد اجراء مي‌گردد. تبصره‌ 4 - سازمان‌ اتباع‌ بيگانه‌ را كه‌ ط‌بق‌ قوانين‌ و مقررات‌ مربوط‌ه‌ در ايران‌ كه‌ كار مشغول‌ مي‌شوند ط‌بق‌ آيين‌نامه‌ خاصي‌ بيمه‌ خواهد نمود. ماده‌ 4 - سازمان‌ كه‌ زير نظ‌ارت‌ عاليه‌ وزير كار اداره‌ ...

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: تحقیق بیمه، بیمه تامین اجتماعی ,
تاریخ : یک شنبه 28 بهمن 1397
بازدید : 317
نویسنده : کیا فایل

تحقیق بيمه

 

فرمت فایل: ورد(word) _ قابل ویرایش و بخشی از متن تحقیق - , Image result for word 

( -- قابل ویرایش 

 

تعداد صفحه : 98
بيمه ‎ بخش 1 اطلاعات بيمه اي شما در چه حد است ؟ آيا شده است كه در طول زندگي به علت عدم آشنايي با بيمه دچار ضرر و زياني شده باشيد؟ دوستان و آشنايان شما چطور؟ همه ما كمابيش اشخاصي را سراغ داريم كه در اثر مصايب روزگار و بالا و پايين زندگي دچار لطمات جبران ناپذيري شده باشند بهر حال در عصر انفجار اطلاعاتي و انقلاب انفورماتيكي كه دنيا را به راستي به دهكده اي جهاني مبدل ساخته و هر فردي در خانه يا محل كار ميتواند براحتي به هر نوع اطلاعاتي دسترسي داشته باشد و تمامي سوالات و مجهولات خود را در لابلاي صفحات وب ها بيابد ايا پذيرفتني است كه يك انسان از مهم ترين و اساسي ترين نياز زندگي خود يعني اطلاعات بيمه اي بي بهره باشد انهم اطلاعاتي كه برخورداري يا عدم برخورداري از ان ميتواند تعيين كننده و سرنوشت ساز باشد بعنوان مثال كسي كه در زندگي براي تامين خانواده خود بيمه عمر خريده باشد درصورت بروز حادثه و در مقايسه با ديگر افرادي كه با سهل انگاري و پشت گوش افكني هيچ تاميني نخريده اند دقيقا به مانند كسي است كه در دقيقه 90 گل برتري را به ثمر رسانده و بازماندگان خود يعني زن و فرزند خود را محتاج مرد و نامرد نساخته است . در دهكده جهاني امروزه 2 چيز بيشتر از هر چيزي يافت ميشود يكي خطر و ديگري اطلاعات خطر گذشته حال و آينده نميشناسد اصولا خطر همزاد بشر است و چون سايه هميشه در تعقيب اوست در مسير زندگي و حيات همه موجودات زنده اعم از انساني جانوري و گياهي عواملي مساعد يا نامساعد محيطي وجود دارد كه نوع اول موافق و لازم براي ادامه حيات ارگانيك ميباشد نظير ( هوا – آب – غذا – نور و دماي مناسب – بهداشت سرپناه ) و نوع دوم عوامل نامساعدي نظير سرما و گرماي خارج از ظرفيت تحمل گرسنگي تشنگي بيماري و غيره . عوامل نا مطلوب را ميتوان در 2 دسته كلي طبيعي و غير طبيعي خلاصه كرد . طبيعي نظير : بيماري - مسموميت ...

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: تحقیق بیمه،بیمه ,
تاریخ : یک شنبه 28 بهمن 1397
بازدید : 278
نویسنده : کیا فایل

تحقیق پل شیشه ای گراند کانیون

 

فرمت فایل: ورد(word) _ قابل ویرایش و بخشی از متن تحقیق - , Image result for word 

( -- قابل ویرایش ) 

 

تعداد صفحه : 9
پل شیشه ای گراند کانیون پل شیشه ای یا آسمان نورد گراند کانیون یا Grand Canyon Skywalk یک جاذبه توریستی است که در ۲۰ مارس ۲۰۰۷ کار آن به اتمام رسید و در ۲۸ مارس برای بازدید عموم آماده شد. این پل بر فراز رود خانه کلرادو ، در لبه دره گراند کانیون ایالت آریزونای آمریکا قرار گرفته است. بلیط ورودی آن ۲۵ دلار است. بومیان محلی منطقه مالکان اصلی این ساختمان هستند. این پل شکل نعل اسبی دارد و ۱۲۰۰ متر از سطح زمین فاصله دارد ،ارتفاعی که بلندترین آسمانخراشهای دنیا را تحت الشعاع قرار میدهد. لبه آن ۲۰ متر فاصله افقی از کناره زمین دارد. دیواره ها و کف آن از شیشه ای به ضخامت ۱۰ سانتیمتر ساخته شده است. این پل میتواند 35 تن وزن را تحمل کند ، یعنی در آن واحد ۸۰۰ فرد ۸۰ کیلوگرمی میتوانند بر روی آن بروند. البته تنها اجازه داده میشود ۱۲۰ توریست در یک زمان بر روی آن بروند. این پل بسیار محکم ساخته شده و طوری طراحی شده که در نتیجه باد و راه رفتن مردم ، ارتعاش نداشته باشد. این بنا میتواند در برابر بادی با سرعت ۱۰۰ مایل در ساعت مقاومت کند و یک زلزله ۸ ریشتری را تاب بیاورد. ساخت این آسمان نورد در مارس ۲۰۰۴ -۳ سال پیش- شروع شد و مجموعا ۴۰ میلیون دلار هزینه صرف آن شد. البته مجموعه آسمان نورد گراندکانیون ، ساختمانهای دیگری هم دارد : موزه ، سینما تئاتر ، سالن تشریفات ، فروشگاه و چندین رستوران. در انتهای این بنا ، کافه ای قرار دارد که مسافران میتوانند در آنجا در فضای آزاد غذا بخورند. یک بازرگان اهل لاس وگاس به نام دیوید جین در ازای دریافت قسمتی از سود آسمان نورد ، در تأمین هزینه این بنا مشارکت داشته است. این پل ، تنها قسمتی از یک پروژه بزرگ است که در آینده تکمیل خواهد شد. ساخت این بنا در میان ساکنان محلی موافقان و مخالفانی داشته است ،مخالفان ...

 

 

 :: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: پل شیشه ای گراند کانیون , تحقیق , رودخانه کلرادو ,
تاریخ : یک شنبه 28 بهمن 1397
بازدید : 191
نویسنده : کیا فایل

تحقیق پیامدهای فرهنگی گردشگری

 

فرمت فایل: ورد(word) _ قابل ویرایش و بخشی از متن تحقیق - , Image result for word 

( -- قابل ویرایش 

 

تعداد صفحه : 6
«جهانگردی عبارت است از بررسی عرضه وتقاضا در زمینهٔ امکانات اقامتی، پذیرایی و خدمات جانبی برای کسانی که خارج از منزل خود به سر می برند، و همچنین، بررسی الگوهای هزینه و‌ ایجاد شغل که از آن ناشی می شود. در آستانهٔ ورود به هزارهٔ سوم میلادی «صنعت جهانگردی» به عنوان یکی از سه صنعت درآمدزا و مهم جهان در کنار«صنایع نفت» و«خودروسازی» مورد توجه دولتها‎ قرار گرفته است و پیش بینی می شود که در سالهای آغازین قرن بیست و یکم، از این لحاظ به مقام نخست برسد. در گسترش این پدیده عوامل مختلفی از قبیل ظهور فن آوریهای جدید در زمینهٔ‎ نظامهای حمل و نقل و ارتباطات،‌ جهانی شدن اقتصاد و توسعهٔ تولید صنعتی و همچنین، افزایش جمعیت و جهانی شدن مسائل آن و نیز عوامل ویژه ای مانند ازدیاد اوقات فراغت ـ که از آن به نام«تمدن فراغت» یاد می شود ـ و سهولت کسب درآمد بیش از نیازهای زندگی روزمره دخالت داشته اند. تا آنجا که به موضوع این نوشتار مربوط می شود، در مورد عامل گسترش خارق العاده فن آوریهای جدید در زمینهٔ نظام های ارتباطی، نکته ای کوتاه اما مهم شایان توجه می نماید. بااختراع پی در پی رسانه های انبوهی، چنین به نظر می رسد که تولد هر رسانه با توجه به ویژگهای جدیدی که به همراه می آورد، افول رسانه های پیش از خود را به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال، با پیوستن تلویزیون به جمع رسانه های انبوه آن عصر،‌ تصور می شد که دوران دو رقیب پیش از آن یعنی رادیو و سینما به پایان رسیده است. برتری تلویزیون نسبت به رادیو دربرخورداری از تصویر و حرکت و نسبت به سینما در امکان استفاده از آن در منزل، تنوع برنامه ها و مقید نبودن به زمانی خاص بود. اما پژوهشگران ارتباطات، با کمال تعجب مشاهده نمودند که چنین اتفاقی نیفتاد. سبب، این بود

 

 


:: موضوعات مرتبط: علوم انسانی , حقوق , ,
:: برچسب‌ها: پیامدهای فرهنگی گردشگری،گردشگری،جهانگردی ,

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد

فروشگاه فایل کیا؛ منبع جامع انواع فایل... چنانچه فایل مد نظرشما در بین فایل های بارگذاری شده در سایت موجود نبود،می توانید از طریق دایرکت پیج اینستاگرام@kiyafile.ir سفارش دهید.

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان منبع جامع انواع فایل و آدرس kiyafile.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.RSS

Powered By
loxblog.Com
مدیر سبز، آموزش بازاریابی

TOOLS BLOG

TOOLS BLOG